#2 Şener Özbayraklı - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
10 numarası pas oyununda fark yaratamayan, sol beki 2 metre önüne pas atamayan, savunma tandemi rakibin ayağına top bırakmaktan yılmayan takımda Şener de, Linnes de küfür odağından başka bir şey olamaz. Hocaya çok kızıyorum, ki bu takımın halen bir pas oyunu oturtamamasının baş sebebi de kendisi ama eldeki imkanlarla bu takımın Mariano'nun Avrupa çapında en fazla vasat sayılabilecek oyun kuruculuğuna bile sonsuz ihtiyacı var. Dikkat ederseniz hücum başlangıçlarımızın pek çoğu tandemlerimizin top gevelemesini bir kenara bırakırsak Mariano'dan başlıyor. Adam olmasa bu takım 10 kere çıktığı hücumun 5'inde kontra yer. Mariano yedirdiği 2 kontrada geriye koşamasa da en azından 10 pozisyonun 8'inde görece verimli çıkmamızı sağlıyor. Zonzi-Seri ikilisi bir şekilde yapabilirler mi emin değilim ama olur da onlar tamamen pas oyununda dümene geçerlerse sağbekte Şener'i-Linnes'i, solbekte de Ömer'i-Emre'yi her platformda gönül rahatlığıyla değerlendirebiliriz. Şu an futbolu ayağına top gelen oyuncunun ateş topu gibi oynadığı bu takımda Mariano'nun varlığı elzem. Her ne kadar Galatasaray markasının hak ettiğinin güç bela yarısını sahaya koyabilecek fiziksel ve mental yeterlilikte olsa da.

Valla ben begendim agalar. Aylardir nerdeyse tek maca cikmadi bu adam. + Ayak bas parmagini kirdi hazirlik kampinda. Bu haliyle bile fizik ve kondisyon olarak Mariano denen bitigi katlar katlar cebine koyar. Ofansif yonu guclu degil ama onu zaten biliyoruz. Hicbir zaman oyle bi futbolcu olmadi zaten. En azindan Mariano gibi madara olmadi defansta.
Ki deplasmanda oynadik yani.

Karsisinda hizli bi kanat varken de gormek lazim ama derbide bu adam oynamali. NET!

Üst Alt