2011-2012 Aslantepe Kadrosu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2011-2012 Aslantepe Kadrosu

Cevap: 2011-2012 Aslantepe Kadrosu

35053.jpg

-----------Sinan Bolat--------------

-Sabri---Bouggera--Servet--Tramolinas--

------------Selçuk İnan--------------

-------Hamit---------Arteta----------

------------Mehmet Ekici-------------

----------Drogba-----Baroş---------

------kameni------

sabri----senderos----neill-----çağlar

--------selçuk--------cana-----

stancu----------misi----------arda

-----------drogba--------​

cana seneye Türk statüsüne geçerse tabi..

-----------------Cenk Gönen------------------

Sabri---Servet-----Onuoha----Caglar Birinci

--------Lorik Cana-Selcuk Inan------------

Juan Pablo Pino-------------Juan Emmanuel Culio

---------------Zvjezdan Misimovic--------------

----------------Bogdan Stancu------------------

-------------------Ufuk

Sabri-------Cana-----ÖmerT.-----Caglar

-----------------Sissoko

---M.Ekici----------------------Culio

-----------------IlkayG.

-------Baros---------------Stancu

yazmayın arkadaşlar yazmayın..servetin olduğu hangi takımı yazarsanız yazın galatasaray dikiş tutmaz ...

1-zapata:hatalı goller yediğine inanmıyorum sabredin bu kaleci taffarel tarzı bir kaleci,seneyede takımda olmalı bence

2-sabri sarıoğlu:sağ bek sabriden başkası olamaz

3-çağlar birinci:sol bek çağlar olabilir

4-gerald pique:tabiiki pique tarzı genç uzun teknik yabancı(italyan olabilir)stoper alınmalı

5-serdar kesimal:alınabiliyorsa çok çok iyi

6-culio:elimizdeki yeni değerimiz çok koşan teknik akıllı daha ne olsun

7-stancu:genç çok koşuyor ideal

8-xavi:çok koşan oyun kurucu xavi tarzı olmalı.bulunabileceği şüpheli

9-baros:sakatlanmaz umarım

10-arda:her ne kadar umudum yoksada..artık mecburen

11-juan pablo pino:galatasarayın geleceği..

70263_Galatasaray_SK.jpg

Öncelikle sistemi 4-4-2 rastgele kurdum kadrodan alternatif sistemler türetilebilir ama 10 numaralı sistemlere kişisel olarak karşı olduğum için 4-4-2 düşünüyorum kendim bizede oldukça yakın bi sistem uzun süre oynadık bunu en başarılı dönemlerimizde

- Handanovic / Gomes / Kameni / Diego Alves bu isimlerden biri kaleci olarak alınırsa ( 5-8 milyon euro arası. Kameni dışında diğerlerinin sözleşmesi 1 yıl sonra bitçeği için ucuza kapatılabilir )

- Taiwo ( Bedava )

- Bosingwa ( Bedava )

- Serdar Taşçı ( 6-8 milyon euro gibi fiyata alınabilir. Stuttgart bu sene büyük olasılıkla küme düşcek istenirse ucuza kapatılabilir )

- Ömer Toprak ( 4 milyon euro )

- Hamit / Selçuk İnan bu isimlerden biri mutlaka alınmalı Türk statüsündeki en iyi isimler o mevki için ( Bedava )

- Muntari ( 5-6 milyon euroya çok rahat alınabilir sözleşmesi 1 yıl sonra bitiyor Fb de bi zamanlar Appiah ın yarattığı etkiyi yarabilcek bi adam )

- Farfan ( 7-8 milyon euro )

- Mevlüt Erdinç ( 8 - 9 milyon euro . Benim görüşüm en kaliteli Türk forvettir Mevlüt :D kendisi 1-2 yıl önce röportajında '' Galatasaray'ı tutuyorum bir gün Türkiyede oynamak isterim Galatasarayda '' falan filan demişti ) https://trt.net.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=656ae3e6-6fc2-40fa-b44b-308c27e99bff böyle bi haberi var mesela

Bu transferlere ek olarak yine gurbetteki futbolculardan Mehmet Ekici, Tunay Torun, Taner Yalçın gibi yetenekler de alınmalı pek bi maliyetleri yok zaten alternatifi bol bi kadro için

Şu transferlerin toplam maliyeti 35 - 45 milyon euro arasında değişir en fazla. Bi kaç tanede alternatif futbolcu alsan hadi 40 - 50 milyon euro olsun. Bu paranın yarısı kadarını zaten her yıl transfere harcıyoruz 20 milyon civarında ama hiç bi faydasını görmüyoz. 50 milyon euro harcarsın 1 transfer döneminde böyle bi kadro kurursun 3-4 yıl transfer yapmadan oturur keyifle seyredersin bu kadroyu. Yapacağın transferler sadece alternatif futbolcular olur. Hem bu sayede kadro istikrarınıda yakalarsın ve başarı gelir zaten . ( 1996 - 2000 ) arası gibi. Tabiki bunları yapabilmek için yönetimin '' VİZYON '' sahibi olması gerekir ama o bu yönetimde varmı tartışılır yada yeni bi yönetim gelir böyle bişey yaparmı onu ilerleyen zamanda göreceğiz.

Şu kadrodaki tek soru işareti Stancu ve Mevlütün birbirine benzer özellikte futbolcu olmasıdır yani ikiside süratli, hareketli ve top süren forvetler ama 10 numarasız bi sistemde bence başarılı olabilir bu tip forvet ikilisi rakip defansları daha bi zorlayabilir ayrıca zaten Mevlüt hava toplarındada etkili sayılabilcek bi forvet

Seneye kadroda tutulması gereken alternatif futbolcular

Ufuk Ceylan ( yedek kaleci olarak tabiki )

Sabri

Neill

Çağlar

Culio

Cana

Yekta

Pino

Kazım

Mehmet Batdal

Emirhan

Semih Kaya

Musa Çağıran

Gönderilcek Futbolcular

Servet ( 3-4 milyon euro )

Gökhan Zan ( Bedava )

Barış ( 1-2 milyon euro )

Hakan Balta ( 1-2 milyon euro )

Ayhan ( Bedava )

Kewell ( Bedava )

Mustafa Sarp ( 1 milyon / Bedava )

Zapata ( Bedava )

Aykut Erçetin ( 1 milyon / Bedava )

Baros ( 4-5 milyon euro ) ( Gönderilmesine pek istemesemde sakatlık sorunları ile Barosa güvenip sezona başlanılamayacağı düşüncesindeyim yaşıda 30 a geliyor artık zaten )

Misimovic ( bonservisinin 2.5 milyonunu ödediğimiz için sezon sonu Wolsburg'a gönderirsek yada satarsak 5 milyon civarında kazanç yapmış gibi olacağız kalmasını istiyorum ben ama kalmıcak gibi bidahaki sezon olaki kalırsa Misimovic e uygun bi sistemle oynayabiliriz 4-3-1-2, 4-2-3-1 falan gibi )

Gönderilcek futbolculardan da aşağı yukarı 10 -15 milyon euro arası kazanç sağlarsak kulübün kasasından saydığım transferlere hemen hemen 30 40 milyon euro para çıkcak. Başkanımız çok önemli sponsorluk anlaşmaları yapmak üzereyiz gelirlerimiz düzeldi falan diyor + stad yapıldı gelirler artcak eğer bu parayı da ödeyemiyorsak o gelirleri napalım ?

Özetle şu takımı tekrar şahlandırmak eski günlere dönmek için ciddi bi operasyon şart sezon sonu. Şu anki kadronun %80 i gerçekten Anadolu Kulüplerinde anca oynayacak topçulardan kurulu bunlardan kurtulup artık adam gibi iddalı bi kadro kurulmalı önümüzdeki sezon. Bence böyle bi kadro ligi çok kolay şampiyon bitirir şayet Avrupa'ya katılırsak UEFA da çeyrek finalden ötesini görebilir

Hayal kurmak bedava tabiki :D

----------zapata---------

sabri--neil--servet--çağlar

---transfer---culio------

kazım-----stancu---pino

---------baros----------

kale : zapata ufuk emirhan (aykut yollanır)

defans : sabri servet neill çağlar serkan hakan (gökhan yollanır insua geri gider )

ortasaha : cana arda pino yekta culio sabri kazım (barış,ayhan,mustafa yollanır aydın kiraya verilir misimoviçi şüpheli)

forvet : baros stancu anıl

gençlerden serdar eyilik anıl dilaver Atakıma çıkartılır.

-------------------Ufuk

Sabri-------Cana-----ÖmerT.-----Caglar

-----------------Sissoko

---M.Ekici----------------------Culio

-----------------IlkayG.

-------Baros---------------Stancu

Kaleye Ufuk değilde Akınfeev yani sonuçta 5 yabancı var 6 için iyi bi yabancı kaleci almak lazım.güzel kadro

Önce sağlam bir iskelet kurmak lazım. İyi bir kaleci Neill gidecekse iki yabancı stoper, Cana giderse sağlam bir libero bir de ortasaha lazım. Arda da giderse hücuma da adam lazım. Kısacası her sene operasyon.

Üst Alt