2011-2012 Kadınlar Basketbol Transfer Sezonu


UMMC EkaterinburgSue Bird

Hana Horakova

Anete Jecabsone

Yelena LeuchankaRos CasaresLauren Jackson

Maya Moore

Sancho Lyttle

Silvia Dominguez

Ann Wauters

Katalin Honti

Eshaya MurphySpartak MoskovaSeimone Augustus

Marina KuzinaFenerbahçePenny Taylor

Zane Tamane

Elina Babkina

Kübra Siyahdemir
 
Cevap: 2011-2012 Kadın Basketbol Transfer SezonuSue Bird'i biz niye düşünmedik. Kıta dışı statüsünde mi?
 
Cevap: 2011-2012 Kadın Basketbol Transfer SezonuEkaterinburg Celine Dumerc ve Zuzana Zirkova'yı bırakmıştı, Dumerc Bourges Basket'e gidiyormuş galiba.
 
TKBL 2011-2012 Transfer SezonuArkadaşlar bizim dışımızdaki takımların transferlerini burada değerlendirelim.Kadınlar Ligi'nde sezonu şampiyon olarak kapatan Fenerbahçe'de Hana Horakova ve Anete Jekabsone-Zogota Rusya’nın Ekaterinburg takımına transfer oldu.Bu sezon FIBA Euroleague'de üçüncü olan ve Rus Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan UMMC Ekaterinburg, sarı-lacivertlilerin 2 yıldızını renklerine bağladı. 2011-12 sezonunda Rus ekibinde forma giyecek olan Çek oyun kurucu Hana Horakova 'nın 500 bin, Letonyalı skorer Anete Jekabsone-Zogota'nın ise 400 bin euro ücret alacağı öğrenildi. 32 yaşındaki Horokova'nın Fenerbahçe'de olmaktan mutlu olduğu ancak ülkemizde aldığı rakamın 2 katı ücret teklifi aldığında profesyonelce kariyerini düşünmek zorunda olduğunu söyledi.Basketfaul’un notu: Horakova keşke ya hiç konuşmasa, ya da “Fenerbahçe beni istemedi” dese daha doğru olurdu. Fenerbahçe tutmak istese, Ekaterinburg devreye bile giremezdi.
 
Cevap: 2011-2012 Kadın Basketbol Transfer Sezonulan biz kimi alıcaz. printsi alırız insallah. veremeyenkada güzel olurdu. blokların kadını:)
 
Cevap: TKBL 2011-2012 Transfer SezonuArkadaşlar bizim dışımızdaki takımların transferlerini burada değerlendirelim.Kadınlar Ligi'nde sezonu şampiyon olarak kapatan Fenerbahçe'de Hana Horakova ve Anete Jekabsone-Zogota Rusya’nın Ekaterinburg takımına transfer oldu.Bu sezon FIBA Euroleague'de üçüncü olan ve Rus Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan UMMC Ekaterinburg, sarı-lacivertlilerin 2 yıldızını renklerine bağladı. 2011-12 sezonunda Rus ekibinde forma giyecek olan Çek oyun kurucu Hana Horakova 'nın 500 bin, Letonyalı skorer Anete Jekabsone-Zogota'nın ise 400 bin euro ücret alacağı öğrenildi. 32 yaşındaki Horokova'nın Fenerbahçe'de olmaktan mutlu olduğu ancak ülkemizde aldığı rakamın 2 katı ücret teklifi aldığında profesyonelce kariyerini düşünmek zorunda olduğunu söyledi.Basketfaul’un notu: Horakova keşke ya hiç konuşmasa, ya da “Fenerbahçe beni istemedi” dese daha doğru olurdu. Fenerbahçe tutmak istese, Ekaterinburg devreye bile giremezdi.harakova 35 yasında degilmi ya 32 diyince şaşırdım..
 
Cevap: 2011-2012 Kadın Basketbol Transfer SezonuFenerbahçe Kübra Siyahdemir'i almış, fark yaratacak bir oyuncu değil ama rotasyonu genişletmek için iyi bir hamle.
 
Cevap: 2011-2012 Kadın Basketbol Transfer SezonuŞimdi de Sue Bird UMCC'ye gidecek diyorlar, bu durumda Cappie boşta. Son derece doğru bir karar vermiş Ekaterinburg. Cappie Casares'e ya da Fenerbahçe'ye gider muhtemelen.
 
Cevap: 2011-2012 TKBL Basketbol Transfer SezonuBüyük maçlarda hep batırıyordu, bence Gizem Yavuz alınabilir yerli olarak.
 
Cevap: 2011-2012 TKBL Basketbol Transfer SezonuO zaman birkaç tane yurt dışı haber verelim.-Ann Wauters için Ros Casares diyolar bakalım beğendiğim bir oyuncu,zaten Ros Casares yatırımları arttırıyormuş.-Becky Hammon'a Rusya ve İspanya'dan teklifler var,avrupa pasaportu olması büyük avantaj.-Halcon'da dağılma olabilir.Alba'nın yerine Korstin deniyor tabi ne kadar doldurur orası ayrı.-Belinda Snell ve Cathy Joens'e İspanya ve Türkiye'den teklifler varmış.Muhtemelen biz ve Fenerbahçe dışı takımlardır.-Anke De Mondt ise Wisla ile anlaşmış.-Fenerbahçe-Elina Babkina diyolar hem iyi oyuncu hem güzel kız on numara transfer olur.Haberlerin çoğu kesin değil yurt dışı forumlarda konuşulan şeyler.
 
Cevap: 2011-2012 TKBL Basketbol Transfer SezonuDEDIKODU: Galatasaray Kadin Basket Takimi, Diana Taurasi ile ilgileniyor. (Kaynak: Eyüp Yıldız, @eyildiz75)
 
Cevap: 2011-2012 TKBL Basketbol Transfer SezonuO zaman birkaç tane yurt dışı haber verelim.-Ann Wauters için Ros Casares diyolar bakalım beğendiğim bir oyuncu,zaten Ros Casares yatırımları arttırıyormuş.-Becky Hammon'a Rusya ve İspanya'dan teklifler var,avrupa pasaportu olması büyük avantaj.-Halcon'da dağılma olabilir.Alba'nın yerine Korstin deniyor tabi ne kadar doldurur orası ayrı.-Belinda Snell ve Cathy Joens'e İspanya ve Türkiye'den teklifler varmış.Muhtemelen biz ve Fenerbahçe dışı takımlardır.-Anke De Mondt ise Wisla ile anlaşmış.-Fenerbahçe-Elina Babkina diyolar hem iyi oyuncu hem güzel kız on numara transfer olur.Haberlerin çoğu kesin değil yurt dışı forumlarda konuşulan şeyler.Ros Casares Halcon'un başarılarını yedirememiş olacak ki çok iyi transferler üzerinde duruyorlar. Diana için de teklifleri olduğunu söylenmişti. Sancho Lyttle ile de anlaşmışlar zaten.

Elina Babkina'yı çok beğenmiştim, çok iyi transfer olur gerçekten.
 
Cevap: 2011-2012 TKBL Basketbol Transfer SezonuRos Casares Halcon'un başarılarını yedirememiş olacak ki çok iyi transferler üzerinde duruyorlar. Diana için de teklifleri olduğunu söylenmişti. Sancho Lyttle ile de anlaşmışlar zaten.

Elina Babkina'yı çok beğenmiştim, çok iyi transfer olur gerçekten.Benim anladığım Ros Casares'in asıl amacı Ratgeber.Getirirlerse oyuncu konusunda sorun yaşamazlar.
 
Cevap: 2011-2012 Kadınlar Basketbol Transfer SezonuTaurasi'ye Spartak salça olmuş,Sue Bird'e de Ekaterinburg.Fenerbahçe'de hoca için George Dikeoulakos ile anlaşmış.
 
Üst Alt