2011-2012 Sezonu Kadromuz Nasıl Olmalı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2011-2012 Sezonu Kadromuz Nasıl Olmalı?

Cevap: 2011-2012 Sezonu Kadromuz Nasıl Olmalı?

gelecek yönetimin kadroyu baştan aşağı değiştireceğini sanmıyorum, 11-12 transfer yapacağını da sanmıyorum 5-6 oyuncu ve t.d.

Herhangi bir takım degil, Galatasaray yeniden kuruluyor ve 50-60 milyon euro fazla bir rakam olmaması gerek.

Omurgaya gelirsek, yukarıdada yazdım; "Galatasarayın olmazsa olmaz tek basarı yolu bastan asagı yeni ve tecrübeli bir omurgadır". O bölgede oynayan oyuncuların yasına bakmak gereksiz. Sahsi görüsüm, defans adamları ne kadar 30 yas civarında olursa o kadar saglam bir defans hattı olur. Tabi bizim standartlarımıza göre.

-Nesta sezon sonu bosta. Getirebilirsek hem maddi hemde manevi rüya gibi birsey olur. Fakat gecmiste cok fazla sakatlık gecirdi. Bu yüzden alternatifi cok saglam bir yerli olmalı. Buda Bursalı Serdar Aziz'den baskası degil. Hep diyorum, yerlinin iyisine cuvalla para dökeceksin gerektiginde. Asla zarar degil.

-Diawara'nın 32'sine dayanmıs olması kimsede bir süphe uyandırmasın. Bu adam gittigi her yerde basarılı oldu. Bourdeaux ve Marsilya ile 2 sezon üst üste lig sampiyonu oldu. Bu takımların cok uzun zamandan beri ilk sampiyonluklarıdır ayrıca. Galatasaray'da en az Song kadar etki yapar. Hala 25'lik bir oyuncu kadar sert, hareketli, hızlı ve dinamik.

-Ruffier önümüzdeki bir kac sezon icerisinde Fransa milli takım kalesine gecicek bir numaralı isim bana göre. Monaco ligde 15. sırada oldugundan kaliteli diyebilecegimiz kaleciler arasında ikna etmesi en kolayı. Diger adayım Cagliarili Marchetti.

Bu omurgada bedava olan culio dan kat kat ıyı olan selcuk ve hamite neden yer vermedın.bunlardan en az birini galatasaray alamıyorsa kapatalım gıdelım artık dukkanı abi

Culio cok iyi bir oyuncu, Hamit ve Selcuk'ta öyle. Keske hepsini kadromuzda bulundurabilsek. Yanlız benim omurgadan kastım: kaleci, 2 stoper ve defansif orta saha oyuncusu. Culio, Hamit ve Selcuk full defansif bir rolden cok orta alanda köprü işlevi görüyorlar.

------------Ruffier-----------

Sagbek-Diawara-Nesta-Solbek

------------Diarra------------

Bunun gibi.

Culio cok iyi bir oyuncu, Hamit ve Selcuk'ta öyle. Keske hepsini kadromuzda bulundurabilsek. Yanlız benim omurgadan kastım: kaleci, 2 stoper ve defansif orta saha oyuncusu. Culio, Hamit ve Selcuk full defansif bir rolden cok orta alanda köprü işlevi görüyorlar.

Bunun gibi.

Bu omurgada bedava olan culio dan kat kat ıyı olan selcuk ve hamite neden yer vermedın.bunlardan en az birini galatasaray alamıyorsa kapatalım gıdelım artık dukkanı abi

Mondragon, Song, Tomas, Conceicao/Saidou'lu, Cihan ve Orhan Ak gibi iki kazma beke ragmen makine gibi isleyen omurgayı hatırlayın.

Kaleciler

Muslera/Frey/D.Alves: 7-10 milyon avro arası

Fırat Kocaoğlu:1 milyon avro

Emirhan

Stoperler

C.Chivu: 7 milyon avro

Serdar Aziz: 5 milyon avro

Semih Kaya: 0

Sinan Osmanoğlu

Sağ Bek

Sabri Sarıoğlu

Çetin Güngör

Sol Bek

Hasan Ali Kaldırım:4 milyon avro

Çağlar Birinci

Defansif Orta Saha

Lorik Cana

Alper Potuk: 3 milyon avro

Merkezi Orta Saha

Lucho Gonzalez:10 milyon avro

J.E.Culio

Ofansif Orta Saha

Josip İlicic:15 milyon avro

Yekta Kurtuluş

Sağ Kanat/Forvet

Sercan Yıldırım:5 milyon avro

Kazım Kazım

D.Payet:9 milyon avro

Sol Kanat Forvet

J.Pablo Pino

Arda Turan

Forvet

Milan Baros

Bogdan Sorin Stancu

Mustafa Pektemek:4 milyon avro

-----------------------------Muslera----------------------

----------------Serdar Aziz-------------C.Chivu------------

--Sabri---------------------------------------------Hasan Ali---

---------------Alper Potuk----------Lucho Gonzalez------------

---------------------------Josip İlicic--------------------------

-----D.Payet--------------Milan Baros-------------Arda Turan-

Mondragon, Song, Tomas, Conceicao/Saidou'lu, Cihan ve Orhan Ak gibi iki kazma beke ragmen makine gibi isleyen omurgayı hatırlayın.

Culio cokmu iyi oyuncu, yapma allaskina ben culio yu gelecek sene gorucem eger kaliteli 2 turk 1 de yabanci oyuncu alirlarsa orta sahaya culionun c sini bile gormeyiz o kadar siritir. culio nun bizim gozumuze kaliteli gozukmesinin tek sebebi takimin rezalet durumu

D.Alves´i kaleye öneriyor herkes ama İspanya´nın en kötü takımlarından,en çok gol yiyen takımlarından birinde değil mi adam?Tamam takımında etkisi büyük ama madem bu kadar tutulan bir kaleci,neden daha iyi yerlerde değil anlam veremiyorum.Yada şöyle diyeyim.Neden bu kadar tutuluyor bu adam?

------------Onur------------

Sabri--serdar--Mexes--Hasan ali

-----------G.İnler------------

Gervinho--Yekta--Culio--Arda

----------Baros----------------

G.Inler sezon sonuna baska bir takimla söz kesti diye biliyorum. Ama hangi takim oldugunu cikaramadim simdi.

İlicic ne yapıp edilip alınması lazım.Adam bizim lige 2-3 kademe büyük gelir.En az 20 gol 15 asistle oynayacağından şüphem yok.

Ne desek ne yazsak bos. Luceyi getirsinler ve yine yoktan adı sanı duyumamıs oyunculardan kurulu heyecan veren bir takım kursun.

Luceyi getirsinler ve yine yoktan adı sanı duyumamıs oyunculardan kurulu heyecan veren bir takım kursun.

Üst Alt