2013 Model Galatasaray - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2013 Model Galatasaray

Cevap: 2013 Model Galatasaray

tahminlerin beni şaşırttı .. gerçekten feyzli bir abiye benziyorsun . ama nedenlerini de soylersen bizim gibi geçnlerin önü aydınlanır ? mesela ben 5 e düşerse dekoderimi iptal etmem . neden diye sorucak olursan ben bir futbolsever özellikle gs severim . takımın maçlarını hafta maçından beri heyacanla bekler , dualar eder , rüyalar görürüm , tıpkı annesi tarafından beyblade alınan bir çocuk edasıyla dolaşırım . hele ki maç günü çattıgından keyfime diyecek laf yoktur . yenilersek üzülürüm ama o renkleri izledigim için gene diyecek birşey bulamazsın . sayhılar ..

bak kardeşim bende isterim takımımda 11 tane yerli oyuncu görmek altyapıdan teker teker çıkıp hepsinin a takımda oynamasını. ama fatih terimin hep dediği birşey vardır futbolcuya ben forma vermem o benden gelir formayı alır. kaç tane genç oyuncu varki galatasaray formasının ağırlığını kaldırabilecek bizi avrupada sırtlayabilecek?? ülkemizde en iyi altyapıya sahip olan takım biziz buna rağmen altyapıdan her sene 1 oyuncuyu bile düzenli olarak çıkartamıyoruz. benim için önemli olan avrupadaki başarı eminim senin içinde öyledir. iyi bir altyapı sistemi oluşturmadan yabancıyı kısıtlamanın yapacağı etki nedir? 6+2+sınırsız formatında bile yerli oyuncular ateş pahasıyken birde kota 5 e çekilirse orta sınıf bir yerli oyuncunun fiyatı bile ateş pahası olacak. mehmet topuz sence 9 milyon euro edermi yada alper potuk 5 milyon euro?? bu rakamları bizden başka verecek avrupada bir tek kulüp varmı?? ama sistem buna mecbur kılıyor kulüpleri. ekonominin altın kuralıdır. az olan mal değerlidir. bu doğal kuraldır sentetik değildir kapitalist sistemin tabiatı böyledir. yabancı sayısı 4 e 5 e düşerse ister istemez bizde birkaç sene sonra atıyorum serdar azize 8milyon euro verecek duruma düşebiliriz.. çünkü piyasada avrupada bizi taşıyacak yerli oyuncu yok denecek kadar az. onlarda şu an bile ateş pahası. ama tekrar söylüyorum keşke genç oyuncularımız la masia gibi harika futbol okullarında eğitim görüp aslanlar gibi oynasınlar ama malesef öyle değil malesef.. işin çok daha farklı boyutları var inan bana. ama burda ne satır yeter ne paragraf. kısacası yerli oyuncuya karşı değilim ama hakederek formayı almak başkadır federasyonun baskısıyla formayı gençlere vermek zorunda kalmak başkadır. bırakalım piyasa serbest piyasa olsun. kim iyiyse o oynasın. genç olur yaşlı olur yerli olur yabancı olur hiç önemli değil. yeterki iyi olan oynasın..

arkadaşlar bizim yabancı futbolculardan mesela elmandere twitter üzerinden ulaşıp ab statüsü konusunda gereken yerlere başvurmasını söylesek işe yaramazmı?

hayır yanılıyorsun..nihat kahveci dava açıp kazandıktan sonra türk oyuncular ab statüsüne alındı..bence bu sayede avrupalı bir oyuncumuz dava açarsa kazanabilir bence dediğim oalyı yaparsak yararı olabilir

hayır yanılıyorsun..nihat kahveci dava açıp kazandıktan sonra türk oyuncular ab statüsüne alındı..bence bu sayede avrupalı bir oyuncumuz dava açarsa kazanabilir bence dediğim oalyı yaparsak yararı olabilir

sen bu forumda çığır açtın yahu :) . senin gibi 10 kişi olsun türk futbolunda devrim olur :) keşke dediğini yapacak bir avrupalı oyuncu olsa. kesinlikle sonuç alınır çünkü muadili yaşanmış örnek olay var. banada gına geldi artık yerli çakma futbolcuları izlemekten.. yüzde yüz katılıyorum sana

tamam işte twitter üzerinden ulaşalım ..başka ne gelirki elimizden yada resmi siteye mail atalım :D

o değilde stad konusunda canımız çok sıkılıcak vericekler bjk ye stadı öyle gözüküyor

Tük statüsünde oynamak için belirli kriterler falan yok muydu? En az 5 yıl Türkiye de oynamak falan gibi?

Evet aynen öyle.

Ozaman 36 yaşında Türk statüsünde oynatmaya başlarız :) Zaten böyle bir kural olmasaydı anadolu klüplerindeki bir çok yabancı oyuncu Türk pasaportu alıp Türk statüsünde oynatılırdı. Emin olun cavcav, hurma gibi isimler sizin düşündüklerinizi çok çok önceden düşünmüşlerdir. O yüzden buna fazla takılmayın.

Ozaman 36 yaşında Türk statüsünde oynatmaya başlarız :) Zaten böyle bir kural olmasaydı anadolu klüplerindeki bir çok yabancı oyuncu Türk pasaportu alıp Türk statüsünde oynatılırdı. Emin olun cavcav, hurma gibi isimler sizin düşündüklerinizi çok çok önceden düşünmüşlerdir. O yüzden buna fazla takılmayın.

hıhı evet

Üst Alt