2014-2015 Eurocup - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2014-2015 Eurocup

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Palacios gibi yumuşak ve undersized pota altıyla eurocupta yarı final oynamak çok zordu zaten. Tavares 2.20 olabilir ama biraz it, kak, mücadele et. İki maçta verilen hücum ribaundunun sayısı belli değil. Bu şartlarda nasıl eleyeceksin Gran Canaria'yı.

Şu ana kadar eurocupta 19da 19 yapan, ilk maçı da deplasmanda 9 sayıyla kazanan L.Kuban'ın kendi sahasında Unics Kazan'a 17 sayıyla kaybedip elenmesi de enteresan oldu.

Son dakikalarda 4 sayı farka geldiğinde vurup geçmesi lazımdı taraftarla. Seneye ciddi takviye gerek takıma. Bir yere kadar gidip, orada kilitlenip kalıyor. Ufuk Sarıca biraz daha aklıselim düşünmeye başlasa iyi olacak.

Palacios gibi yumuşak ve undersized pota altıyla eurocupta yarı final oynamak çok zordu zaten. Tavares 2.20 olabilir ama biraz it, kak, mücadele et. İki maçta verilen hücum ribaundunun sayısı belli değil. Bu şartlarda nasıl eleyeceksin Gran Canaria'yı.

Şu ana kadar eurocupta 19da 19 yapan, ilk maçı da deplasmanda 9 sayıyla kazanan L.Kuban'ın kendi sahasında Unics Kazan'a 17 sayıyla kaybedip elenmesi de enteresan oldu.

Derric Brown oynamadi sanirim kuban'da. Onlarin yarisi o bence. Birde şu D'or Fisher bizde olsa N'ndong etkisi yapar. Young ile iyi pota altimiz olur. şu kaponen denen adamida isterdim.

Son dakikalarda 4 sayı farka geldiğinde vurup geçmesi lazımdı taraftarla. Seneye ciddi takviye gerek takıma. Bir yere kadar gidip, orada kilitlenip kalıyor. Ufuk Sarıca biraz daha aklıselim düşünmeye başlasa iyi olacak.

Ozan abi bir kere en başta Palacios-Nalga pota altı bu seviyeler için çok yetersiz. Palacios'a baya sallıyormuşum gibi oluyor ama bunu daha grup aşamasında da yazmıştım. Savunmada yumuşak kalıyor. Sırtı dönük oyunu falan yok, iyi gününde denk gelirse orta mesafe atıyor. Batista da da kısa bir 5 numaraya göre ama güçlü adam. Tavares'e ezilmezdi pota altında bu kadar, boxout yapar, iterdi falan aldırmazdı yani. Hücumda da çok daha etkili olurdu. Kenny Gabriel atletik adam, alley opp lar falan eyvallah güzel de şutu yok, savunmada o da ince kalıyor, bazen dalıp gidiyor savunmada, basketbolu Karşıyaka'da öğrenir gibi bir hali var. O kadar sıçrayan adamın her maç 10 ribaundun altına düşmemesi lazım, o da yok. DJ de tam bir ayarsız enerji, ne zaman ne yapacağı belli değil, bakıyorsun almış topu saçma sapan bir şekilde 3 kişinin arasına dalmış falan. Kafa biraz gidik arkadaşın ne zaman penetre edip ne zaman şut atacağını bilmiyor. Zaten çok iyi şutu da yok.

Seneye takımı bir seviye üste taşıyacak bir 5 numara alınması lazım. DJ ve Gabriel'in yerine de bir tık daha iyi adamlar almak lazım (ama daha iyileri gelmeyecekse seneye daha fazla katkı verirler gibi geliyor), Soner'in yerine Şafak Edge gelebilir mesela Dixon'ı yedeklemek için. Dixon, Diebler, Barış, Erkan mutlaka tutulmalı. Ama tabi bütçe meselesi tüm bunlar. Pınar dışında para verecek birileri bulunmalı. Ufuk Sarıca da bu kadroyla bize yarı final bol gelirdi diyerek mesajı vermiş. Bakalım neler olacak? Bütçede artış olmazsa bırakabilir de. Egemen'den de faydalanmak lazım bu arada artık.

Son 3.5 dakikada 4 sayıya ulaştığında fark, parkede Dixon ve Diebler yoktu. Ben de ikisini oyuna alır, yakalanan ivmeyle fark gelir belki diye düşündüm ama koç almadı ikisini de oyuna. Bencede orada hata yaptı Ufuk Sarıca.

Ama bu bütçeye göre iyi iş çıkardı; herşeye rağmen Banvit'teki kura,rakip şansı olsa yarı final gelirdi.

Son düzenleme:
Derric Brown oynamadi sanirim kuban'da. Onlarin yarisi o bence. Birde şu D'or Fisher bizde olsa N'ndong etkisi yapar. Young ile iyi pota altimiz olur. şu kaponen denen adamida isterdim.

Brown önemli eksik tabi doğru. 4 numarada büyük fark yaratıyor. Kazan'da da Langford yoktu gerçi.(sakat mı, kadro dışı mı, ayrıldı mı bilmiyorum). 2 numarada Koponen, Sinan birbirlerini tamamlayan süper bir ikili olur ama zor tabi bu maddi koşullarda.

Ozan abi bir kere en başta Palacios-Nalga pota altı bu seviyeler için çok yetersiz. Palacios'a baya sallıyormuşum gibi oluyor ama bunu daha grup aşamasında da yazmıştım. Savunmada yumuşak kalıyor. Sırtı dönük oyunu falan yok, iyi gününde denk gelirse orta mesafe atıyor. Batista da da kısa bir 5 numaraya göre ama güçlü adam. Tavares'e ezilmezdi pota altında bu kadar, boxout yapar, iterdi falan aldırmazdı yani. Hücumda da çok daha etkili olurdu. Kenny Gabriel atletik adam, alley opp lar falan eyvallah güzel de şutu yok, savunmada o da ince kalıyor, bazen dalıp gidiyor savunmada, basketbolu Karşıyaka'da öğrenir gibi bir hali var. O kadar sıçrayan adamın her maç 10 ribaundun altına düşmemesi lazım, o da yok. DJ de tam bir ayarsız ne enerji, ne zaman ne yapacağı belli değil, bakıyorsun almış topu saçma sapan bir şekilde 3 kişinin arasına dalmış falan. Kafa biraz gidik arkadaşın ne zaman penetre edip ne zaman şut atacağını bilmiyor. Zaten çok iyi şutu da yok.

Seneye takımı bir seviye üste taşıyacak bir 5 numara alınması lazım. DJ ve Gabriel'in yerine de bir tık daha iyi adamlar almak lazım (ama daha iyileri gelmeyecekse seneye daha fazla katkı verirler gibi geliyor), Soner'in yerine Şafak Edge gelebilir mesela Dixon'ı yedeklemek için. Dixon, Diebler, Barış, Erkan mutlaka tutulmalı. Ama tabi bütçe meselesi tüm bunlar. Pınar dışında para verecek birileri bulunmalı. Ufuk Sarıca da bu kadroyla bize yarı final bol gelirdi diyerek mesajı vermiş. Bakalım neler olacak? Bütçede artış olmazsa bırakabilir de. Egemen'den de faydalanmak lazım bu arada artık.

Son 3.5 dakikada 4 sayıya ulaştığında fark, parkede Dixon ve Diebler yoktu. Ben de ikisini oyuna alır, yakalanan ivmeyle fark gelir belki diye düşündüm ama koç almadı ikisini de oyuna. Bencede orada hata yaptı Ufuk Sarıca.

Ama bu bütçeye göre iyi iş çıkardı; herşeye rağmen Banvit'teki kura,rakip şansı olsa yarı final gelirdi.

Farkın 4 sayı olduğu bölümde Sarıca oyuna müdahale edemedi söylediğin gibi. Herkesin beklentisi senin söylediğin yönde idi. Ha olurdu olmazdı ama bunu denemesi lazımdı. O sırada bulunacak bir dış atış bir anda momentumu takımın lehine çevirebilirdi. Böyle çok maç gördük. O anlık parlamalarla seviye olarak kendisinden daha üstte bulunan takımları yenebildi. Ama olan oldu bu saatten sonra söylenecek çok şey yok maç ile ilgili. Bu kadro ile gayet iyi geldiler buraya kadar.

Ama mesele şu; Basketbolda başarı için bütün fiziki koşullar mevcut Karşıyaka'da. Bütçe konusunda adım atılması lazım. İki üç nokta transfer ile söylediğin gibi takım resmen kabuk değiştirir. Ayrıca bu tarz bir bakış açısı gelişmez ise Ufuk Sarıca'da söylediğin gibi devam etmeyebilir. Palacios konusunda bence sallamıyorsun zira adamın kapasitesi belli buralarda ondan bir şey beklemek hayalcilik olurdu. Batista gitmemiş olsa idi Gabriel'in de verimi artardı bence. Onun gitmesi domino etkisi yarattı bildiğin. Sağlam bir 5 numara alınırsa seneye Gabriel'in kalması iyi olabilir diye düşünüyorum. Netice de, gelişime açık bir oyuncu. O risk alınabilir. Ama Palacios bavulları toplamaya başlasın :D Soner'in yerine Mehmet Yağmur'da olabilir. Daçka'da istediği süreleri alamıyor ve Karşıyaka dokusuna uygun saldırgan savaşçı bir oyuncu.

Farkın 4 sayı olduğu bölümde Sarıca oyuna müdahale edemedi söylediğin gibi. Herkesin beklentisi senin söylediğin yönde idi. Ha olurdu olmazdı ama bunu denemesi lazımdı. O sırada bulunacak bir dış atış bir anda momentumu takımın lehine çevirebilirdi. Böyle çok maç gördük. O anlık parlamalarla seviye olarak kendisinden daha üstte bulunan takımları yenebildi. Ama olan oldu bu saatten sonra söylenecek çok şey yok maç ile ilgili. Bu kadro ile gayet iyi geldiler buraya kadar.

Ama mesele şu; Basketbolda başarı için bütün fiziki koşullar mevcut Karşıyaka'da. Bütçe konusunda adım atılması lazım. İki üç nokta transfer ile söylediğin gibi takım resmen kabuk değiştirir. Ayrıca bu tarz bir bakış açısı gelişmez ise Ufuk Sarıca'da söylediğin gibi devam etmeyebilir. Palacios konusunda bence sallamıyorsun zira adamın kapasitesi belli buralarda ondan bir şey beklemek hayalcilik olurdu. Batista gitmemiş olsa idi Gabriel'in de verimi artardı bence. Onun gitmesi domino etkisi yarattı bildiğin. Sağlam bir 5 numara alınırsa seneye Gabriel'in kalması iyi olabilir diye düşünüyorum. Netice de, gelişime açık bir oyuncu. O risk alınabilir. Ama Palacios bavulları toplamaya başlasın :D Soner'in yerine Mehmet Yağmur'da olabilir. Daçka'da istediği süreleri alamıyor ve Karşıyaka dokusuna uygun saldırgan savaşçı bir oyuncu.

Mehmet Yağmur da olabilir tabi, daha iyi olur hatta sonuçta Karşıyaka altyapısı, Arena'yı, taraftarı, atmosferi biliyor ve oyununu, şutunu falan baya geliştirdi. Şafak için sene başında girişimler olmuştu, hatta anlaşılmıştı ama Banvit son anda takımda tutma kararı verdi, o gelmeyince Soner kaldı. Şafak'ın bu seneki performansı düşünüldüğünde doğru hamle yapılmış aslında. Gabriel dediğin gibi kalabilir, yukarıda da yazdım adam basketbolu burada öğreniyor resmen, seneye daha iyi olacaktır mutlaka ama şutunu %40'lara falan çekmesi lazım. Şutör Dixon ve Diebler'in arasına 2 numaraya penetre eden bir oyuncu olarak düşünülmüş DJ, mantıksız hamle değil ama herifin kafa sorunlu, ne yapacağını bilmiyor. Ehlileştirilebilinirse verim alınır ama garip bir adam. İnsan bi Gary Neal arıyor orada :D

Oyuncular önemli ama en başta Ufuk Sarıca tutulmalı tabi. Başarıya aç, coşkulu taraftar ve başarıya aç, genç, kendisini ispatlama peşindeki koç uyumu tuttu. Dolayısıyla hoca küstürülmemeli ve mutlaka tutulmalı. Bunun için de sanırım en başta Dixon, Diebler kadroda kalmalı. 3 tane de direkt etki edecek adam alınmalı. Barış ve Erkan' a ek olarak 1-2 tane de süre alabilecek Türk.

Bu arada bizim, fenerin ve Efes'in euroleague maç bilet fiyatlarını bilmiyorum ama 10 liradan fazla olacağını sanmıyorum. KSK yönetimi eurocup çeyrek finalinde 40 lira bilet yapmayı biliyorsa ve 5000-6000 kişi orayı dolduruyorsa, kendi cebinden mi yaparlar, 1-2 sağlam sponsor bulup mu yaparlar bilmiyorum ama sene sonunda koçun istediği adamları alacaklar arkadaş, tutup Batista'yı geri getirecekler mesela veya onun ayarında birisini, yanına da eski KSK'li Marcus Slaughter mesela( bu biraz fazla oldu):eek:ley:.Başarı için tüm koşullar mevcut dediğin gibi taraftar, koç, organizasyon da bunu hak ediyor.

Banvit, yarı final ilk maçında Khimki'yi 83-82 yendi. Rövanş 8 Nisan'da.

Banvit'in turu atlaması için her türlü galibiyet + beraberlik yetecek. 1 sayılık Khimki galibiyeti uzatmaya, diğer türlü galibiyetler Khimki'yi finale çıkarır.

Banvit beklediğimden daha iyiydi ama tam farkı belli seviyeye çıkaracakları anlarda bitürlü atamadılar sayıyı maçta başladığı gibi dengede bitti.Rusyada işleri çok zor şapkadan tavşan çıkarmaları lazım Rice acaip bi oyuncu Euroligde oynaması lazım sürünüyor burlarda.

Banvit iyi savunma yapıyor ama adamlar atana kadar hücum ribaundu alıyor. Rowland, Paul Davis'e top kaptırdı. :asd22:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt