2018-19 Süper Lig Sezonu Sıralama Tahminleri - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018-19 Süper Lig Sezonu Sıralama Tahminleri

Tasaksehir macina kadar keyfinin yerinde olmasini dilerim :///
maxresdefault.jpg

Sampiyon tahminimizi sunalim yeterli , zaten hemen hemen her takim potada

Haydi malatyalilar , Neredesiniz akdenizin incisi antalyalilar

Lazlar ? Kasimpasa delikanlilari ...

Sene başından beri bok gibi oynuyoruz ve hiç bir olumsuz konuda da düzelme olmadı. Bu şartlarda son 2 maçtan alacağımız maks 3 puan olur ki o bile zor artık. 28 puanla bitirsek dahi şampiyonluk ihtimalimiz oldukça az, takımın bu fizik durumunu yukarıya çıkarması da çok zor.

Başakşehir aklı varsa ilk şanpiyonluğunu alır Beşiktaş da oldukça leş bir takım çünkü.

Ligin başlamasına az bir zaman kaldı. Takımların kadroları belli ölçüde oluştu. Sene sonu sıralama tahmini için tam zamanı.. Kendime göre bir sıralama oluşturdum. Bakalım ne kadar tutacak..

1-Galatasaray
2-Başakşehir
3-Fenerbahçe
4-Beşiktaş
5-Kayserispor
6-Sivasspor
7-Trabzonspor
8-Göztepe
9-Bursaspor
10-Konyaspor
11-Malatyaspor
12-Rizespor
13-Alanyaspor
14-Ankaragücü
15-Akhisarspor
16-Kasımpaşa
17-Erzurumspor
18-Antalyaspor

Şampiyon neden Galatasaray dedim?
-
Geçen seneden -şimdilik- Denayer hariç eksik isim yok. Fatih Terim zaten bu ligde krallığını çoktan ilan etti. Soru işaretleri ise CL maçları dönüşü oluşabilecek kayıplar ve stoper-orta sahaya yapılması muhtemel hamleler. Onun dışında tartışmasız en büyük favoriyiz.

Neden küme düşmesi muhtemel 3 takım bunlar?
-Kasımpaşa 2 senedir küçülmüştü ve kiralık isimler alıyordu ancak bu sene ondan da vazgeçtiler. Mensah,Omeruo takımdan gitti. Osmanlı'nın geçen sene yaşadığını yaşamaları muhtemel.
-Erzurumspor zaten sürpriz şekilde çıkmıştı lige. Transferde de bence beklenen güçte hamleler gelmedi. Özellikle içeride korkutucu iklimiyle sorun çıkarır ama üstü zor.
-Antalyaspor tartışmasız şu anda ligin en sorunlu takımı. Geçen sene Şampiyonlar Ligi hedefiyle çıkan takım bu sene bambaşka yöne evrildi. Önemli isimlerinin hepsi gitti ve gitmeye de devam ediyor. Bülent Korkmaz'ı ne kadar sevsem de teknik adam olarak vasat. Ciddi bir maddi destek gelmezse ligde kalmaları zor. Devre arasında geçen yıl Karabükspor'un yaşadığını yaşayabilir.

Sürpriz yapmasını beklediğim takım?
Rizespor. Geçen sene güçlü bir kadroyla açık ara lige çıktılar. Bu sene de transferde doğru işler yaptılar. 12.sıraya yazsam bile eğer İbrahim Üzülmez iyi işler yapabilirse ve taraftar en azından 6-7 bin ortalama yapabilirse bu takım ilk 8 bile yapabilir.

sezon başı yaptığım tahminler.. Sanırım en büyük şoku fener yaşattı. Ben o dönemki hava ile en azından 3.olurlar diyordum ama rezil halde bitirdiler. Kayseri,Bursa,Göztepe'de büyük hayal kırıklığı.

Kasımpaşa ve Antalya inanılmaz şaşırttı. Kasımpaşa ikinci yarı aslında beklediğim gibiydi ama ilk yarı Diagne ve Eduok gol atabildiği için iyi gittiler. Antalyaspor ise transfer yasağı olduğu ve çoğu takımda başarısız olan Bülent ile yola çıktığı için düşer diyordum ama neredeyse Avrupa'ya gidecekler.

Akhisar kupayı kazandığı için 15.dedim ama aslında kadrosunun küme düşecek kadro olduğunu sene başında çok söylemiştim.

Onun dışında üç aşağı beş yukarı çoğu tahmin tuttu gibi.

Sene başından beri bok gibi oynuyoruz ve hiç bir olumsuz konuda da düzelme olmadı. Bu şartlarda son 2 maçtan alacağımız maks 3 puan olur ki o bile zor artık. 28 puanla bitirsek dahi şampiyonluk ihtimalimiz oldukça az, takımın bu fizik durumunu yukarıya çıkarması da çok zor.

Başakşehir aklı varsa ilk şanpiyonluğunu alır Beşiktaş da oldukça leş bir takım çünkü.

Üst Alt