2018-2019 U21 Ligi'nde Şampiyon Galatasaray! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018-2019 U21 Ligi'nde Şampiyon Galatasaray!

Sivas maçında altyapıdan 7-8 oyuncuyla çıkıp farklı kazanıp yabancı sınırı isteyenlerin gözünü korkutsak güzel olurdu.

Altyapılardaki şampiyonluğu umursamıyorum açıkcası. Kaç yıldır altyapıları domine ediyoruz, altın jenerasyon filan ama çıkan tek oyuncu Ozan Kabak oldu. Fatih hoca şans vermiyor tribini de artık takmıyorum çünkü adam inandığı futbolcuya, ne olursa olsun Maicon-Serdar-Ahmet'in önünde şans verdi. 3-4 tane saçma penaltı yaptırmasına rağmen de vazgeçmedi. Feghouli ilk yarı ortalarda yokken Yunus forma alamıyorsa, Fernando sakat-Donk ortalarda yokken Celil rotasyona giremiyorsa, Atalay'ın-Gökay'ın adı bile geçmiyorsa altyapılardaki şampiyonlukların da çok anlamı kalmıyor benim için. Trabzon her sene 2-3 oyuncu çıkarırken bizim 5 yılda 1 tane çıkarmamızı ben Trabzon'un altyapıya uygun olarak daha bireysel takıldığını ve kadrolarında en azından 1-2 tane 8-9 yıldız potansiyelli oyuncu olmasına veriyorum. Belli ki biz daha çok 7'lerden kurulu bir takımız ve takım içindeki genel istikrarlı yetenek de tüm yaş kategorilerinde başarılı olmamızı sağlıyor. İnşallah olay benim yorduğum gibi değildir de Muğdat-Ömer-Emre gibi insanlıkları tartışılmaz ama yetenekleri Galatasaray seviyesi için komik kaçan oyuncular yerine kendi altyapımızdan çıkardığımız, modern futbola daha uygun ve ne olursa olsun hayatları boyunca bu saydığım oyunculardan çok daha iyi profesyonellerden eğitim almış çocuklardan 2-3 tanesini en azından rotasyon oyuncusu olarak kadromuzda tutabiliriz. Sabri'yle dalga geçerken 20 yıldır Sabri kadar bir bek çıkaramamız, Sabri'nin saha içindeki varlığından da daha komik bir hal almaya başladı artık.

Tebrikler Aslanlar.

Üst Alt