2018 DK E Grubu M:1 | Brezilya 1-1 İsviçre | MS | 17 Haziran | TRT 1 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018 DK E Grubu M:1 | Brezilya 1-1 İsviçre | MS | 17 Haziran | TRT 1

V53red.png

bra.png
c80ecv.png
sui.png

2018 FIFA Dünya Kupası E Grubu 1. Maç
Brezilya - İsviçre
Rostov Arena
17 Haziran 2018 Pazar
21:00

MDPoj1.png

İsviçre son yılların en istikrarlı takımlarından biri. 2006'dan beri Avrupa-Dünya her turnuvada varlar.

Oyuncu kadrosu olarak bana göre hiç bir zaman bizden daha iyi olmadılar ama sistem olarak bize çok fark attılar.

Brezilya ise 2006 sonrası en iyi kadrosunu yakaladı. Dani Alves sakatlanmasa çok daha favorilerdi ama yine de güçlüler. İsviçre iyi savunma takımı ama 2-0,2-1 gibi bir skor bekliyorum.

Bu sefer Uğur'a katılmıyorum.:asd: Brezilya iyi bir başlangıç yapacak finale giden yolun ilk ayağında takılmazlar.

İsviçre son yılların en istikrarlı takımlarından biri. 2006'dan beri Avrupa-Dünya her turnuvada varlar.

Oyuncu kadrosu olarak bana göre hiç bir zaman bizden daha iyi olmadılar ama sistem olarak bize çok fark attılar.

Brezilya ise 2006 sonrası en iyi kadrosunu yakaladı. Dani Alves sakatlanmasa çok daha favorilerdi ama yine de güçlüler. İsviçre iyi savunma takımı ama 2-0,2-1 gibi bir skor bekliyorum.

Kaptan bu ulke gercekten cok asiri bir kura sansina sahip , yunanistani da buna ekleyebiliriz ama onlardan daha beter isvicre

Gercekten aslinda asla boyle her turnuvaya katilacak bir formasyonlari yok

Bir anektot vereyim , bu adamlar o kadar sansli ki , 2006 dunya kupasindan 4 macta gol yemeden elendiler ama bizden tek macta 4 gol yiyip elediler deplasman golu ile

Turkiyenin kaderini degistiren mactir veya eslesmedir

Halen acik ara en uzuldugum mac diyebiliriz , brezilya ve almanya finalin kapisindan dondugumuz maclar dahil

Eger turkiye o turnuvaya katilsa idi istikrari yakalayabilirdik

O isvicre play off a girerken fransa ve israille ayni gruptaydi , ve bunlarla yaptigi 4 maci da kazanamadi/kaybetmedi

Malesef boyle isvicre , izlanda ve hirvatistan gibi takimlar surekli bize en kritik yerlerde geliyor ve gecemiyoruz

Zaten 2002 , 2008 ve 2016 turnuvalarina giderkenki eleme gruplarimiza bakin , dedigimi anlayacaksiniz

Kaptan bu ulke gercekten cok asiri bir kura sansina sahip , yunanistani da buna ekleyebiliriz ama onlardan daha beter isvicre

Gercekten aslinda asla boyle her turnuvaya katilacak bir formasyonlari yok

Bir anektot vereyim , bu adamlar o kadar sansli ki , 2006 dunya kupasindan 4 macta gol yemeden elendiler ama bizden tek macta 4 gol yiyip elediler deplasman golu ile

Turkiyenin kaderini degistiren mactir veya eslesmedir

Halen acik ara en uzuldugum mac diyebiliriz , brezilya ve almanya finalin kapisindan dondugumuz maclar dahil

Eger turkiye o turnuvaya katilsa idi istikrari yakalayabilirdik

O isvicre play off a girerken fransa ve israille ayni gruptaydi , ve bunlarla yaptigi 4 maci da kazanamadi/kaybetmedi

Malesef boyle isvicre , izlanda ve hirvatistan gibi takimlar surekli bize en kritik yerlerde geliyor ve gecemiyoruz

Zaten 2002 , 2008 ve 2016 turnuvalarina giderkenki eleme gruplarimiza bakin , dedigimi anlayacaksiniz

İsviçre hiç bir zaman kadro olarak bizden iyi olmadı zaten. Futbola yatırdıkları para da bizden kat kat az. Ancak adamlarda organizayon var.

Oyuncularının büyük kısmı göçmen. Bizim takımı Rusya'ya benzetiyorum. Sürekli inanılmaz paralara transferler,stad yapma,yabancı kuralıyla devamlı oynama vs.

Buna rağmen Rusya bizden başarılı. 2012-2014-2016 ve şimdi 2018. Son dört turnuvada da varlar. Harcadığı paraya göre en başarısız ülke biziz.

Üst Alt