2021 Copa América Final | Arjantin 1-0 Brezilya | MS | 11 Haziran | Haber Global | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2021 Copa América Final | Arjantin 1-0 Brezilya | MS | 11 Haziran | Haber Global

ayri bir basligin dusunulmesi iyi olmus. tesekkurler.....

bu arada ek bir bilgi;

turnuva boyunca seyirci alinmamisti.

finalde , stadin %10 kapasiteine es deger olan 7,800 kisiye izn verilecekmis .

Dev finalde 11'ler belli oldu!

Arjantin: Martínez, Montiel, Romero, Otamendi, Acuña, Di María, De Paul, Paredes, Lo Celso, Messi, Lautaro Martínez

Brezilya: Ederson, Danilo, Marquinhos, Thiago Silva,Renan Lodi, Casemiro,Fred,Paquetá, Richarlison, Neymar, Everton.

Dev finalde 11'ler belli oldu!

Arjantin: Martínez, Montiel, Romero, Otamendi, Acuña, Di María, De Paul, Paredes, Lo Celso, Messi, Lautaro Martínez

Brezilya: Ederson, Danilo, Marquinhos, Thiago Silva,Renan Lodi, Casemiro,Fred,Paquetá, Richarlison, Neymar, Everton.
ben ozellikle bir *x faktor oyuncuya dikkat cekmek istiyorum nacizane;

*di maria 11e girmis. ilginc olacak...
slalom eksikligi vardi arjantinde ,messi dikine gidip faulle durdurularak kaleye yanastirilmamaya calistiriliyordu.
di maria oyuna girdiginde toplu oyunda en etkili ikiliden biri oluyordu..defansif zaafi olmasa her mac 11 cikmasi gerekir bence. yerine 11 oynayan oyuncu caliskan ama kreatif degil, di maria topla yana ,dikine rakiibn dengesini bozacak turde seri dalislar yapiyordu sag kulvardan ceza yayi civari veya iceriye giris denemeleri ozelinde.... sut tehlikesi, ver kaclari, topla dinamik seri olusu ,denge bozucu turde oldugu icin bastan bu tur profil kozla brezilya nin gardini dusurmek isteyebilir scaloni hoca...
olasi kontralarda da etkili dokunuslari var di maria'nin....

geride otamendi saglam goruyorum . ortada de paul bayagi tempolu ve hibrid bazda oynuyor messi nin yukunu hafifletiyordu,,,bu mac bu turnuvada en ciddi sinavlari olarak gozukse de,kanimca arjantin,
sili, uruguay ve kolombiya macinda bu esigi bayagi yasadi. brezilya karsisinda koprudeki son durakta bekleyecekler mi elde 2.lik madalyasiyla,,,yoksa otobuse binerken yanlarina sampiyonluk kupasini alip arjantine mi goturecekler izleyip gorelim....

guzel bir mac olacak umarim. hak eden kazansin.......

bir sonraki copa america tarihi olarak 2024 gözüküyor. Messi 37 yaşında olacak, ne durumda olacağı meçhul. Dünya kupası'nı kazanacağı sanmıyorum

bu sebeple ülkesiyle kazanmak son şansı

Üst Alt