2022/23 Galatasaray Kadro Planlaması - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2022/23 Galatasaray Kadro Planlaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ekli dosyayı görüntüle 156062

Kimler gidiyor, kimler geri donuyor.
Hangi mevkilere ne kadar transfer lazim burada tartisabiliriz.

kanimca *hoca *kim olacak oncelikle bu onemli...

fatih terim basa gelirse, umarim transferler hepten kendisine birakilmaz bu sefer....

*yunus akgun'u ust uste +kiraya gondermek salt *o donemki *hocaya yazar. bu da haliyle sevgili efsanemiz fatih terim karariyla alinmis <> sezon planlamasi cercevesindeki kalanlar gidenler/kiraya, + yeni alinanlar baglaminda idi....

bu isimleri tekrardan yazmaya gerek var mi bilemiyorum.
misal alparslan ne diye alindi...rotasyon icin bile yetersiz. ayni sekilde torrent doneminde alinan semih keza...

*yunus ne diye gonderildi ikinci kez,,, tezatlik resmen. < - > gidip onca para bagladigin *Baris ne kadar hazirdi ? yunus dan onde bir potansiyel miydi,, alip takima monte etmek adina ? , kanimca burda fena cuvalladik teknik ekibin macera arayisina girmesinden dolayi.... gelinen noktada yunus zaten yaniti net verdi bu kararin yanlis olduguna dair....

*babel'i tutup ,ustune benzer yas ve bitik benzerini ardayi da ustune getirerek saglam cuvallam devam etti.....
*fatih terim doneminde de, torrent doneminde de *morutan oncelik olmadi. feg den iki hoca da ilk oncelik yaparak medet umdular. bana gore bu gibi adimlar saglikli bir yapilanma degildi.....

omer le uzatmak... fatih gibi vasat bile olmayan bizim icin cok yetersiz bir kaleciyi kadroya katmak,,, jankat'i ust yapiya cikarip ( < suan *dome nin yaptigi gibi) , fatih vs'yi kadroya katmazdim. bu da ilk hocamiza yazar yine....

yeterli yetersizden bagimsiz *olcay'in gonderilip *babel'in tutulmasi... anlam verilemeyen kararlardandi....

liste ve isimler ,gelenler gidenler, kiraya gidenler ozelinde yazacak daha da var da, bir cikis yok gibi kanimca.....

yeni sezonda tek temennim benzer bu tur hatalarin yapilmamasi...
dolayisiyla, hangi hoca basa gelecekse, bu tur kararlarda tek mercii olmamali.

ps:

sevgili alper,

ozellikle kiradaki listeden secimlerim sunlar olurdu yeni sezona dair;

kalede yedekte yerliden *fatih duracagina *okan durmali.....
stoperde *alparslan duracagina *ozorn durmali....
yunus zaten geliyor net....
onde *halil tekrardan kiralanacagina veya alinacagina *emre akbaba durmali...
sol bekte *pva kalacaksa yedegi *omer degilde *saglam sakat olmayan haliyle emre tasdemir durmali......
ogulcan da geri doner rotasyona buyuk ihtimalle....

*emin bayram'i sahsen yeterli bulmuyorum simdilik...
*sekidika'yi bir ihtimal *sag beke monte ederim burda israr ederim oynamasina...

simdilik buralara deginmek istedim nacizane.

Önümüzdeki sezon ilk 11’de 4 Türk olmak zorunda. Evet arkadaşlar uçmadan kaçmadan; dünyadaki ekonomik gelişmeleri, ülkemizdeki ekonomik gelişmeleri, kulübümüzün ekonomik durumunu/borçlarını, döviz kurunu unutmadan kadrolarınızı yapınız. Umarım Çağlar Söyüncüler, Çalhanoğlular, İlkaylar, Cengizler vs. havada uçuşmaz.

Marcao ve Kerem’i sattığımızı varsayıyorum. Kaan ve Ozan Kabak kiralık. İkisi de çok forma şansı bulamadı. En azından banko 11 oyuncusu olamadı. Muslera’yla yollar ayrılmayacağına göre o oynayacak demektir, dolayısıyla genç Türk kaleci alsak muhtemelen oynatamayacağız. Gerek yok.

Doğru düzgün maç izleyemiyorum, FM’yi de bırakalı çok oldu. Aklıma nokta atışı isim de gelmiyor pek. Genç GSCliler ve dünya futbolunu takip edebilen yaşlı tayfa doldursun.

———————-Muslera——————
—Kaan Ayhan-Nelsson-Ozan-PVA—
—————Transfer——Berkan———
—Yunus———Transfer——Transfer—
———————-Transfer—————-

Yedekler
U19 Kalecimiz
Emin Bayram
Emre Akbaba
Hamza Akman
Mostafa
Cicaldau(Talibi varsa kar yapacak şekilde satalım)
Boey
Umut Bozok
Taylan
Barış Alper (bence sağ bek, sağ açık yedeği olarak kalsın, kiralanabilir de)

En az 2 tane yabancı scout transferi

Gidenler: Pena, Gomis, Ömer Bayram, Pulgar, Babel, Omar, Feg, Arda, Morutan (kiralayalım bir yere)

Diri bir Akbaba, fit bir Arda, yaz kampı görmüş bir Gomis, çekingenliğini atmış bir Cicaldau, sakatlıktan bomba gibi dönen bir Diagne. 5 transfer hazır.

Bunu değerlendirmek için ilk önce seçim olmalı ve kimlerin satılacağı ve gödnerileceği netlik kazanmalı.

Şart olan orta sahada CUK bir 6 (Fernando gibi) - NET bir 8/10 ve Mariano tarzı bek.

Ama ilk elde ne kalacak - ne kadar btçe olacak görmek lazım. Üsütüne konuşmak zor şu an

3 olacak deniordu ahb.
Bu sezon olur mu bilinmez çünkü transfer çalışmaları başladı bile millette , TFF daha seçilmedi - ortada yok . Haziranın artık kaçında göreve gelip ne kadar verecek desen onlar açıklayana kadar sezonu açacak takımlar olacak Temmuzda.

Seneye kalır o iş - tercihen bıraksınlar bir kıstasın kimseye yararı yok , işin sonunda hep paraya geliniyor . yerliler TL silip EU konuşuyor. bu ekonomide de verilmli yabancıya EU yetmiyor.

Gün itibariyle kimseyi satmadığımız için son maçlardaki Galatasaray dan neler değişebilir diye bakıyorum

-Kalede Muslera devam eder, Okan Kocuk yedek kaleci olarak geri döndü
-Stoperde Marcao-Nelsson ikilisi satılmadığı sürece devam eder ama çok iyi alternatif gerekiyor bu oyunculara hattaa mümkünse yerli alternatif gerekiyor Ozan Kabak olabilir, Kaan Ayhan olabilir
-Sağ bekte Omar ın geri dönmesi gerçekten bir mucize, hatta döndükten sonra da gayet başarılı oldu ama sonrasında bir anda ortalıktan kayboldu üst üste koronavirüs geçirdi 2 defa sakatlık yaşadı. Galatasaray kariyerinde oynadığı maç sayısı 2 senede 20 sadece ne kadar güvenip önümüzdeki sezona başlayabiliriz? Ben güvenmiyorum işin açıkçası. Boey gelişebilir bir oyuncu ama sakatlık dönüşü gerçekten iyi olmadı özellikle ilk geldiği dönem ve bu gün oynadığı hali ile gerçekten çok fark var. Keşke iyi bir yerli sağ bek bulabilsek de formayı teslim etsek ama çok alternatif yok o konuda iyi bir sağ bek gerekiyor bana kalırsa ancak alternatifi yerli olabilir sağ bekimizin
-Sol bek PvA benim sezon içerisinde en çok yanıldığım adam oldu, çok fazla sallıyordum PvA özelinde ama takımın geri kalanına bakarsak bayağı bayağı futbolcu kalıyor ama yine de PvA için de iyi bir yerli alternatif gerekiyor
-Defansif orta saha , yeni hoca kim olur nasıl bir oyuncu tipi ister bilmiyorum ama doğru bir transfer gerekiyor. İşin açıkçası Pulgar ın son dönemde ortaya koyduğu oyundan da Berkan ile birlikte yaşadığı uyumdan da memnunum devam etse de çok problem değil benim için
-Merkez orta sahaya kesinlikle transfer gerekiyor. Üçlü orta saha düzeninde oynayacaksak oyunu çift yönlü oynayabilen, mücadeleci dribling özelliği, tackle becerisi olan bir orta saha gerekiyor yani uzun lafın kısası yeni Gedson bulmamız gerekiyor. Yok son haftalarda Torrent in Halil kullanımı gibi devam edeceksek gerçekten hücumda sorumluluk alabilecek, Halil in yapamadığı skor katkısını da yapabilecek bir oyuncu gerekiyor bunun haricinde Halil in de devam etmesinden yanayım. 22 yaşında yerli bir hücum oyuncusu bulabilmek zaten zor Halil de bu takımda topla yaptığı dönüşler, çalım becerisi rakibi eksiltmesi topla ilişkisiyle çok alternatifi olmayan bir oyuncu
-Kanatlarda Kerem ve Yunus haricinde en az bu adamların seviyesinde doğrudan oynayabilecek mümkünse her iki kanadı da oynayabilecek 3. bir kanat oyuncumuz daha olması gerekiyor
-Forvet bana kalırsa eldeki STSL seviyesinde çok güçlü, bitiriciliği iyi sırtı dönük oynayabilecek bir forvet olmazsa olmaz gibi bişey

Uzun lafın kısası ne gerekir bu takıma
-Marcao ve Nelsson ikilisine alternatif Yerli Stoper
-Doğrudan ilk 11 oynayacak İyi bir Sağ Bek, ona da Yerli alternatif Sağ Bek, PvA için Yerli alternatif Sol Bek
-Doğrudan ilk 11 oynayacak İyi bir Defansif Orta Saha
-İlk 11 oynayabilecek İyi bir Merkez/Hücumcu Orta Saha
-Kerem ve Yunus ile birlikte oynayabilecek 3. bir Kanat
-İlk 11 oynayabilecek bir Hedef Forvet

İlk 11
Muslera
Transfer-Nelsson-Marcao-PvA
Transfer-Berkan
Yunus-Transfer-Kerem
Transfer
Seneye 8+3 devam edecekse ilk 11 planımız böyle olabilir, eğer 4 yerli oyuncu oynatma zorunluluğu olacaksa Halil veya Yerli Sağ Bek eklenebilir ilk 11 için

Gelen Gidenler Olacağı İçin Şuan Belli Değil Öncelikle Bir Başkan adayı Seçilsin sonra Bakacağız : ) Ben Büyük Transferler bekliyorum Erden timurdan

Gün itibariyle kimseyi satmadığımız için son maçlardaki Galatasaray dan neler değişebilir diye bakıyorum

-Kalede Muslera devam eder, Okan Kocuk yedek kaleci olarak geri döndü
-Stoperde Marcao-Nelsson ikilisi satılmadığı sürece devam eder ama çok iyi alternatif gerekiyor bu oyunculara hattaa mümkünse yerli alternatif gerekiyor Ozan Kabak olabilir, Kaan Ayhan olabilir
-Sağ bekte Omar ın geri dönmesi gerçekten bir mucize, hatta döndükten sonra da gayet başarılı oldu ama sonrasında bir anda ortalıktan kayboldu üst üste koronavirüs geçirdi 2 defa sakatlık yaşadı. Galatasaray kariyerinde oynadığı maç sayısı 2 senede 20 sadece ne kadar güvenip önümüzdeki sezona başlayabiliriz? Ben güvenmiyorum işin açıkçası. Boey gelişebilir bir oyuncu ama sakatlık dönüşü gerçekten iyi olmadı özellikle ilk geldiği dönem ve bu gün oynadığı hali ile gerçekten çok fark var. Keşke iyi bir yerli sağ bek bulabilsek de formayı teslim etsek ama çok alternatif yok o konuda iyi bir sağ bek gerekiyor bana kalırsa ancak alternatifi yerli olabilir sağ bekimizin
-Sol bek PvA benim sezon içerisinde en çok yanıldığım adam oldu, çok fazla sallıyordum PvA özelinde ama takımın geri kalanına bakarsak bayağı bayağı futbolcu kalıyor ama yine de PvA için de iyi bir yerli alternatif gerekiyor
-Defansif orta saha , yeni hoca kim olur nasıl bir oyuncu tipi ister bilmiyorum ama doğru bir transfer gerekiyor. İşin açıkçası Pulgar ın son dönemde ortaya koyduğu oyundan da Berkan ile birlikte yaşadığı uyumdan da memnunum devam etse de çok problem değil benim için
-Merkez orta sahaya kesinlikle transfer gerekiyor. Üçlü orta saha düzeninde oynayacaksak oyunu çift yönlü oynayabilen, mücadeleci dribling özelliği, tackle becerisi olan bir orta saha gerekiyor yani uzun lafın kısası yeni Gedson bulmamız gerekiyor. Yok son haftalarda Torrent in Halil kullanımı gibi devam edeceksek gerçekten hücumda sorumluluk alabilecek, Halil in yapamadığı skor katkısını da yapabilecek bir oyuncu gerekiyor bunun haricinde Halil in de devam etmesinden yanayım. 22 yaşında yerli bir hücum oyuncusu bulabilmek zaten zor Halil de bu takımda topla yaptığı dönüşler, çalım becerisi rakibi eksiltmesi topla ilişkisiyle çok alternatifi olmayan bir oyuncu
-Kanatlarda Kerem ve Yunus haricinde en az bu adamların seviyesinde doğrudan oynayabilecek mümkünse her iki kanadı da oynayabilecek 3. bir kanat oyuncumuz daha olması gerekiyor
-Forvet bana kalırsa eldeki STSL seviyesinde çok güçlü, bitiriciliği iyi sırtı dönük oynayabilecek bir forvet olmazsa olmaz gibi bişey

Uzun lafın kısası ne gerekir bu takıma
-Marcao ve Nelsson ikilisine alternatif Yerli Stoper
-Doğrudan ilk 11 oynayacak İyi bir Sağ Bek, ona da Yerli alternatif Sağ Bek, PvA için Yerli alternatif Sol Bek
-Doğrudan ilk 11 oynayacak İyi bir Defansif Orta Saha
-İlk 11 oynayabilecek İyi bir Merkez/Hücumcu Orta Saha
-Kerem ve Yunus ile birlikte oynayabilecek 3. bir Kanat
-İlk 11 oynayabilecek bir Hedef Forvet

İlk 11
Muslera
Transfer-Nelsson-Marcao-PvA
Transfer-Berkan
Yunus-Transfer-Kerem
Transfer
Seneye 8+3 devam edecekse ilk 11 planımız böyle olabilir, eğer 4 yerli oyuncu oynatma zorunluluğu olacaksa Halil veya Yerli Sağ Bek eklenebilir ilk 11 için
Aklın yolu 1 üstat

Ben onu bunu bilmem de orta saha transferinden önce herhangi bir mevkiye oyuncu alınırsa sağlam söverim. 2 tane merkeze oyuncu almadan sakın ola parayı çar çur etmesinler.

Okan(Batuhan)
Müldür-Denayer-ArthurTheta-Pva
Gedson-Onana
Yunus-Bernardeschi-Trezege
Sekou Mara(Bozok Tr kontenjanı malum)

Mert 7
Arthur 8
Gedson 10
Onana 6
Trezege 4
Sekou Mara 8
Bernardeschi free
Denayer free
Bozok 4

Kerem+Marcao+Nelsson = 50
Cica+Mohammed+Diagne+Luyundama+
Oğulcan+Sekidika =20

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt