2022 DK Çeyrek Final | Hollanda (3) 2-2 (4) Arjantin | MS | 9 Aralık | TRT 1 - Sayfa 44 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2022 DK Çeyrek Final | Hollanda (3) 2-2 (4) Arjantin | MS | 9 Aralık | TRT 1

Yine sorularıma cevap alamadım. Her iyi oynayan takım yeniyor mu? İyi oynayıp oynamamak sorunumuz değil. Hakem kartlarda adaletli olsaydı çok değişik olacaktı.
Sorularına cevap verdim. Kim kırmızı görecekti diye sordun. Berghuis dedim, ne saygısızlık yaptılar dedin, cevap verdim. Penaltı pozisyonu penaltı gibi gelmedi bana. Parades topu kulübeye vurması sarı kart ama hakem bu kart mevzusunda iki takıma da kolaylık geçti, Dijk sarı kart görmedi, Berghuis kırmızı görmedi vs. Yani işin özünde hakem kötü bir hakemdi ama senin dediğin gibi taraf tutmadı iki taraf aleyhine de hatalar yaptı. Hollandalı oyuncularda penaltılarda sürekli rakipleri penaltı kullanamaya giderken onlara sataşırlarsa kaybettiklerinde de cevabı aldılar bu kadar basit. Bunlar futbolun içinde var ama siz burada Hollandalı oyuncular hiç bir şey yapmamış gibi davranıp diğer tarafa karaktersiz derseniz olmaz. Yine kartlarda her iki tarafa da hata yaparken tek taraftan bahsederseniz yine Hollanda'nın attığı 2. goldeki faul pozisyonunu atlarsan olmaz. Maçı Arjantin hak etmişti ve kazandı. Penaltılarda Hollanda kazansaydı kötü oynadı ama Arjantin'in son dakikalarda savunma hataları ve yanlış değişiklikler yüzünden kazandı diyecektik.

Üst Alt