2022 Eurovision Şarkı Yarışması - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2022 Eurovision Şarkı Yarışması

Bu senenin yıldızı bence Sırbistan idi. Yenilikçi tarzı, anlamlı kapanışı ve mottosu haline gelebilecek el hareketi ile diğerlerinin arasından bariz sıyrılıyordu.

Hollanda ise müzikal anlamda en beğendiğim parça oldu. Yarı finalde 5-6 vasat parçanın ardından bir şaheser gibi patlamıştı kulağıma, finalde de beni benden aldı.

Ermenistan ve Norveç 20 yıl önce, Çek Cumhuriyeti ise 30 yıl önce kazanabilecek parçalarla katıldı yarışmaya. Konuk olarak katılan Avustralya, İsviçre, Azerbaycan ve Polonya erkek bir solistin slow parçasıyla halktan oy alamayacağını anlamıştır.

Velhasılı kelam Ukrayna Avrupa halkının vicdani mastürbasyonu sayesinde kazandı. Savaş olmasa ilk 10u belki zorlardı.

Kalush Orchestra, Stefania parçasını epey bir süre önce Spotify'da dinlemeye başlamış idim lakin Eurovision yarışması için olduğunu çok sonradan öğrendim. Beğenerek dinlediğim bir parça idi birinci olması hoş bir tesadüf şahsım adına. :)

Yine beğenerek dinlediğim bir kaç Kalush parçasını paylaşmak isterim;

Üst Alt