Üye Görüşü - 2023-24 Galatasaray Kadro Planlaması - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü 2023-24 Galatasaray Kadro Planlaması

Zaniolo'nun gitme ihtimalini yüksek görüyorum. Araplara Morutan veya Sergio da satılabilir. Daha önümüzde çok zaman var. Gelen fırsatlara göre her şey olabilir.

Her ne kadar kaliteli yerli topculari kalit3siz yabancilara tercih etsem de bu 8+3'un hic bir faydasi yok. Asagi yukari bir takim kadrosunda 25-28 topcu bulundurur. Sen sahaya cikacak 11'in en az 3'u yerli olacak diyosun yabanci hayrani yonetimler bu uc topcuyu bulmakta zorlaniyo. Bizim kadromuzdaki yerlilerin hemen hemen hepsi diger takimlarda ilk onbire yazilir. Baris, Kazim, Berkan, Kaan, Abdul, Emin, Yunus bugun herhangi bir macta ilk onbirde baslasalar, ben garipsemem ki Avrupa'da boyle bir kadro kisitlamasi da yok. Ama bunlarin ligde baska bir takima gitmesine de yuregim el vermez.

Her neyse bugun Zalgiris macinda da gorduk ki, ne kadar cok kaliteli eleman olursa o kadar iyi olur kadro rekabeti acisindan. Ayrica, rakibe gore plan yapmak ta kolaylasir.

Evet arkadaşlar

Herkesin sağlam olması durumunda ligde oynayacak ilk 11'i yazalım kadroları karşılaştıralım. Ben başlıyorum ama bu kadronun çıkacağını hiç zannetmiyorum

------------------Muslera------------------------

Boey---Kaan---Abdülkerim---Kazımcan

--------------Torreira---Ndombele-------------

---------Tete------Ziyech-------Zaha-------------

----------------------Icardi--------------------------

Evet arkadaşlar

Herkesin sağlam olması durumunda ligde oynayacak ilk 11'i yazalım kadroları karşılaştıralım. Ben başlıyorum ama bu kadronun çıkacağını hiç zannetmiyorum

Bence sil bunu

Evet arkadaşlar

Tete ile Kerem değiş tamam veya Ziyech sağa Kerem ortaya artık alınan verime göre ancak Tete 11 oyuncusu olacak gibi görünmüyor henüz bide Kazımcan bir maç kötü oynasın Angelino formayı geri alır her maç süper oynaması lazım ki olası değil. Kaan da Nelson veya Sanchez artık plan neyse onunla değişecek haliyle Kerem girince belki o zaman mecburiyetten tekrar Kazım'a şans doğabilir.

Boey---Nelsson---Abdülkerim---Kazımcan

---------Zaha------Ziyech-------Kerem-------------

Boey------Nelsson-----Davinson---Angelino

--------------Kerem D.---Ndombele-------------

---------------------Halil D.--------------------------

Tete ile Kerem değiş tamam veya Ziyech sağa Kerem ortaya artık alınan verime göre ancak Tete 11 oyuncusu olacak gibi görünmüyor henüz bide Kazımcan bir maç kötü oynasın Angelino formayı geri alır her maç süper oynaması lazım ki olası değil. Kaan da Nelson veya Sanchez artık plan neyse onunla değişecek haliyle Kerem girince belki o zaman mecburiyetten tekrar Kazım'a şans doğabilir.

Kadronu görelim.

Kendi ligimiz de özellikle de içerde ki maçlar da iki tane misalen emin ve hamza gibi altyapıdan oyuncu oynatmayacaksak bu altyapının kime ne faydası var.

Biz bu çocuklara güvenemeyeceksek içine etsinler öyle altyapının da genç takımın da

Oraya yıldız buraya 5 yıldız kaleye dünya yıldızı bu ne ya bizim ruhumuzu,özümüzü taşıyacan iki genç evladımıza kendi ligimizde ki nispeten kolay denebilecek maçlar da görev vermeliyiz,vermeliyiz ki bu gençler de özgüven kazanabilsinler.

Bu öyle önemli bir konu ki yıllardır altyapımızdan oynayan gençlere de cesaret verir hırslandırır ama yıllardır bir çoğu kaybolup gidiyor.

Galatasaray sahaya 11 dünya yıldızı çıkarmakla büyük takım olmadı olamaz da.Bu forma için savaşan, özveri gösteren,elini taşın altına koyan,kolu kırılsa da maça devam etmesini bilen kendi evlatlarıyla efsane oldu

Bu altyapıya adam gibi önem verilmeli gençlerimiz oynatılmalı.Büyük oyuncular alıyoruz çok güzel ama bunlardan bişeyler öğrenebilmesi için bu gençlerin de onlarla beraber maçlarda ter akıtması şart

6 ay da bir kadro sil baştan yapılıyor artık ilk 11 sayamaz olduk.Bu konu da bir bjk kadar bile olamıyoruz.

Bunu en büyük avrupa kulüpleri bile çok rahat yaparken bizim yapmamamız büyük bir ayıp ve kayıp

Orta ve ileri hattın defansif zafiyeti geçen sezona göre arttı. Tahminim bunu kapatmak için ya 3'lu stoper oynarız, ya Torreira'nın yanına Demirbay'ı koyup Dombele'yi 8-10 gibi kullanırız. Hatta CL deplasmanlarinda BAY'ı kadroda görürsek şaşırmam.

Boey---Nelsson---Abdülkerim---Kazımcan

ön üçlünün yeri farklı olur kesinlikle zaha sola ziyech sağa kerem ortaya ama kerem ortada sabit değil defansif aksiyonda farklı atak aksiyonunda farklı bir diziliş bekliyorum

1.

-------------------muslera -------------------

Boey----Nelsson----Apo-----Angelinho

-----------Torrreia-----Demirbay----------

---------------Ndombele-----------------

Ziyech-----------icardi----------Kerem-

2.Hücüm ederken böyle

Boey----Nelsson----Apo-----kazımcan

-----------Torrreia-----ndombele----------

---------------kerem Akt.(demirbay)-----------------

Ziyech-----------icardi----------Zaha--

2.Top karşı rakibe geçtiğinde

Boey----Nelsson----Apo-----kazımcan

-----------Torrreia-----ndombele----------

--------------- zaha-----------------

Ziyech-----------icardi----------kerem Akt.(demirbay)--

-----------------Muslera----------------

Boey----Nelson-------Apo-------Kazım

Ndombili---Torerira---Oliviera (Angelino)

Ziyech-----İcardi-----Kerem A.

Dombele yok yanii .

maç içinde kazımcan alınıp aktürk-dombele değişikliği de yapılabilir. aynı şekilde 1 yerli eklemesiyle ziyech de girilebilir. ön çok kalabalık olunca el mecbur birileri 11'de, birileri rotasyonda olacak. fiziken en hazır olanlar, ezilmeyenler kimse onlar oynamalı pasaportundan da önce.

ha bence ligde bu kadar ince detayına girmeyiz bizim ligin genel temposu ve geçen yılki derbi performansımız da düşünülürse. gene vodafone'daki atlet ve bilenmiş beşiktaş dışında biz yürüyerek de oynasak kimse tempo konusunda bize kolay zorluk çıkartamaz zaten.

Lig için...

Günay
Kaan Sanchez Apo
Boey Torreira Ndombele Angel
Ziyech Icardi Zaha

Kaan Sassulo'da burada oynamıstı. Önden biri sakatlanırsa Kerem-Nellson eklenir.

Üst Alt