GSC Haber - 2023 Yılı Divan Kurulları Genel Başlığı - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber 2023 Yılı Divan Kurulları Genel Başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Erden Timur'un verdiği rakamlar harika açıkçası

€40m'nin altında maaş gider
€200m'nin üstünde gelir
Yaklaşık €50m kâr

Sırada ülke futbolunu Cimbomlulara teslim etmek var. Verin bize şu ligi, 5-10 senede yıllık yayın geliri kulüp başına €100m seviyesine gelsin. Tüm dünya Süper Lig izlesin

Ekli dosyayı görüntüle 220160

Erden Timur: "Türk futbol tarihinde ilk defa böyle bir kadro kuruldu. 13 tane Drogba, Sneijder, Melo ayarında oyuncumuz var."

Erden Timur: "Değer olarak Türk futbolundaki en yakın kadronun 5-6 katı seviyede oyuncular almışız. Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkan takımların maaş ortalaması 290 milyon euro, biz bu bütçenin yarısını bile karşılayamayız. O yüzden kaynaklarımızı artırmak zorundayız."

Erden Timur: "Biz Şampiyonlar Ligi'ndeki gelir bütçelerine nasıl ulaşabiliriz? Yapamıyorsak, küçülelim demek doğru. Kulübü riske atmamak adına. Ancak üyelerimizin bir oran olarak sorgulama yapması gerekiyor."

Erden Timur: "Geçtiğimiz sezonun geliri 79.9 milyon euro, bu sezon 218 milyon euro. Bunu yayın geliri bu kadar düşmüşken yaptık. Bu aslında doğru yapılanmayla gelirlerimizin nereye çıkabileceğinin göstergesi.
Sneijderin ne olduğundan haberi yok sanırım kralın.

Divanda gözlemlediğim kadarıyla Aysalcılar muhalif noktadalar ve içlerinde epey kuvvetli isimler var. Sezonun gidişatına göre aday çıkarabilirler. Sancılı günler bizi bekliyor
Aysalcıların pek bir ağırlığı kalmadı gibi artık. Büyük bir şey olmazsa bu sene Özbek tekrar aday olursa ki bence Kemerburgaz'ın tamamen bitişi yine Florya'nın ilk etabının bitişi ve 2. etabın başlangıcı, stad yanındaki salonun başlangıcı, Riva'nın tamamen bitmesi ve oradaki 2.5 milyar Tl'nin de gelmesi son olarak bunlarda aksama olmazsa BB borcunun tamamen kapatılması ve GS'nin faiz giderinden kurtulması bu dönemde olacak gibi Özbek başkan olarak bunları görmek isteyecektir zaten başkanlık 2 sene oldu o yüzden bu dönem de Özbek'in, M. Öztürk, E. Timur ile birlikte ekstra bir kaç güçlü ismi alarak Ali Yüce vb. gibi tekrar başkan seçileceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Örneğin Özmızrak bu kanadın tetikçisi. Aysalcılar demeyelim de Eğitim Vakfı kanadı diyelim, ben o kanadın şu an doğal liderini Aysal olarak görüyorum.
Eğitim Vakfının da pek bir hükmü kalmadı. Vır vır konuşurlar, işler olumsuz giderse daha çok konuşurlar, başka da bir şey yapamazlar. Vakıftan bağımsız olarak da güçlü bir aday çıkarsa, desteklerinin kısmen etkisi olabilir. Şu an için öyle biri ufukta görünmüyor...

Erden Timur'un verdiği rakamlar harika açıkçası

€40m'nin altında maaş gider
€200m'nin üstünde gelir
Yaklaşık €50m kâr

Sırada ülke futbolunu Cimbomlulara teslim etmek var. Verin bize şu ligi, 5-10 senede yıllık yayın geliri kulüp başına €100m seviyesine gelsin. Tüm dünya Süper Lig izlesin
Gelirin içinde 10 milyonluk futbolcu sponsorluğu da var sanırım. O yüzden 49 net maaş gider olarak bakmak lazım.

Örneğin Özmızrak bu kanadın tetikçisi. Aysalcılar demeyelim de Eğitim Vakfı kanadı diyelim, ben o kanadın şu an doğal liderini Aysal olarak görüyorum.
Aysal verdiği sözleri tutmadığı için pek hükmü kalmadı. Verdiği sözleri baskete sponsor olma, kulübe dışardan yardım etme, dışardan kulüp için ekstra projeler üretme gibi o zaman hala çok büyük bir etkiye sahip olurdu ama gelinen noktada pek bir etkisi kaldığını düşünmüyorum.

Aysalcıların pek bir ağırlığı kalmadı gibi artık. Büyük bir şey olmazsa bu sene Özbek tekrar aday olursa ki bence Kemerburgaz'ın tamamen bitişi yine Florya'nın il etabının bitişi ve 2. etabın başlangıcı, stad yanındaki salonun başlangıcı, Riva'nın tamamen bitmesi ve oradaki 2.5 milyar Tl'nin de gelmesi son olarak bunlarda aksama olmazsa BB borcunun tamamen kapatılması ve GS'nin faiz giderinden kurtulması bu dönemde olacak gibi Özbek başkan olarak bunları görmek isteyecektir zaten başkanlık 2 sene oldu o yüzden bu dönem de Özbek'in, M. Öztürk, E. Timur ile birlikte ekstra bir kaç güçlü ismi alarak Ali Yüce vb. gibi tekrar başkan seçileceğini düşünüyorum.
Eğitim Vakfının da pek bir hükmü kalmadı. Vır vır konuşurlar, işler olumsuz giderse daha çok konuşurlar, başka da bir şey yapamazlar. Vakıftan bağımsız olarak da güçlü bir aday çıkarsa, desteklerinin kısmen etkisi olabilir. Şu an için öyle biri ufukta görünmüyor...
Eskisi gibi tek başlarına kulübü yönetmiyorlar ama Eğitim Vakfı her daim genel kurulun en önemli gruplardan biri olacaktır. Tabii ki kimse kimseye büsbütün aklını/oyunu emanet etmiyor ve Erden Timur yaptıklarıyla buradan da epey destek görecektir ama sicil kurulu sunumlarına bakılınca da üyelerin ne kadar büyük kısmının lise kökenli olduğu görülüyor.

Ben de mevcut yönetim gerekirse kuvvetlenerek bir dönem daha seçilsin istiyorum ama Dursun başkanın böyle bir niyeti yok gibi duruyor.

Eğitim Vakfı yok yere şu an bir aday oluşturmaz ama bu sezon iyi gitmez seneye CL dışı kalırız gibi bir görüntü oluşursa hamle yapmak için teyakkuzdalar görüntüsü var. Yaptıkları konuşmaların bu kadar sert olmasını buna yoruyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt