#23 Emre Akbaba - Sayfa 181 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Geçen yılki Başakşehir deplasmanından sonra en karakterli topunu oynadı bugün. Kalitesi zaten tartışılmaz ama sürekli top istemesi, duran top kovalaması ve kanattan gelip kendini ceza sahasına atması çok ciddi işlerdi. 2. golü de öyle bulduk zaten. Sağlık durumundan hiçbir zaman emin olamayacağım ama sahada kaldığı sürece takım için öyle ya da böyle katkı verdiği ortada. Tebrik ediyorum.

Yeni sistem ve taktik en cok Emre’ye yaradi

Forvete yakin oynamasi cok önemli cunku ceza sahasinda nerede duracagini cok iyi biliyor

Takim savunmasina da yardimci oluyor geriye dönüsleri iyi

Fizigi iyi olmasina ragmen cok gücsüz ve dengesiz
Anlamis degilim

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

İnce olmakla Türkçe’sini bilmediğim için İngilizce’sini söylüyorum core gücünün yüksek olması arasında büyük fark var. Core çalışması yapan kişiler çok kaslı olmasalar bile yere çok sağlam basarlar. Çabuk düşmezler, dengeleri yüksek seviyede olur.

Geldiğinden beri Emre’nin ve çoğu oyuncumuzun bu tip çalışmaya ihtiyaçlarının olduğunu söylüyordum.

Bundan bağımsız dün maçta iyi çalıştı. Defansif olarak iyi işler yaptı. Böyle oynamaya devam etse, geldiğinde yazdığım eleştiri ortadan kalmış olur. Demiştim ki, sizler Emre’nin gol attığı her maçta onu çok beğeneceksiniz ama gol atmadığı maçlarda çok yereceksiniz. Çünkü maçta çok kopuk olan, ofans dışında etkili olmayan, topla oyunu dikte etmeyen bir adam. Ceza sahasına çok iyi koşularla gol arayan biri.

Bu şekilde topsuz oyunda da etkili olmaya başlarsa ayakta alkışlarım. Bir de core gücünü arttırırsa gerçekten maçların çoğunda etkili bir oyuncumuz olur.

Ama bir maçla hayaller kurmayalım. Bir 10-15 maç böyle oynarsa hakkını teslim ederiz.

Üst Alt