#23 Emre Akbaba - Sayfa 79 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
En azından ne oynadığı belli olan mevkisinin gerektirdiği gibi hücum katkısı veren, bayağı yüksek skor katkısı veren, ceza sahasına sürekli koşu yapan, şut atabilen "10 numara"

Adam hepi topu 5 maçta 90 dakika sahada kaldı onda da 2 gol 3 asisti var, ki milli takımda da 20-30 'ar dakika forma giymesine rağmen 6 maçta 3 golü var. Geçen sene Alanya 'da 14 gol 11 asisti vardı, ondan bir önce ki sene de 6 gol 6 asisti vardı, 15/16 sezonunda 10 gol 5 asist ile oynamış 14/15 sezonunda 11 gol 6 asist ile oynamış 13/14 sezonunda "önlibero" oynadığı halde 15 golü varmış

Bu adamın yaptığı hücum katkısı öyle gelip geçici sezonluk bir performans filan değil, gerçekten türk orta sahalarda kolay kolay göremeyeceğimiz kadar modern futbolun gerekliliklerini biliyor, Fransa Alt yapısından geldiğini belli ediyor, pası verdikten sonra yerinde sabit beklemiyor arkadaşını pozisyona soktuğu gibi direk arkasından kendisi de uzak direğe / penaltı noktasına koşuyu yapıyor. Ayrıca bu hücum katkısını verirken saha içinde boş boş durmuyor koşuyor mücadele ediyor. Bu adamın her sene bu skor katkısını vermesi şans değil gerçekten Emre Akbaba ligimizdeki diğer yerli orta sahaların aksine modern futbolu biliyor onun gerektirdikleri ile oynuyor

Emre Akbaba benim babamın oğlu değil, onu bu kadar savunuyorsam sakatlık döneminde 4 ay boyunca bile ne kadar önemli bir oyuncu olduğundan bahsediyorsam ona olan güvenimi sonuna kadar karşılayacağına inandığım içindir. Gerek futbolculuğuyla gerek transfer dönemindeki tutumuyla benim çok desteğimi kazandı Emre, haydi bakalım Aslan parçası sahne senin 5 maçta seni çöp ilan edenlere en iyi cevabı sahada vereceğinden eminim

*Forumda bazı arkadaşlar var, sırf eleştiri olsun muhaliflik yapayım diye mi yazıyorlar yoksa gerçekten düşünceleri bu yönde mi merak ediyorum, inşallah sırf eleştiri yapmış olmak için yazıyorlardır yoksa gerçek görüşleri buysa gerçekten kendileri adına üzülürüm ...

Emre Akbaba iyi oyuncu ama sakatlığa meyilli bir yapısı var. Bu konuda biraz yumuşak.

Umarım Belhanda satıldıktan sonra yeni 10 numaramız olur. Ama hoca onu kanatlarda kullanacak gibi.

Emre Akbaba iyi oyuncu ama sakatlığa meyilli bir yapısı var. Bu konuda biraz yumuşak.

Umarım Belhanda satıldıktan sonra yeni 10 numaramız olur. Ama hoca onu kanatlarda kullanacak gibi.

Aynen baksana sürekli sakatlık yaşamış. :red:

Takımın sağlıklı 11'ine baktığımızda şu an için bize en lazım oyuncu. Feghouli takımda değilken Terim kendisini Emre Çolak tarzı sağ iç gibi kullanmıştı ama döndüğünde öyle tahmin ediyorum Belhanda yerine başlayacaktır. Özellikle önde oynamaya hevesli takımlar için Emre tarzı ince işler yapabilecek 10 numara çok önemli. Mehmet Ekici'nin kötü ve santraforsuz Fenerbahçe'de dahi takıma girdiğinden beri yarattığı fark ortada. İnşallah Emre de bir benzerini Galatasaray için yapacaktır. Tek sıkıntısı büyük takım oyuncusu için biraz gereğinden fazla tevazu sahibi görünüyor. O dinginliğini üstünden atıp kabuğunu kırarsa çok ciddi yerlere gelebileceğine inanıyorum. İnşallah Galatasaray'da 10 numaralı formasıyla kaptanlığını da görürüz.

Hatay maçında oynamadığı iyi oldu adamlar sürekli tekme atıyordu kasap gibi. Baktılar hakem bir şey demiyor dan dun vurdular her pozisyonda

Üst Alt