25 ağustos 2023 kağıthane'de çıkan silahlı çatışma - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

25 ağustos 2023 kağıthane'de çıkan silahlı çatışma

Görev tanımında ne engelliyor ve nasıl değişmesi gerekiyor?
1692961333443.png
Polis , karsısındaki insanın elinde silah olup olmamasına bakılmaksızın KADEMELİ OLARAK önce bedeni güç , maddi güç ( sprey vs ) kullandıktan sonra....

1692961775054.png

Öncelikle KADEMELİ OLARAK tabirinin kaldırılması gerekiyor , en çok sıkıntıyı burda yaşıyoruz. Adamın elinde uzun namlulu silah var , ben adamı vurmadan once neymiş efendim once adamı uyarmam gerekıyormus , sonra Çevik kuvvetten toma isteyip bıber gazı sıkacakmısım , adam etkısız kalmazsa havaya uyarı atesı acakmısım. Bu zamana kadar ölmezsem tabi.

Sonra da en en en en büyük elimizi kolumuzu bağlayan madde altınıu çizdğim ''SALDIRIYI ETKİSİZ KILMA VE ETKİSİZ KILACAK ÖLÇÜDE ''ifadesi.

Adamın elinde silah var , bana ateş edıyor , ben adamı kafasından göğsünden VURAMIYORUM. Çünkü bu maddede ''saldıran şahısı etkisiz kılacak' demıyor , '' saldırıyı etkısız kılacak'' dıyor ;

Bu yüzden yanlışlıkla adamı öldürürsen... Savcı seni açığa alıyor , Savunması da şu :

'' Yasalar sana şahısları öldürme yetkisi vermiyor , saldırıyı etkısız kılma yetkisi verıyor. Adamın ayagından vursaydın da , saldırıyı etkısız kılabilirdin'' YETKİNİ AŞTIN DİYOR.

Kısacası PVSK(Polis yetkileri Kanunda) SALDIRIYI ETKISIZ KILACAK ŞEKİLDE ifadesinin Silah kullanan şahsı ve saldırıyı etkısız kılacak sekılde dıye degıstırılmesını ıstıyoruz 10 senedir. Ne 1 milletvekili ne bır bürokrat kimse sallamıyor.

Ateş açtığı an zaten karşılık verilir ki verilmiş ve şerefsizin biri öldürülmüş. Şimdi siyasi kaçmasın diye uzatmayacağım ama dün izin verdiklerimiz bugün böyle İstanbul'un ortasında keleşle polise karşı koyabiliyor işte.

Bu arada renktaşlarımızın çoğu ciddi manada hangi ülkede yaşadığını unutuyor herhalde. Polisin kendini savunmakla ilgili hangi yetkisinde problem var? Varsa o lavuk nasıl öldürüldü? Daha 1-2 hafta olmadı Aydın Germencik'teki olay, keza Ankara'da da benzeri oldu. 2013 Haziran'ı ne çabuk unuttunuz?

2 çocuk babası şehit, Allah rahmet eylesin. Sosyal medya paylaşımlarında bile silah olan herifleri basmaya giderken Özel Harekat müdahale etseydi keşke diyeceğim de tam da bilmiyorum belki şehidimiz de ÖHP'dir.
Ateş etmeden polisin vurma yetkisi olmalı diyoruz zaten. Zaten ateş etmeden vurma yetkısı olacaktı muhtemelen vuracaklardı. Benım polisim sehıt olduktan sonra 3-5 o.ç nın olmesı ne fayda.Ki videoyu izlersen , uzun namluyla sıkılıyorken bile polisin hala silahını bırak teslim ol diyor , demek zorunda. Buna itirazımız.

Ekli dosyayı görüntüle 216769
Polis , karsısındaki insanın elinde silah olup olmamasına bakılmaksızın KADEMELİ OLARAK önce bedeni güç , maddi güç ( sprey vs ) kullandıktan sonra....

Ekli dosyayı görüntüle 216770

Öncelikle KADEMELİ OLARAK tabirinin kaldırılması gerekiyor , en çok sıkıntıyı burda yaşıyoruz. Adamın elinde uzun namlulu silah var , ben adamı vurmadan once neymiş efendim once adamı uyarmam gerekıyormus , sonra Çevik kuvvetten toma isteyip bıber gazı sıkacakmısım , adam etkısız kalmazsa havaya uyarı atesı acakmısım. Bu zamana kadar ölmezsem tabi.

Sonra da en en en en büyük elimizi kolumuzu bağlayan madde altınıu çizdğim ''SALDIRIYI ETKİSİZ KILMA VE ETKİSİZ KILACAK ÖLÇÜDE ''ifadesi.

Adamın elinde silah var , bana ateş edıyor , ben adamı kafasından göğsünden VURAMIYORUM. Çünkü bu maddede ''saldıran şahısı etkisiz kılacak' demıyor , '' saldırıyı etkısız kılacak'' dıyor ;

Bu yüzden yanlışlıkla adamı öldürürsen... Savcı seni açığa alıyor , Savunması da şu :

'' Yasalar sana şahısları öldürme yetkisi vermiyor , saldırıyı etkısız kılma yetkisi verıyor. Adamın ayagından vursaydın da , saldırıyı etkısız kılabilirdin'' YETKİNİ AŞTIN DİYOR.

Kısacası PVSK(Polis yetkileri Kanunda) SALDIRIYI ETKISIZ KILACAK ŞEKİLDE ifadesinin Silah kullanan şahsı ve saldırıyı etkısız kılacak sekılde dıye degıstırılmesını ıstıyoruz 10 senedir. Ne 1 milletvekili ne bır bürokrat kimse sallamıyor.
hatırladım bunu. Cezaevi askeriyken söylemişlerdi ''Direkt kafaya hedef alıp vurmayın'' eğer firari olursa diye.
Sonra komutan demişti: Biz askere ayağına sık deriz o gider iki kaşının arasından vurur diye aklsadkj
bu çatışmaya girenler terör eniği değil mi?

Aklıma geldikçe sinirleniyorum orman yakıyorlar arkadaş. Bir ülkeye zarar verme maksatlı, "sen evinde rahat rahat oturamazsın" diyerek orman yakan başka bir örgüt, bir oluşum daha var mı şu anasını sattığımın dünyasında? Her boku yiyip her durumda mağdur olabiliyorlar. Onbinlerce insan yetmedi milyonlarca hayvanı, onbinlerce ağacı, bitkiyi yakarak öldürme hakkını kendinde gören bir örgütten bahsediyoruz.

Ben boşuna demiyorum insanlık tarihinin gördüğü en aşağılık örgüt diye.

Amerika'da olduğu gibi, Türk polisine de kendisine mukavemet göstereni direkt vurma yetkisi verilmeli. Suistimal edilmesini önlemek için de yine Amerikan polislerinde olduğu gibi bodycam kullanılarak tüm olay anı kaydedilmeli.

Polis 2 kere uyardı mı? Uyardı. Karşı taraf direnmeye devam mı etti? Karşılık mı vermeye kalktı? Polis gereken her türlü müdahaleyi yapabilmeli. Öyle yarım saat ikna etmeye çalışmakla olmaz bu iş.

Son düzenleme:
bu ulkeye derin devlet lazım.Bu pkk destekli ceteler ile halk başa çıkamaz.Akdeniz egede tüm mekanlar bu aşiret çocuklarının.Karanlık haram nerede bir iş varsa bunlarda...
O denendi kardeşim muhtemelen hala da deneniyor. Belli bir süre devlete hizmet eden grup veya gruplar belli bir süre sonra güç zehirlenmesi yaşıyor sonrasında da temizlik maksatlı çıktıkları pisliklerin aynısını kendileri yapıyorlar. "Şehrin Azizleri" fikir olarak insanın kulağına çok hoş geliyor ama bu mafya tik oluşumlarla mücadelenin en temiz ve en güzel yolu Kanunlar çerçevesine uymak gene Devletin resmi ve yasal organlarını kullanmak. Bu insan olmayan hatta hayvan bile olmayan varlığımsı şeyleri mahkemelerde, hapishanelerde görmek insanın kanına dokunsa, direk ölüm temenni edilse de maalesef doğru olan yasa yollardan mücadele.

O denendi kardeşim muhtemelen hala da deneniyor. Belli bir süre devlete hizmet eden grup veya gruplar belli bir süre sonra güç zehirlenmesi yaşıyor sonrasında da temizlik maksatlı çıktıkları pisliklerin aynısını kendileri yapıyorlar. "Şehrin Azizleri" fikir olarak insanın kulağına çok hoş geliyor ama bu mafya tik oluşumlarla mücadelenin en temiz ve en güzel yolu Kanunlar çerçevesine uymak gene Devletin resmi ve yasal organlarını kullanmak. Bu insan olmayan hatta hayvan bile olmayan varlığımsı şeyleri mahkemelerde, hapishanelerde görmek insanın kanına dokunsa, direk ölüm temenni edilse de maalesef doğru olan yasa yollardan mücadele.
haklısın kesinlikle.yasalar doğru işlese zaten derin devlete gerek kalmaz..normal vatandaşların bu keko çetelerle başa çıkması mumkun değil...devlet tespit edip pkk destekli aşiret çocuklarını temızlemeli.

Üst Alt