#25 Fernando Francisco Reges - Sayfa 245 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Benim işin Galatasaray menfeatleri herşeyden önce gelir..AEğer bir oyuncu Galataaraya zarar veriyorsa daha önce övdüğüm adamı çok rahat eleştiririm..İsim fanatikliği yapmam..
Fernandoda mariano yolunda gidiyor..tek tek hatalarını yazmak istemiyorum aldığı paranın hakkını veremiyor..

Ama tabiki fernandodan önce değişmesi gereken çok adam var.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Maalesef bu sezon 1 tane adam akıllı maçı yok geçen seneki sakatlık bitirdi adamı

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum tuttuğunda takıma seviye atlatan adam, oyunun yönünü dengesini çok değiştiren orta sahaya hükmeden adam yeter ki form tutsun yanındakiler ona ayak uydursun bana göre takımın en değerli açık ara oyuncusu.

Fernando 'nun en iyi yaptığı iş 2 stoperin önünde tam anlamıyla ön libero görevini yerine getirebilmesiydi. Yeri geliğinde 2 stoperin arasına girerdi yeri gelir çıkar rakibi önde karşılardı. stoperin önüne gelip ordan top alıp oyun kurardı ve öyle bir fizik / kondisyon durumu vardı ki orta sahanın geri kısmında her şeyi tek başına 90 dakika muazzam yapardı

Bizim yaptığımız en büyük hata bunu bozmak oldu. Ya Donk 'u onun mevkisine koyarak bir sağ iç 8 numara yaratmaya çalıştık kendisinden ya Ndiaye 'yi yanına koyarak çift önlibero gibi oynamaya çalıştık bu ondan faydalanmamızı bayağı imkansız hale getirdi. Tamam Tudor 'a çok kızdık ettik ama adam Fernando 'dan tam maksimum yararlanmanın yolunu bulmuştu. Fatih Terim döneminde iste gerek sakatlık gerek oynadığı görev itibariyle asla o eski Fernando Reges olamadı.

Tamam yaşı artık genç değil tamam ciddi sakatlıklar yaşadı ama bu kadar düşmesi normal değil. Fatih Terim döneminde ki Fernando 'ya bakıyorum işte Fernando bu diyebileceğimiz 4-5 maçı vardır geri kalan maçların çoğunda ligdeki rastgele bir ön liberodan çok farklı oynamadı

Ya yeniden Fernando'yu Ozan-Serdar ikilisinin önünde tek önlibero olarak orta sahanın gerisini tamamen ona emanet edip sadece Tudor dönemindeki görevini vereceğiz ya da Fernando 'dan vazgeçeceğiz bu böyle gitmez çünkü

Nasıl doğru görev & doğru planlama ile Feghouli kendisini buldu diyorsak Fatih Terim Feghouli 'den nasıl faydalanacağını bulduğu içindir. İnatla sağ çizgiye yapıştırıp bir Kader Keita performansı beklemek yerine Feghouli 'ye uygun bir görev yüklediyse hoca aynı şekilde Fernando 'dan nasıl yararlanacağını da bulması gerekiyor. Bence bu takımın en kritik oyuncusu Fernando o ne kadar iyiyse Galatasaray 'da o kadar iyi oluyor direk takımla bağlantılı yani

Fernando
Emre-Belhanda

Mevcut durumda Galatasaray 'ın orta sahası bu üçlüden oluşmalıdır. Devre arasında da orta saha almak gibi bir niyetimizin olduğunu hiç düşünmüyorum bu üçlüyü fizik / kondisyon açısından en yukarı çekmeye çalışıp ligin ikinci yarısında bu üçlüyü kesinlikle bozmamaktan yanayım

Türkiye’ye gelmiş geçmiş en iyi DOS’lardan bir kaçıdır fakat bu performansı çekilmez bir haldedir devre arası en geç sezon sonu yollar ayrılmalıdır.

Üst Alt