25 Milyon Euro'luk Hüsran - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

25 Milyon Euro'luk Hüsran

Bu iş biraz sans biraz da mecburiyet.
Mesela biz, Romanya'nin en iyi oyuncularini aldik, Ts de Turkiye'nin en iyi oyuncularini aldi.

bu herifleri taksitli aldığımız için yeni transfer operasyonuna para kalmıştır diye düşünüyordum ama gedson'a para bulamamamız fikrimi değiştirdi

yeni hamleler yapabilmek için ufak çaplı bir mucizeye ihtiyaç var
2500 euronu peşine düşmüşüz geçen haber vardı kasa sıfır gibi. Florya da kahvaltıda verilen zeytin sayısı 10 ise 5e düşmüştür artık.

nelson'a verilen paraya mert müldür+kaan ayhan ikilisi alınırdı. çikaldau'ya verilen parayla gedson alınırdı. morutan+berkay+barış alper'e verilen parayla da iyi bir 6 numara alınırdı üstüne okan-emre akbaba-yunus akgün kiraya yollanmaz takımda kalırlardı.
Mert ve Kaan'ın güncel piyasa bedelleri totalde 12 milyon euro. 800 bin euroya Nelsson'u oynattığın gibi oynatamazdın bu adamları. Cica'nın parasına alınır dediğin Gedson'un bonservisinin yarısının bedeli 6 milyon euro. Emre ve Yunus da burada muhtemelen aynı performansı vermeyeceklerdi , baskı altında olmadan rahat kafayla oynuyorlar gittikleri yerlerde. Her takımın topun arkasında beklediği büyük takımda boş alan bulamayıp nispeten kötü performans gösterdiklerinde de ana avrat sövülecekti burada. Nasıl bu kadar gerçeklikten uzak yorumlar yapıyorsunuz anlamak güç, hakikaten özel bir çaba gerek bunun için.

Öncelikle lafım sana değildi, senin takıntı yapıp sırf o takıntıdan dolayı her şeye tek taraflı bakacak birisi olduğunu düşünmüyorum.

İkinci konu evet sıkıntı performans zaten o top kaleye girse bugün bunları yaşıyor olmazdık şu an dipsiz bir kuyuya düştük.

Beşiktaş örneğini şu yüzden verdim. Sene başında onların aldıkları her adamla bizim aldıklarımız kıyaslanıyordu, bahsettiğim adamlar neredeyse bizimkilerle aynı performansı verdiler hatta bizimkiler daha çok verdi yani mevzu kaliteli ayak olması da olmuyor bazen.

Diğer yandan ben mevcut sıralamanın bizim bu seneki performansımızı yansıttığını kesinlikle düşünmüyorum, en basiti son maçta Kayseri puan alacak ne yaptı? Koca bir hiç ve belki de kaleyi tutan tek top gol oldu. Bizse yine neleri kaçırdık ve bu kalitesizlikten öte bir şey bence artık.

Ben yazın alınan adamların totalda 25in üzerinde bonservis getireceğine garanti gözüyle bakıyorum olmazsa ben de yanıldım derim ama bu forumda mevzular böyle işlemiyor. Kısa bir örnek vereyim :

Mesela Nelsson olur da performansını arttırır ve çift haneli teklif alırsa, şu an çöp deyip, FT'den sonra gelen hoca çöp olan adamı kral yaptı falan diyecek insanlar var burada, benim savaşım da daha çok bu insanlarla. Oyuncuların beğeneni vardır, beğenmeyeni vardır buna kimsenin laf etme hakkı yok ama benim bahsettiğim konu daha çok riyakarlıkla alakalı.
Her cümlene katiliyorum.
Derdimiz, tasamız sadece GALATASARAY.

nelson'a verilen paraya mert müldür+kaan ayhan ikilisi alınırdı. çikaldau'ya verilen parayla gedson alınırdı. morutan+berkay+barış alper'e verilen parayla da iyi bir 6 numara alınırdı üstüne okan-emre akbaba-yunus akgün kiraya yollanmaz takımda kalırlardı.
Cicaldauya verilen parayla devre arası Gedsonun bonservisinin yarısını alabildi anca Bjk , Cicaldauya fazla para verildiğini değiştirmez bu durum. Çok daha iyi birini alabilirdik.

Nelsona verilen parayla , Mert Müldürü bile alamazdik , Kaan için bile o paraları istiyorlardı.

Kaan ayhan'a klubu 6 milyon istiyor trabzon alamadı nasil ikisini birden alacaktik 7 milyon'a. Mer müldür tek basina 10 milyondan aşağısına birakmaz bu da ayri bir durum.

seneye dönecek olan OKAN -YUNUS -EMRE AKBABA ilk 11 oynamalı forvet arkası emre ,sağ açık yunus, kale okan , seneye 4 türk kuralı olacak kerem satılmazsa bu 4 türk oyuncu ile oynarız geri kalan yabancı

Ileriyi full yerli yapmanin alemi yok.
Kerem ve Yunus yeterli. 10 numara ve forvet yabanci olmali. Mert'i de alirsak gayet yeterli yerli kontenjani oluyor. Tabi Yunus'a Morutan'a gosterdigimiz sabri ve hoşgoruyu gostermeliyiz.
Emre A.
Emre K.
Berkan
Vs vs bunlar yedek olmali.

Butce icin Marcao mutlaka satilmali.
15 Marcao
4 Luyindama
1.5 Ozanfor
Bu para ile ilk iş Mert alinmali.
Cok iyi 2 tane orta saha
Denayer
1 yedek yabanci orta saha
1 yedek yabanci kanat
Gerci Campos geldigine gore umudum yok.

Örnek biraz uçuk olacak ama Berghuis gibi adam lazım diye yırtındık burda, üstüne 6 numara veya Gedson transferine garanti gözüyle bakıyorduk onu da beceremediler. Sen duvarda çatlakları kapatamazsan duvarı istediğin kadar yenile, sorun devam eder. 20 yaşında topçuları taksitle aldın geleceğe yönelik ama takımda hala Fegh gibi veteran oynatmak zorunda kalıyorsun bağlantıyı sağlamak için, Taylan'ı hala 6 no da oynatıyorsun. Yetenekleri kısıtlı, skor katkısı sıfır olan orta saha ikilisi kuruyorsun. Olmayınca diğer oyunculara da fazla yük biniyor, beklenti çoğalıyor.

Terim'in en saçma kararı Gedson'a garanti gözüyle mi baktı nedendir bilmem, ön libero beklenirken önceliğimiz farklı diyerek stoper aldırdı.
Malzemeler dandik mi hala emin değilim ama işçilik kötü. Daha verimli kullanılabilirdi 25 milyon Euro.

Bakalım seneye Fegh, Babel gibi maaş bütçesinin yarısını yiyen isimler gidince ne yapacaklar.

Üst Alt