#26 Mustafa Kapı - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fatih hocam yeterince şans vermiyor. Son 10dkların topçusu değil. Kendini daha çok göstermesi lazım. Altyapının en yetenekli çocuğu. Klas çocuk akıllı çocuk sorumluluk almayı da seviyor. Ama bir güzel harekete kanıp Erencanı 70 80 dk oynatıyor hocam. (yanlış anlaşılmasın oynamasını eleştirdiğimden değil). bu konularda çok ezbere takılıyor Fatih hocam. Belli kalıpları var çıkmıyor dışına. Feghouliye yaptığını gençlerden Kapıya yapma hocam.

Net....en azından orta sahanın merkezinde olmaz. Cılız olabilir belki ama güçlü olmalı ki buda yok şu an.

Daha çok genç.... Zamanı mevcut bu konuda.

Shaqiri 1 sene içinde mesela fiziki yapısıyla inanılmaz gelişmişti.
Ben anlamıyorum abi o kadar para kazanıyorsun extra özel bir fitness antrenörü tutabilirsin, Ozan bile neydi ne oldu 6 ay/1 senelik süreçte kalıbını oturtunca.

Hadi bu çocuk neyse yolun başında Yunus Akgün tam anlamıyla hayal kırıklığı.

Fizik geliştirmekten kasıt irileşmekse katılmıyorum. Daha güçlenir güçlenmesi gerekir o ayrı. Fakat daha fiziksel gelişimini tamamlamadan fizik basacam diye kasmaya gerek yok. Shaqiri örneği çok yanlış. Shaqirinin fiziği zaten Shaqiriye de gereksiz.
Mustafanın pozisyonu ve tarzı itibariyle klas olması, oyun görüşünün iyi olması ve akıllı olması, hatta zaten var olan bu özelliklerini geliştirmesi öncelikleri olması lazım. Bu da iyi oyuncularla yan yana oynayıp uzun süre almakla olur.

Önemli olan fizik güçlenmesi değil, bugünkü oyuncuların kazanmaya daha aç olması lazım. Altyapıdan oyuncuları nasıl çıkartıyoruz bilmiyorum ama bugünkü gençlerin sorunu futbolu fazla profesyonel görmeleri. Çok daha mücadeleci, saha içinde kavgacı olmaları lazımdı. Küçük tosun zamanının en çok mücadele eden futbolcularından biriydi, daha 18 yaşında İngiltere deplasmanında arkadaşını savunmaya çalışırken kırmızı gördü, Okan genç yaşında yaşanabilecek en kötü sakatlıktan geri döndü, Şükür 21 yaşında Galatasaray formasıyla bir tam sezonda 26 gol attı. Bugünkü oyuncular çok çıtkırıldımlar. Bunun fizik yapısıyla da ilgisi olabilir ama mental yetersizliğin daha ağır bastığını düşünüyorum. Mutlaka altyapıdan gelen oyunculara hata da yapsalar daha fazla sorumluluk almaları öğretilmeli. Orta sahada oynayıp her topu geri oynamayla, bek oynayıp yarı sahadan çıkmamayla, santrafor oynayıp toptan kaçmayla ilerleme sağlanmaz. Ozan Kabak sorumluluk alıp 4 veteranın arasında topla çıkmaya en hevesli stoper olduğu için yarım sezonda bu kadar piyasa yaptı. Mustafa Kapı da topla mutlaka daha fazla oyuna müdahil olmalı. Oyuncu hata da yapsa pozitif bir şeyler yapmaya çalışırken yapmalı hatasını. Geri pas yapayım derken rakibin santraforuna top kaptırmak herkesi olduğundan da kötü gösterir.

Belhandayla pozitif oynamaya çalışırken pas hatası yapinca yerden yere vuruluyorken bu cocuk aynısını yaparsa lütfen belhandaya yapilan yapilmasin baska bi seye gerek yok

—————————
Yasama, Yürütme, BELHANDA!

Belhandayla pozitif oynamaya çalışırken pas hatası yapinca yerden yere vuruluyorken bu cocuk aynısını yaparsa lütfen belhandaya yapilan yapilmasin baska bi seye gerek yok

—————————
Yasama, Yürütme, BELHANDA!
Mustafa senelik 4 milyon euro almaya başladığında kendisini de eleştirmeye başlarız, o vakte kadar söylediklerine katılıyorum.

Üst Alt