# Christian Luyindama - Sayfa 254 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Defalarca yazdım tek olayı fiziği ve atletizm olan bir stoper ve geçirdiği ağır sakatlıktan sonra o özelliklerini de kaybetti gibi. 8 milyona aldık aynı fiyata satılırsa başarıdır.

Fazla mı paranoya olacak bilmiyorum ama Luyindama 'nın sakatlık sürecinde çok kötü geri dönmesi,sürekli git-gide daha kötüye gitmesinde Fatih Terim ve ekibinin payı olduğunu düşünüyorum

Sadece Luyindama için değil her futbolcumuz için geçerli Mostafa Mohamed 'in ilk geldiği maçları hatırlayalım herkül gibiydi veya Saracchi'nin ilk geldiği maçları adam enerji küresi yutmuş gibiydi Luyindama da böyleydi korkunç bir fizik kalitesi atletizmi vardı hani hep bahsediyoruz ya Di Maria'yı Mbappe'yi durdurdu diye gerçekten fizik kalitesiyle atletizmiyle o seviyedeydi mesela 1 sene top oynamamış Nijerya'da kendi başına halı-saha maçları yapan Onyekuru'nun ilk geldiği hali şu andaki haliyle kıyaslanmayacak kadar iyiydi Nzonzi/Nagatomo/Ndiaye gibi bir sürü örnek daha var aklıma gelen

Tamam Luyindama'nın yaşadığı diz sakatlığı büyük bir problem ama Luyindama bu sakatlığı 2019 Kasım ayında yaşadı 521 gün geçmiş hala mı o sakatlığın etkisini atlatamadı yani ? Luyindama 35 yaşındayken mi yaşadı bu sakatlığı 25 yaşındayken mi ? nasıl atlatamaz o sakatlığın etkilerini. Hani bir de şey diyenler var Luyindama çok iri yarı bir adam o fiziğiyle iş yapıyordu o yüzden böyle ağır sakatlıklardan dönmesi çok zor vs. vs. van Dijk Southampton forması giyerken çok büyük bir sakatlık yaşamamış mıydı ? taş gibi dönüp zirveye çıkmadı mı ? Varane Real Madrid'de ilk forma giymeye başladığı dönemde büyük bir sakatlık yaşadı geri döndüğünde hızından bişey kaybetmiş miydi ? bu bahsettiklerim de 4-5 ay süren sakatlıklar

Bence herşeyi yaptığımız gibi bunda da neden olmadı diye kafa yormak yerine gerçek suçluyu bulmak yerine bahanelerin arkasına saklanıyoruz. Tamam Luyindama ciddi bir sakatlık geçirdi eyvallah da aradan 521 gün geçmiş diyorum ki 25 yaşındayken yaşadı bu sakatlığı gerçekten tek suçlu o sakatlık mı ? yoksa Luyindama'yı geri döndürmeyi beceremeyen teknik ekibimizin hiç suçu yok mu ?

Bu sezonun için edenlerden biri olmuştur.

Beşiktaş deplasmanında maçın son 10 dakikasına berabere girilmişken yine bugünkü gibi önündeki topu souza ya indirdi direk rakibimize yenildik üstüne son dakikada da ayağındaki topu verdi 2-0 oldu ikili averajda gitti belki de..

Konya deplasmanında tam 2-2'yi bulmuşken ceza sahası içinde alakasız bir yerde adama bodoslama daldı geriye düştük yine 10 dakika kala..

İçerideki rize maçında daha maçın başında yaptığı hatayla maça 1-0 yenik başladık.

Trabzon maçında gitti bomboş pozisyonda topu adama indirdi adamda tertemiz önüne gelen topu tavana astı.

2-0 kazandığımız Kayseri deplasmanında yine maç 0-0 ken adama harika bir asist yaptı sağolsun kaçırdılar da gol olmadı..

Sadece bjk maçında yaptığı hata ile hem bize 1 puan kaybettirdi hem de rakibimz ekstra 2 puan aldı 3 puana mal oldu totalde yaptığı hata..

Herşeyi geçtim arkadaş bu kadar uzun boylu adamsın yav ligde geldiğinden beri 1 tane gol atmaz mı bir stoper..Milletin stoperleri çatur çutur gol atıyor bu herifin daha ligde golü yok..Gelen her topu kafasının ortasıyla üstten auta atıyor.Savunmada bu kadar bomba patlatıyorsun bari böyle telafi et..

Seneye kesinlikle takımda kalmamalı..

Tekrar izledim, istesen adamın önüne o topu atamazsın ya.Tamam topu attığı yerde hiç bir oyuncunun olmaması, dizilişler vs tartışabiliriz de bu adamın temel futbol bilgisi yok mu?Bu şekilde yedirdiği kaçıncı gol.Hem bjk hem konya hem ts bunlar sadece benim hatırladıklarım...Bjk maçında yaptığı hatayla belki sezon sonu canımızı yakacak bir averaja neden oldu.
Bu adam sakatlıktan bir daha dönemedi, kar etmeyi bırak maliyetini çıkarsak bile çok iyi bizim için.İşin kötüsü Luyindama'yı oynatmazsan kimi oynayatacaksın?Kendisinden daha kötü, hatta en ufak üflemeye kendini yere atıp faul almaya çalışan Donk bey.
Aşırı formsuz bir hoca, kalitesiz bir kadrosu var futbol takımımızın.

Bu adamin cok buyuk eksikleri var. Sert bir defans olmasi da cabasi. Boyle bir stoper ile, ligi gectim, is yapariz belli basli ama Avrupa'da basari gelmez. Bir stoperin gorevi; topu "ne olursa olsun" uzaklastirmak degildir. Uzaklastirdigi yer, en risksiz bolge olmali. Ornegin baski altindaysa topu su sekilde kullanmali oncelik olarak, 1- en musait arkadasina, 2- taca, 3-ileri dogru rastgele, 4- kornere.

Bu arkada isin siralama su sekilde; 1- ileri dogru rastgele, 2- kornere, 3-taca, 4-en musait arkadasina. Bunu ne kadar egitirsen egit adamin kendinde yani beynindeki noronlarinda bitiyor mesele. Bugun en az, bakin en az, 8-10 tane hatali kafa ile uzaklastirmasi var ki biri zaten bildigin asist oldu. Daha dakika 15, gidip kornere atti topu ve o kornerde de direkten donduk. Ben artik gectim bu adamdan.

Son düzenleme:
Üst Alt