# Christian Luyindama - Sayfa 86 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ben de çok memnun ve geleceğe dönük olarak umutluyum kendisinden. Adam gibi duran top kullanma becerisine sahip bir futbolcumuz olsa skor katkısı yapması da çok muhtemel...

Ancak iyi niyetli gayretinin dozunu gerektiği zaman frenlemeyi öğrenmesi gerekiyor. Kritik bir pozisyon olur, duruma göre kırmızı kart pahasına en riskli hareketi yaparsın, futbolu bilenler kusur bulmaz. Ancak çok gereksiz yerlerde de yapıyor bunları; ciddi bir tehlike yokken eline koluna hakim olup, çift dalmaları filan olabildiğince terk etmeli...

Bütün sayfaları okumaya üşendim ama okuduklarımda da net beğenmediğini ifade edene rastlamadım. Geriye ben kalıyorum bu durumda; memnuniyetimi belirtmiş olsam da daha az 'paldır küldür' davranması gerektiğini söyledim diye!...

Bir sonraki maçta gereksiz yere oyundan atılsa ve sezonun en kritik maçını kaçırsa, ilk sövenler bu 'paldır küldür' hallerine en çok bayılanlar olur!...

Trafatarın ortalama profiline Hasan Şaş gibi TD yardımcısı çok yakışıyor doğrusu, maalesef!...

Bizim lig için muazzam özelliklere sahip uzun hayvan gibi güçlü hava topu bırakmıyor fiziğine göre hızlı ve atletik lakin çok savruk.. Şu özelliğini bir şekilde aşmamız lazım bambaşka seviyelere gelebilir..

Marcao-Lyundama tandemi fikri tek bir kişiye aitse, şapka çıkarıyorum:hat:. Yaş-maliyet-futbol aklı bakımından Marcao' yu çok daha önde gördüğümü belirteyim. Genel özellikleri itibariyle ideal bir stoper tandemi oluşturabilecek kapasitede görüyorum bu çocukları. Adam gibi bir orta saha hattı kurulabilirse, hem mevcut defoları göze batmaz, hem daha olgun bir futbol kimliğine bürünürler...

Tek hatası vardı. 2. yarıda bjk'nin maçtaki ilk pozisyonu. Soldan bir orta geldi köşede dar açıdan Adem L. yerden bıraktı Muslera çıkardı.

O pozisyonda adamını paylaşamadı Adem L. gol atabilirdi hatta pozisyonu hatırlarsanız Muslera baya uyardı hatta direk kızdı.

Onun dışında mükemmel bir performans.

O pas hatalarının nedeni sıkıştığımız zamanlarda orta sahanın top çıkarmak için sorumluluk almamasından kaynaklanıyor.

Donk top çıkarma konusunda iyi değil zaten maça çok kötü başladı. Ndiaye'de olmayınca iş bizim tarzana kaldı o ara bir kaç değişik işler yaptı.

Üst Alt