3 Mayıs Türkçülük Günü Kutlu Olsun! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

3 Mayıs Türkçülük Günü Kutlu Olsun!

Türkçü olmanın faydalarından bahseder misiniz?

Buna kar/zarar/fayda olarak bakamazsın,Türk olmayan biri için Türkçülük hiçbir anlam ifade etmez.Sadece mantık değil mantık+duygu işidir bu ideolojiyi benimseyebilmek.Herkes kendi milletini sever savunur bu doğal bir şey,bu ülkenin kurulduğu ideolojik temel de bu,günümüzde ne kadar uygulanıyor tartışma konusu ama bu ülkenin başına ne geliyorsa bu Türkçü dokunun bozulması sebep olarak orada veya burada karşına çıkıyor.Kör milliyetçilik nasıl iyi bir şey değilse kör enternasyonalizm de bana iyi bir şey gibi sunulamaz.

Buna kar/zarar/fayda olarak bakamazsın,Türk olmayan biri için Türkçülük hiçbir anlam ifade etmez.Sadece mantık değil mantık+duygu işidir bu ideolojiyi benimseyebilmek.Herkes kendi milletini sever savunur bu doğal bir şey,bu ülkenin kurulduğu ideolojik temel de bu,günümüzde ne kadar uygulanıyor tartışma konusu ama bu ülkenin başına ne geliyorsa bu Türkçü dokunun bozulması sebep olarak orada veya burada karşına çıkıyor.Kör milliyetçilik nasıl iyi bir şey değilse kör enternasyonalizm de bana iyi bir şey gibi sunulamaz.

Anladım, kısacası pek bir faydası yok diyorsun yani.

Teşekkürler.

Anladım, kısacası pek bir faydası yok diyorsun yani.

Teşekkürler.

Hiçbir ideolojinin doğrudan pratik faydası yoktur diyebiliriz,bu sadece Türkçülüğe has bir durum değil,yukarıda da dediğim gibi,kör bir enternasyonalist bakışın varsa,milli olan her şey sana anlamsız geliyorsa zaten bir şey ifade etmez.

Hiçbir ideolojinin doğrudan pratik faydası yoktur diyebiliriz,bu sadece Türkçülüğe has bir durum değil,yukarıda da dediğim gibi,kör bir enternasyonalist bakışın varsa,milli olan her şey sana anlamsız geliyorsa zaten bir şey ifade etmez.

Ben neye nasıl baktığımla ilgili bir şey belirtmedim.

Faydası var mı yok mu diye açık bir soru sordum sen de cevapladın.

Bu kadarı yeterli.

Her şeye materyal/fayda/pratik fayda ekseninde bakacak olursak futbol takımı tutmanın fanatik olmanın ne faydası var en basitinden?Aşırı materyalist bakış açısıyla bakacak olursak insanın sıradan bir et yığınından hiçbir farkı kalmaz,idealizm materyalizm dengeli olursa iyi bir şey.Aidiyet dürtüsü insanın doğasında var,uydurulmuş bir şey değil.

Bazı materyalistler insanı sadece bir et yığınından ibaret görebilir,onların kendi görüşüdür ancak bunu bilimsel bir gerçeklikmiş veya karşı düşünce tamamen safsataymış gibi lanse edemezler.

İlla Türk olmana gerek yok. Kendini Türk gibi hisseden herkese selam olsun.

Türkçülük günü tüm Türk alemine kutlu olsun.

Atalarım Ruslardan geliyor , ama Türkiye'de yaşıyorum ve kendimi Türk hissediyorum.

Gerisi mi ? Faso fiso..

Son dönemde moda olan, hümanizmi, yani "insan sevgisi"nin karalamak ve kendi türünden nefret etmek nasıl bir tıynettir..

Bakalım daha neler göreceğiz..

Son dönemde moda olan, hümanizmi, yani "insan sevgisi"nin karalamak ve kendi türünden nefret etmek nasıl bir tıynettir..

Bakalım daha neler göreceğiz..

Suyu çıktığından olabilir mi acaba,sen milli olan her şeyin karşısına temcit pilavı gibi kendi çıkarların için hümanizmi koyarsan biri de alaya alır çok normal.Kimsenin insan lafına da gıcık olduğu yok ayrıca.

isteyen istediği şeyi istediği günü kutlar ama twitterda türkçülük gününü kutlayanların hepsinin profilinde gamalı haç var!!! sonra biz faşist değiliz diyorlar enteresan bir durum açıkçası.bu arkadaşlar gamalı haçın anlamını bilmiyor herhalde.

isteyen istediği şeyi istediği günü kutlar ama twitterda türkçülük gününü kutlayanların hepsinin profilinde gamalı haç var!!! sonra biz faşist değiliz diyorlar enteresan bir durum açıkçası.bu arkadaşlar gamalı haçın anlamını bilmiyor herhalde.

Onlar kafası karışık ergen arkadaşlarımız,bu sıralarda Türkçü olmanın da ergenlerin arkadaş ortamında bir farkındalığı oluyor.

Ama senin bu iletiyi yazarken yaptığın genelleme,önceki iletilerini falan da göz önüne alırsak pek de iyi niyetli olduğunu düşünemiyorum,sadece Türkçülük,Türk milliyetçiliği konusu açıldı mı var bu hassasiyetin nedense.Bu ülkede en az Türk milliyetçiliği kadar diğer milliyetçilikler de var bunu asla inkar edemezsin.

Üst Alt