3 Oyuncu Değişikliği | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

3 Oyuncu Değişikliği

• Neden 3
  • Neden devre arasinda istedigin kadar degisiklik hakki yok (oyun akisina etkisi yok zira)
  • Masaya yatiralim
    plcft1_1.jpg

İşin kolaylaşması işin heyecanını öldürebilir. Mevcut futbol kurallarından sadece uzatmaya giden maçlarda 1 değişiklik hakkı eklenmesi dışında itiraz edeceğim bir durum yok.

Ben sınırsız değişiklik istiyorum basketbol gibi, maçın durumuna göre taktik açıdan değişik kombinasyonlar yapılabilir değişik oyuncularla. Oyundan çıkan oyuncunun da tekrar girebilmesi lazım. Böylece maç trafiği vs sebepleriyle zırt pırt sakatlanmalar da olmaz, herkes oynar.

Devre arasında sınırsız değişikliğin oyun akışına nasıl etkisi yok? Örnek olarak Beşiktaş maçı gösterilebilir. Kadrosu geniş olanla olmayan arasında fark oluşturur.

Benim bu konudaki önerim iki takımda 10 kişi kaldığı an 1'er oyuncu ekleme yapılması şeklindedir. 10a 10 oynamanın hiçbir mantığı yok. Oyun kalitesi çok düşüyor.

Ben sınırsız değişiklik istiyorum basketbol gibi, maçın durumuna göre taktik açıdan değişik kombinasyonlar yapılabilir değişik oyuncularla. Oyundan çıkan oyuncunun da tekrar girebilmesi lazım. Böylece maç trafiği vs sebepleriyle zırt pırt sakatlanmalar da olmaz, herkes oynar.

Bence hem tadı kaçar hem de Futbol, Basketbol gibi sürekli değişikliklerle oynanmaya müsait bir oyun değil. Bir kere oyun kaç kere duracak, hadi devre arası oldu diyelim o oyuncularla istikrarlı takım nasıl olunacak?

Böyle zor olması daha iyi. Açıkçası sürekli değişen 11 yerine belirli adamların istikrarlı şekidle oynadığı kadroları daha çok seviyorum. Mesela bana göre ülkedeki 28 kişilik kadroya izin verilmesi bile saçma.23 kişilik kadro yeter de artar bile.

Devre arasında sınırsız değişikliğin oyun akışına nasıl etkisi yok? Örnek olarak Beşiktaş maçı gösterilebilir. Kadrosu geniş olanla olmayan arasında fark oluşturur.

Benim bu konudaki önerim iki takımda 10 kişi kaldığı an 1'er oyuncu ekleme yapılması şeklindedir. 10a 10 oynamanın hiçbir mantığı yok. Oyun kalitesi çok düşüyor.

wot
oyunun durmasindan fln bahsediodum

• Neden 3 bilmiyorum ama 90 dakika için yeterli bir sayı bence.
  • Devre arasında sınırsız değişikliğinin oyunun durmasına etkisi yok ama sarı kartın etkisini çok azaltır.Özellikle zayıf rakipler güçlü rakiplerine karşı ilk yarı sert oynayabilir nasıl olsa devre arasında sarı kartlı oyuncular çıkabileceği için.
  • Maç uzatmaya giderse ekstradan 2-3 oyuncu değişikliği hakkı verilmelidir.Kadrolar 18 kişiden 20'ye hatta İtalya'daki gibi 23'e çıkarılabilir.

dayanıksız gay futbolcuların olduğu bir lig tertip edilebilirse o ligde sınırsız oyuncu değiştirme hakkı olmalı diye düşünüyorum.

3 yeterli de

maçlar 15er dklık uzatmaya giderse 1er oyuncu değişikliği daha yapılması gerekli

bir de 0-0 biten maçlara puan verilmemeli

sadece gollü beraberlikler puan getirmeli

Üst Alt