#33 Alexandru Cicâldău | Konyaspor'da Kiralık - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#33 Alexandru Cicâldău | Konyaspor'da Kiralık

Çok faydalı olacaktır oyun tarzını baya sevdim bu adam kötü bir maç çıkarabilir ama kötü bir mücadele göstermez. Sahada eli belinde dolaşan bir ofansif orta saha yerine sürekli mücadele eden ve buna rağmen epey kreatif olan bir ismi almamızdan ötürü memnunum. Stanciu'da iyi bir seçenekti ama Cicaldau yaş anlamında çok daha makul.

Hayırlı olsun. On numara verilmezse iyi olur. Bizim taraftarın on numara çıtası hep Hagi, Sneijder olduğundan gereksiz baskı oluşacak üzerinde. Bizim o numberı elimizde net on numara yoksa Necati, Melo gibi daha alakasız isimlere vermemiz lazım. Cicaldau kendini kanıtlarsa ertesi sezon sırtına geçirir.

Ben pek ümitli değilim ama Seri-N'zonzi-Lemina transferlerinin tutmadığını gördükten sonra artık hiç bir transferi 5-6 maça çıkmadan direkt net bir tavır sergilememek gerektiğini düşünüyorum. Bakalım hayırlısı inşallah çok başarılı olur sonra satıp para kazanırız.

Ekli dosyayı görüntüle 131994

Seri ve Lemina gayet tuttu. Üçü de kiralikti işte.

Seri ise biraz balondu. Çok faydali bir Adamdi , iyi futbolcuydu ama aldiğimizda herkes Iniestayi aldik gibi sevindi bu çok yanliş beklentiler yaratti. Yaşi da en az 3-4 yil oynuyordu.

Hayırlı olsun. On numara verilmezse iyi olur. Bizim taraftarın on numara çıtası hep Hagi, Sneijder olduğundan gereksiz baskı oluşacak üzerinde. Bizim o numberı elimizde net on numara yoksa Necati, Melo gibi daha alakasız isimlere vermemiz lazım. Cicaldau kendini kanıtlarsa ertesi sezon sırtına geçirir.
Bence Necati Melo kadar alakasız değildi 10 numara konusunda. Gayette iyiydi bizde, bugüne kadar anlam veremem hatta niye def edildiğine. Müthiş katkı veriyordu.

Lincoln geldiğinde adamın numarasını elinden aldılar bir nevi Sneijder-Belhanda da olduğu gibi.

Bence Necati Melo kadar alakasız değildi 10 numara konusunda. Gayette iyiydi bizde, bugüne kadar anlam veremem hatta niye def edildiğine. Müthiş katkı veriyordu.

Lincoln geldiğinde adamın numarasını elinden aldılar bir nevi Sneijder-Belhanda da olduğu gibi.
Polat ile veya yönetimiyle kavga etmişti diye hatırlıyorum. Dediğin gibi Necati bizde trequartista gibi oynuyordu. Totti, Del Piero tipi. Hücum ve ortasaha bağlantı oyuncusu. Gerets'in elmas 4-4-2 sinde nefis işler yaptılar. Verkaçlar ve duvar pasları çok keyif veriyordu. Bu oyunda da Sasa İliç de inanılmaz kilit adamdı. On numara giymedi ama farklı tarzıyla on numara eksikliğini hiç hissettirmedi. Salzburg'a salmasak bence bir kaç yıl daha oynayıp efsane statüsüne geçecekti.

nacizane kendisine yonelik gozlemlerimden hatirladigim;
okudugunuz icin simdiden tsk ederim. biraz karma olacak kusuruma bakmayin ara ara hatirladiklarimdan :>

all around hibrid oyuncu. bazi maclarda boxtobox gorunse de cok yonlulukten dolayi,...
acm ve cm bolgelerinde oynayabiliyor...versatile yonu kuvvetli. toplu dikine hizli pirpir gidisleri ile sivrilmisti, oyunu iyi okuyor,pas konusunda hizli dusunuyor,dikinine oyun anlayisi agirlikli, ceza sahasi civari ve icinde oyunun icinde poziyonun icinde oluyor, + kaleyi sut olarak bolca dusunen bir anlayista. duran toplarda etkili kornerler ve frikikleri oluyordu izledigim maclarda , genel karakteristik profil performans anlaminda;
yuzde anlaminda aciklayici olmasina adina nacizane yorumlarsam;
temposuna 100 uzerinden 65~70 arasi....
fiziksel dayaniklilik vs 70~75...
topla driplinge 70~75...
pas ozelligine 70~75...
duran toplara 75 civari...
rakip kale onu civari sut performansina 70~75 ...
defansif performansina 60~65.....

*milli takimda nations liginde birer kez ortanin saginda ve ofansif merkez orta saha olarak oynamisti.
*dunya kupasi elemelerinde 1 kez merkez orta saha ofansif on plan kurgusunda, forvet arkasi cok iyi bir mac cikarmisti....
*bize gelmeden son oynadigi uefa kupasi macinda ise yine merkez ve ofansif anlayista orta saha oynadi.
20/21 sezonunda izlediklerim arasinda 3 kez ortanin saginda,7,8 kez ocm sol/ic, 12 veya 13 kez forvet arkasi orta saha oynadi.....

*ancak ben sut,pas ,duran top, dikine oyun,serilik vs den dolayi daha onde oynatilmasinda yarar goruyorum forvet arkasi harici yazik olur........

*dedigim gibi nacizane en begendigim sezonu 2019 sezonudur....
son sezonda da keza istikrarliydi yine....

*genel toplamda basta da dedigim gibi versatile orta sahalardan. hibrid ;> box to box cm ve ozellikle acm tabirini uygun goruyorum kendisine....... ayni sekilde kimileri ''all around midfielder'' de diyebilir goreceli bir bakis acisi...

*< ; > mevcut takiminda ve romanya milli takiminda genelde 451( saha taktiksel acilim olarak 4231 ) kurgusunda 3lunun ortasinda oynuyor forvet arkasinda... merkez orta saha,cdm sag ic sol ic te oynatildi gecmis kariyerinde ustlerde eklemistim.

*cok faul aliyor bu duran top adina olumlu,,
ancak faul yapma konusunda da dengeyi tutturmali bence.
* ayrica romanya menseli oyuncularda mental,disiplin sorunlar olabiliyor kimilerinde, bunu asanlar zaten vitrinde kalici oluyor kariyer yapiyor kanimca...

*gecen sezon bu aylarda fiyati yanilmiyorsam 3,5 pound idi... sonra uzerine koydu performans olarak...
mevcut donemde 6~7,5 m civarina cikmis olabilir....

*gelisime acik oyuncu 3,4 sene onceki oyunla son donemdeki oyununda gelinen surec arasinda pozitif ivme var. 4 sene once misal 100/40,45 ise gelisim ve performans bazli ivmeyle son sezon sonunda bu 100/70 e cikti diyebilirim nacizane....

*ben en cok 2019 sezonu performansini begenmistim, kanimca o donemdeki performansi tum dikkatlerin kendisine cevrilmesine yol acmisti.
*ben bazi ozelliklerinden dolayi stanciu'ya nazaran kendisinin alinmasini olumlu buldum. fakat keske bonservisi dusurebilseydik- arti olarak maasi umarim 1 m'in uzerinde degildir. eski takiminda ne aliyorsa(250k misal, 400k veya az biraz ustu verilmeli, demek istedigim romen ligi ve oynadigi takimdaki maas skalasinda ne aliyorsa az uzeri verilmeli).
*< ; genel transferlerimizde denge de durmamiz adina bunu eklemek istedim nacizane.

*kanimca , oyuncu bizde 1-2 sezon oynayip transfer yapabilir bunlar olagan... gecen yil bu zamanlarda italya dan sampdia,sasuolo,atalanta,fiorentina ve bir kac takim ilgiliydi,,en cok sampdoria one cikmisti, istenilen ucretten dolayi geri cekilmislerdi(10 m istemislerdi yanilmiyorsam), istisna olarak sonra everton ilgisi oldu ancelotti den kaynakli.
genelde italya ligi ve hocalari romanya ligine dikkati cekiyorlar gozlemledigim,,, balkanlara ilgi hep olmustur bu ligde ve alman liginde.....

*son donemlerdeki cizgisi devam ederse-ki umuyorum edecek ; bizde beklenen performansi gosterip satisini yapmasi ustte belirttigim ilgi vs den dolayi *mumkun,..
*< bizde devam etmesi de mumkun. illa satisi yapilacak diye bri kaide yok. takimi sahiplenip tutkuyla baglanir isini yaparsa verimli olursa teknik ekip memnun ve taraftarda mutlu olursa devam etmesi en mantikli olani bence.

basarilar diliyorum kardesimize. hayirli ugurlu olsun. umarim performansiyla yuzleri guldurur.

Morutan mucizevi sekilde gelirse ciplak kosarim (jacky exledikten sonra)
romanya dan tek istedigim oyuncu : popescu.
imkansiz fakat eklemek istedim. < ; > @Yusuf Kara bilir :)

Üst Alt