37 Yaş Üstü En İyi 11 | 2020 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

37 Yaş Üstü En İyi 11 | 2020

Yeni sezona girerken futbolun en tecrübeli yaşlı kurtlarından en iyi 11 kuralım.. Türkiye-Dünya hepsi olabilir. Eskiden hep 35 üstü yapılırdı ama artık 35 normal karşılanıyor, o yüzden 37 yaptım sayı daha azalsın diye. Kimi belki son sezonunu oynayacak, kimisi daha bir kaç sene devam edecek. İşte o 11 isim;

Kaleci: Gigi Buffon. Tartışması bile ayıp. Tarihin en büyük 5 kalecisi arasına rahatlıkla girer. 42 yaşında ve Ocak ayında 43 olacak. Efsane herkese denmemesi lazım çünkü Buffon gibi onu hak edenlere ayıp oluyor.

Sağ Bek: Dani Alves. Pek çoklarına göre Cafu ile beraber tarihin en iyi sağ beki. Brezilya liginde olmasına rağmen hala müthiş oynuyor. 37 yaşında.

Stoper: Pepe. Ülkemizde de izledik. Yıllarca Real Madrid'de oynadı. Hala Porto ve Portekiz'in as stoperi. 37 yaşında, Şubat'ta 38 olacak.

Stoper: Hilton. Belki daha iyi isimler olabilir ama ben onu koymak istiyorum. 43 yaşında olmasına rağmen Fransa ligi gibi 5 büyük ligden birinde banko oynamak, hem de Montpeiller gibi baş altı bir takımda oynamak çok büyük saygıyı hak ediyor. Kariyeri belki inanılmaz değil ama profesyonelliği inanılmaz, o kesin.

Sol Bek: Yuri Zhirkov. Bir dönem Chelsea'ye gitti ama yapamadı. Rusya'da gerçek bir efsane oldu. Zenit ve Rus milli takımında hala banko oynuyor. O da 37 yaşında.

Orta Saha: Atiba. Gerçek bir istikrar abidesi. Bjk o yokken hala sıkıntı yaşıyor. Sene içinde 38 olacak.

Orta Saha: Felipe Melo. Gerçek bir deli. 37 yaşında olmasına rağmen hala takımında banko oynuyor.

Sağ Kanat: Frank Ribery. 37 yaşında Fiorentina'da banko oynuyor. Bizden kısa da olsa yolu geçen futbol efsanesi.

Sol Kanat: Joaquin. Aslen sağ kanat ama ribery varken yazılmayacağı için buraya çektim. 39 yaşında olmasına hala Betis gibi takımda banko oynuyor. Kariyeri biraz underrated kalan oyunculardan.

Forvet: Fabio Quagliarella. 2018-19 sezonunda gol kralı olarak herkesi şaşırttı ve 36 yaşında milli takıma tekrar yükseldi. 38 yaşında ama hala pek çok forveti cebinden çıkarır.

Santrafor: Zlatan İbrahimovic. Assolistler en son çıkar. Zlatan geldikten sonra Milan nasıl ivmelendi gördük. Önümüzdeki yıl bu adam 39 yaşında olacak, inanılmaz bir kişilik.

Pek çoğu hala 11 oynayacak. Onları bu yaşta izlemek büyük zevk. Unuttukları vardır ama güzel kadro oldu. Aklına başka isimler gelenler de yazabilir.

Üst Alt