GSC Haber - 39. Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurul Başlığı | 25 Mayıs 2024 - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber 39. Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurul Başlığı | 25 Mayıs 2024

Kimi Destekliyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    59
Bu Balıkçı İdris Emmi kılıklı herif kim mk
OZKo3NhrcpkOohguKy.webp

İddialar net doğru, kendileri yapmayacak bunlar. Rodop’tan fiyat haberi yaptırmışlar. Farkın 50 milyon dolar olduğuna inanana köprü var
50 milyon dolar dediğin 1.5- 1.7 milyar TL yani gayet büyük para zaten kaç para olacak fark Bu arada Rodop'un rakamları yanlış yüksek ihtimal. Peşinatı koymamış işine Hakan Can diye biri yapmıştı haberi 50 milyon dolar peşinat toplam 400 milyon dolar GS'nin kazanacağı para. Projeni kendi yaparsa 450-500 milyon dolar civarı para. Birinde peşin alacağın bir para olacak diğerinde daha uzun vadeli daha fazla kazanma ihtimali. Bence kendimiz yapmalıyız başlarken öyle dediler çünkü. Ha çok iyi teklifler vardır GS'nin işine daha çok gelen o zaman da yeni bir Genel Kurul yapılmalı basına kapalı açıklarsın en iyi teklifi sunarsın Genel Kurul oyuna olması gereken budur.

Erden Bey lansmanda Florya’yı kendimiz yapacağız diyip öyle yetki almıştı ama şimdi inşaat şirketlerine verilirse farkın sadece 50 milyon dolar olacağı iddiasını atmış. Adı geçen Kuzu grup’un kimle yakın olduğu malum. Peşkeş dönüyor
Bunu diyenler Erden Timur Florya arazisinden nemalanmak için geldi de diyorlardı bu iddialara inanıyorsak buna da mı inanacağız?

geçen sene böyle demiş erden ağbi ben de nef olarak ben yapmayacam dediğini hatırladığımdan sörç ettim ve hatırladığım gibi çıktı
"Florya'da ruhsat alma durumuyla ilgili olarak Haziran-Temmuz gibi o dönemde başlanacak. Orayı da aşama aşama yapacağız. Yabancı bir markayla çalışmalarımız olacak. Florya'dan gelen tüm para Galatasaray'a kalacak. İnşaatta ihale olacak tabii. Biz (Nef) yapmayacağız. Onu baştan söylemekte yarar var."
sanki dediği şeynen tutarlı bi vaziyet var ortada.

Galatasaray'ın kan emici liseli güruhu umarım arka planda ciddi bir operasyon çekmez.. Koç grubu İnan Kıraç üzerinden Süheyl ve ekibini öne sürmüş olabilir.. Dursun Özbek'e de çok güvenmiyorum açıkcası.. Rahmetli Mustafa Cengiz'de çok veryansın etti Dursun ile alakalı ama son iki dönemki sportif başarıdan ötürü Dursun Özbek daha güvenilir duruyor.. Liseliler Florya'yı hiç etmeye kalkmadan umarım paralar doğru yerde kullanılır..

geçen sene böyle demiş erden ağbi ben de nef olarak ben yapmayacam dediğini hatırladığımdan sörç ettim ve hatırladığım gibi çıktı
"Florya'da ruhsat alma durumuyla ilgili olarak Haziran-Temmuz gibi o dönemde başlanacak. Orayı da aşama aşama yapacağız. Yabancı bir markayla çalışmalarımız olacak. Florya'dan gelen tüm para Galatasaray'a kalacak. İnşaatta ihale olacak tabii. Biz (Nef) yapmayacağız. Onu baştan söylemekte yarar var."
sanki dediği şeynen tutarlı bi vaziyet var ortada.
Tabi tutarlı ya bazı arkadaşları da anlıyorum Özbek olduğu için endişe durumu var. Bu proje için tabi bir yerle anlaşılacak olay şu 2 ihtimal var birinde sen projenin yapım maliyeti örnek 2 milyar TL bir taşeronla anlaşacaksın ödeme planına göre bunu öderken o taşeron bunu yapacak sen o arada satacaksın bu şekilde uzun vadede 450-500 milyon dolar civarı kazanacağız. Diğer seçenekte teklif verenler demiş ki size 50 milyon dolar civarı peşin para vereceğiz + proje tamamlandıkça ekstra 300-350 milyon dolar civarı daha kazanacaksın. Bu parayı garanti ediyorlar herhalde bunun için bir ödeme planı da veriyorlardır ama benim anladığım satışını falanda onlar yapacak. Arada 50-100 milyon dolar civarı fark oluyor ama maliyeti masrafına falan girmiyorsun bir de 50 milyon dolar civarı bir peşinat alıyorsun. Farklı kişilere göre farklı düşünceler çıkabilir burada o yüzden böyle bir şey varsa zaten bu teklifler için camiada bir komisyon kurulmuştu çıksınlar basına kapalı şekilde anlatsınlar ve camia oyları ile buna karar verilmesi en sağlıklısı olur gibi geliyor bana.

Bu arada Aysal'ın planı zamanında tüm GS'nin ada dahil tüm gayrimenkullerini bir şirket altında toplamak sonra da o şirketi halka arz etmekti ki burada iyi gibi gözüküyordu ama dikkatli olunmazsa o şirketin hissesi %30'u satıldı diyelim o gayrimenkullerinde %30'u satılmış gibi bir şey oluyordu sanırım.

Tabi tutarlı ya bazı arkadaşları da anlıyorum Özbek olduğu için endişe durumu var. Bu proje için tabi bir yerle anlaşılacak olay şu 2 ihtimal var birinde sen projenin yapım maliyeti örnek 2 milyar TL bir taşeronla anlaşacaksın ödeme planına göre bunu öderken o taşeron bunu yapacak sen o arada satacaksın bu şekilde uzun vadede 450-500 milyon dolar civarı kazanacağız. Diğer seçenekte teklif verenler demiş ki size 50 milyon dolar civarı peşin para vereceğiz + proje tamamlandıkça ekstra 300-350 milyon dolar civarı daha kazanacaksın. Bu parayı garanti ediyorlar herhalde bunun için bir ödeme planı da veriyorlardır ama benim anladığım satışını falanda onlar yapacak. Arada 50-100 milyon dolar civarı fark oluyor ama maliyeti masrafına falan girmiyorsun bir de 50 milyon dolar civarı bir peşinat alıyorsun. Farklı kişilere göre farklı düşünceler çıkabilir burada o yüzden böyle bir şey varsa zaten bu teklifler için camiada bir komisyon kurulmuştu çıksınlar basına kapalı şekilde anlatsınlar ve camia oyları ile buna karar verilmesi en sağlıklısı olur gibi geliyor bana.
Renktaş maliyet masraf falan girmiyorsun diyorsun da bunların seçim vaadi Florya finansmanını ceplerinden koymaları değil miydi zaten? Yine bir şeyler dönüyor da hayırlısı

Kendi şirketımızı kurmak daha maliyetli olmaz mı
Yok orada zaman meselesi var sonuçta o şirket kağıt üstünde bir şirket ki zaten Florya Emlak AŞ kuruldu burada durum taşeronla anlaşıp ilk aşamada parayı vererek inşaata başlayıp satma ile uğraşıp işin sonunda 2-4 yıl sonunda 450-500 milyon dolar mı kazanmak? Yoksa bir şirketle iş birliği yapıp para koymadan direk 50 milyon dolar nakit alarak işin sonunda 2-4 yıl sonunda toplamda 350-400 milyon dolar mı kazanmak? Aradaki fark işte iş birliği yaparsan o şirketin kazanacağı para. Normalde bizimkiler taşeronla yapacaklardı ama o zamanki emlak sektörü ve faizler böyle değildi hemen satışa başlayınca Leo Residance gibi satılması planlanıyordu ama faizlerin artışı sonrası emlak sektöründe de durgunluk olunca buna dönmüş olabilirler ki burada çeşitli fikirler olacaktır.

Meslekte 25 yılı geride bıraktım. İnşaat mühendisiyim. Bu tarz projelerde değişkenler çok olur. Bazen kendin yapmamak işine gelir. Sonuçta kendimiz yapsak gene ciddi bir maliyeti olacak bu işin. Üstüne finansman sorunları yaşanabilir. Şundan 1-2 ay önce futbolcu ödemeleri gecikti diye haberler vardı. Florya projesi ciddi bir finansman kaynağı isteyecek. Özellikle bugünkü şartlarda eskisi gibi rahat satılmıyor mülkler. Evdeki hesap uymayabilir.

Bunarada basında görüyorum bir müteaahite verilecek diye yok işin karının 1/3 gidecekmiş gibi şeylere çok inanmamak lazım. Böyle bir dünya yok. Sonuçta para yatıran, işi yapan, maliyetine katlanan ve finans yükünü çeken adam da para kazanacak. Ama 1/3 te değil. Olması gerektiği kadar olacaktır.

Önemli olan müteahhit sadece işin inşaatın mı yapacak yoksa finansmanı sağlayacağım için satıştan sorumlu mu olacak. Ya da kar paylı bir sözleşme mi yapılacak. Bunlar daha önemli konular, detaylar.

Bekleyip görmek lazım. Hem burası Galatasaray. Biz şikebahçemiyiz tek adam ile yönetilen. Dursun başkan seçilse bile bizim liseliler rahat bırakmaz tüm detayları senin benim yerime kontrol ederler bu sefer. Öyle boş bırakmazlar.

Üst Alt