#4 Ali Turan - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#4 Ali Turan

Cevap: # Ali Turan

Sag bek oynayabilen stoper'dir benim gözümde Ali Turan.Bu da ayağına hakim olduğu anlamına gelir yine benim bilgim dahilinde.

Yararlı olacaktır.Stoper'de gerekli olan en değerli özelliklerden birine sahip çünkü "Dayanıklılık".Gökhan Z. ve Emre G. de olmayıp Servet'te olan,aralarındaki farkı yaratan faktör yani.

Gelirse başarılı olacağına inanıyorum.

G.Saray'a imza attı mı?

Galatasaray'da ilk yarının bitmesiyle birlikte transfer çalışmaları tüm hızıyla sürerken; Sarı-kırmızılıların Kayserispor'la sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Ali Turan'a şimdiden imza attırdığı ortaya çıktı.

Sarı-Kırmızılıların önümüzdeki günler içinde de Kayserisporlu yöneticilerle görüşeceği ve "Sezon sonunda Ali Turan bedelsiz olarak kadromuza katılacak. Şimdiden verirseniz bir miktar para ve futbolcu takası yapabiliriz" diyecekleri belirtildi.

Galatasaray'ın Kayserispor'un ara transferde Ali Turan'a Kayserispor'un izin vermemesi halinde listesine alternatif isimler de aldığı belirtildi.

Sarı kırmızılıların transfer listesinde Bochum'un Cezayirli stoperi Yahija ve Borussia Dortmund'ta forma giyen Brezilyalı Santana'nın da yer aldığı ifade edildi. yaklaşık 1 ay kadar önce her iki fubolcuyla da ön görüşme yapıldığı ve temasların sürdüğü belirtildi. Önceliğin Cezayir milli takımında da sürekli forma giyen Yahija'da olduğu ileri sürüldü. Yahija'nın Bochum'la 2011, Santana'nınsa Borussia Dortmund'la 2013'e kadar sözleşmesi bulunuyor.

Teknik direktör Rijkaard'ın isteği üzerine transferlerin ligin başlayacağı tarih olan 22 Ocak'tan önce bitirilmesi için yoğun çaba harcanırken yerli oyuncuların transfer edilmesi halinde takas yoluna gidileceği, forma şansı bulamayan Serkan Çalık , Emre Güngör, Aydın Yılmaz gibi isimlerin takasta kullanılacağı öğrenildi.

Ligtv.com.tr - VideoHaber - G.Saray'a imza attı mı?

Emre Güngör'le takas yapılıp bir kumar oynanabilir . Ama eger bu transfer sezon sonuna kalırsa gerek olmucagını düsünüyorum . Sezon sonu daha saglıklı emin oldugumuz isimlerle irtibata gecilebilir .

Benim 1. tercihim Eren Güngördür.

Ali Turan Aslan’a doğru..

Kayserispor kaptanı Ali Turan Galatasaray yolunda.. Yıldız futbolcu gemileri yaktı, takımının Antalya kampına katılmayacağını söyledi.. İşte çarpıcı gelişmeler..

Kanal A spor servisi, Ali Turan transferi ile ilgili çok çarpıcı gelişmeleri ele geçirdi. Edinilen bilgiye göre Galatasaray’ın transfer gündeminde yer alan yıldız futbolcu, Kayseri’den ayrılıp, İstanbul’un sarı kırmızılı kulübünde forma giymek istiyor. Yöneticilerden kendisine yardımcı olmalarını isteyen başarılı kaptan, Kayserispor’un Antalya kampına bile katılmayı düşünmüyor. Genel menajer Süleyman Hurma da Ali Turan’ın Galatasaray’a gitmek istediğini doğruladı.

Galatasaray’ın ara transfer dönemindeki gözdesi Ali Turan konuyla ilgili Kayserispor Genel menajeri Süleyman Hurma ile bir görüşme yaparken, kulüpten kendisine transferi konusunda yardımcı olmalarını istedi. Görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakarak tesislerden ayrılan Ali Turan, Kanal A muhabirine yaptığı özel açıklamada Galatasaray’a gitmek istediğini ve Kayserispor’un Antalya kampına katılmayacağını söyledi.

Sarı kırmızılı kulüpten gelen teklifi değerlendirmek istediğinin altını çizen genç kaptan, "futbol hayatımda böyle bir teklifi belki bir daha alamam. Kayserispor’dan anlayış bekliyorum" diye konuştu.

Ali Turan’la görüştükten sonra konuşan Süleyman Hurma ise “Yaptığımız görüşme neticesinde Ali Turan bizimle birlikte olmayı çok arzu etmiyor’’ dedi. Hurma, tabii ki Ali Turan bizim takımımızın kaptanı, bu kulübün içerisinden yetişmiş birisi.. Dolayısıyla bizim için son derece değerli ve önemli. Biz Ali Turan’a sezon başı Hollanda’daki kampta sözleşmesini uzatmak üzere teklif götürdük ve aynen şunu söyledik; ‘sen bu takımın kaptanısın, senin üzerinde bir baskı oluşturmak istemiyoruz. Ancak mukaveleni uzatmamız gerekir. Düşün Türkiye’ye döndüğümüzde uygun bir zamanda oturur mukaveleni de uzatırız’.. Bunun üzerine kendisi ‘tamam ağabey’ dedi.. O süreçten sonra bizim bu isteğimize beş altı kez yeniledim ben. Mukavelesinin uzatılması gerektiğini söyledim. Geldiğimiz nokta ise bu.. Bu geldiğimiz noktada anlaşılıyor ki Ali Turan bizimle birlikte olmayı çok da arzu etmiyor. Bunu ben yaptığımız konuşmalar da anladım. Tabii ki biz de Kayserispor kulübü olarak bir çok transferde ve bir çok olayda daha önce de bir duruş göstermiştik.. Galatasaray kulübünün bizimle bir kez bile konuşma gereği hissetmeden kendisi ile mücadele eden bir takımın oyuncusunu kaptanını bu şekilde ayartmasını doğru bulmuyoruz. Gökhan Ünal’da da benzer olayları yaşadık ve Gökan Ünal’ı bir sene kullanamadık. Eğer Gökhan bizim istediğimiz doğrultuda kafası karıştırılmadan oynasaydı biz ligi ikinci sırada bitirirdik. Şimdi benzer bir durumla karşı karşıyayız. Kayserispor büyük bir kulüptür. Hiç bir dayatma ve zorlamaya boyun eğmez. Neyi kaybedecekse onu kaybetmeyi göze alır. Ama kulübünün ve şehrinin duruşundan da taviz vermez” dedi.

Ajansspor

Bu aciklama gercekten yapildimi? yoksa kendileri mi uydurluyolar?

Bu arada Haldun Üstünel Paris'te, Valezguez'ile görusmek icin.

LigTV

Milan Baros ve Gökhan Zan'ın sakatlıklarının ardından savunma ve gol yollarında sıkıntı yaşayan Galatasaray'da bir forvet, bir de stoper için arayışlar sürerken futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel transfer çalışmaları için Paris'e gitti.

Üstünel'in teknik direktör Rijkaard'ın isteği üzerine her iki mevkide transfer edilecek oyuncuları da lig başlamadan kadrolarına katmak için yoğun çaba harcayacağı belirtildi.

Üstünel'in forvet için ilk aday olan Paraguaylı Pablo Velazquez'in menajeriyle Paris'te bir araya geleceği bildirildi.

LIGTV

haldun ustunelin parise gittigini nerden cikardiniz

video eski video olabilir

adnan sezgin ne alaka o zaman orada.

Ali Turan GS de içiniz ferah olsun. Gayzeri ya seve seve verir ya da söke söke alırız.

5 ay sonra serbest çocuk zaten.

Gelsin Gökhan Zan'dan kat be akt iyi bir oyuncu,sert,çirkeflik bilen,defasnı iyi bilen bir oyuncu.

Duyuru

31.12.2009

Takım kaptanımız Ali Turan ve temsilcileri ile yaptığımız görüşmelerden anladığımıza göre Ali Turan Galatasaray kulübüne gitmek üzere kulübümüzden ayrılmak istemektedir.

Kulübümüz bu durumdaki bir oyuncuyu kamp kadrosunda bulundurmayı uygun görmeyerek Antalya kamp kadrosundan çıkartmıştır.

kayser,spor.org

Duyuru

31.12.2009

Takım kaptanımız Ali Turan ve temsilcileri ile yaptığımız görüşmelerden anladığımıza göre Ali Turan Galatasaray kulübüne gitmek üzere kulübümüzden ayrılmak istemektedir.

Kulübümüz bu durumdaki bir oyuncuyu kamp kadrosunda bulundurmayı uygun görmeyerek Antalya kamp kadrosundan çıkartmıştır.

kayser,spor.org

Hocam resmi siteye baktım ben göremedim.

Üst Alt