#4 Joshua Ian Shipp - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#4 Joshua Ian Shipp

Cevap: #4 Joshua Ian Shipp

dün de demiştim.bu gidişle shipp'i devşirme kararı alırsak kimse şasırmasın.Malum shumpert'in yaşı ortada,bir kac sene sonra yapılabilir böyle birşey.

Gsbasket'te kendisi için acilen toparlanmalı demiştim Fener macından sonra. O mactan bu maca en cok eleştirilen yönü olan ceza sutlarını bile toparladı.

Yüreğiyle oynuyor.

Shumpert gittiği an devşirilecektir zaten.

Can-Melih-Göksenin-İlkan-Furkan-Sertaç yerli iskeletine abilir yapar. :)
sertac konusunda süphelerim var.Gelecek yıl 5 numarada furkan-andric-yabancı uzun(tahminim) rotasyonuna sertac fazlalık olabilir.Tabi Oktay hoca yabancı tercihi yapmayabilir.Ama sert ve kalıplı bir 5 numara gerekiyor bize.Nedense Oktay hocanın gelecek yıl 4-5 numara rotasyonunda yabancı oyuncu(4.numara için)-ilkan-cevher-furkan-andric-sertaç'ı kullancagını tahmin ediyorum.İlkanı hem 4 hem 5 numarada oynatacaktır.Uzunlardan cok kısalara önemli bütce ayırcak gibi gözüküyoruz.

sertac konusunda süphelerim var.Gelecek yıl 5 numarada furkan-andric-yabancı uzun(tahminim) rotasyonuna sertac fazlalık olabilir.Tabi Oktay hoca yabancı tercihi yapmayabilir.Ama sert ve kalıplı bir 5 numara gerekiyor bize.Nedense Oktay hocanın gelecek yıl 4-5 numara rotasyonunda yabancı oyuncu(4.numara için)-ilkan-cevher-furkan-andric-sertaç'ı kullancagını tahmin ediyorum.İlkanı hem 4 hem 5 numarada oynatacaktır.Uzunlardan cok kısalara önemli bütce ayırcak gibi gözüküyoruz.

Lakovic, Songaila dışında değişiklik olacağını sanmıyorum onlar da belli olmaz, bütçede de pek bir artış olmayacak zaten.

İki sene önce Bornova dönemi ve şimdi geldiği nokta hem oyun hem mental değişikliği için tebriği hak ediyor.Komple Eurolig oyuncusu olacak az daha zamanı var.

İlk yarıda takımın en iyisiydi açık ara. Böyle daha fazla penetre etmesi lazım, orta mesafede kendine güvendiği zaman oldukça yüzdeli atıyor zaten. Savunmasına, ribaundlarına, hücumuna diyecek söz yok zaten.

İlk yarıda takımın en iyisiydi açık ara. Böyle daha fazla penetre etmesi lazım, orta mesafede kendine güvendiği zaman oldukça yüzdeli atıyor zaten. Savunmasına, ribaundlarına, hücumuna diyecek söz yok zaten.

İlk yarı takımın en çok rebound alan oyuncusuydu. Böyle 2-3 numaralar cidden yararlı oluyor bizim gibi savunma takımlarında.

Oktayy Hocaya çok teşekkür etmeli. Takım için yetersiz falan değil, Çok krtik basketleri ve ribaundları alıyor. Varını yoğunu ortaya koyuyor.

İlk yarı takımın en çok rebound alan oyuncusuydu. Böyle 2-3 numaralar cidden yararlı oluyor bizim gibi savunma takımlarında.

Bizim gibi ribaundu zayıf takımlarda iki kat daha önemli oluyor bu kısaların ribaunda katkısı işi, Shipp de bu işi iki senedir kusursuz yapıyor. Savunması zaten çok iyi, hücumda da penetre ettiği zaman gerçekten çok etkili olabiliyor ama o sorumluluğu her zaman almıyor işte. Bu maçtan sonra kendine güvenini tazelemiştir artık.

Her maç 1 tane üçlük sokuyor.Şutunu geliştirdiğini düşünüyorum.Dahada iyi olacak.Boyu 1.96 değil 2.01 olsa süper olur ama elimizde olmaz.:D

2 numara oynarsa daha cok sevinicem. 3 numarada hep beklentim oluyor. birtane skorer olsun. göze daha cok hoş gelecek.

Üst Alt