#40 Emre Can Coşkun - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#40 Emre Can Coşkun

CIxvuVAWgAAUfMJ.jpg

Bazı gençlerimiz örnek alsınlar

Aferin defans dediğin kalıplı olacak. Semih gibi her ikili mücadelede yıkılmayacak. Denizli her ne kadar kılpayı kurtarmış olsa da ligte kalmayı 15 maçta oynamış yarım sezonda. iyi işler yapabilir ilerleyen günlerde

Bizde oynadığı hazırlık maçlarında fena değildi, açıkçası oyun tarzı olarak da beğendiğim bir stoper. Agresif, rakibin sürekli ensesinde, Koray'dan falan daha iyiydi hatta o Diyarbakır maçında. Görünüşe göre fiziğini de ciddi şekilde geliştiriyor, yan gelip yatmadığı ortada. Kampa bir yığın saçma sapan adam götüreceğine bu tarz isimlerin gitmesini yeğlerim. Gerçi orada da oynatmazlar ama neyse.

İlk sayfalara şöyle bir göz gezdirdim.Genel anlamda herkes umutluymuş bu arkadaştan.Fiziğini geliştirmesi gerektiğini söylemişiz bende dahil

Hamza Hoca Sercan'a,Dany'e şans tanıyacağız diyip bu arkadaşa şans tanımazsa ağır küfürler yer benden

Profesyonel spor yapanlara da, yorum yapanlara da bakınca ülkemiz sporunun neden bu halde olduğunu anlamak kolay oluyor. Hatıralarından alıntılıyorum. Alpay'ın kilo probleminden dolayı Hakan'da onunla beraber diyet yapmış herkesten habersiz A milli takım kamplarında. A milli sporcular bunu yaparsa, cemaat ..... Fitness-performans çok teknik bu konudur. (Abd diğer ülkelere fark atacak derecede gelişmiştir ve gelişiyor) Her türlü teknik konuyu hafife almaya meyilli bizler sağolsun. Bu vatandaş futbolcu olamaz ise gelsin bana büyük orta'dan kırkpınara sokarım. Bu kafayla günümüzde güreşçi bile olamazya. Dener artık.

Profesyonel spor yapanlara da, yorum yapanlara da bakınca ülkemiz sporunun neden bu halde olduğunu anlamak kolay oluyor. Hatıralarından alıntılıyorum. Alpay'ın kilo probleminden dolayı Hakan'da onunla beraber diyet yapmış herkesten habersiz A milli takım kamplarında. A milli sporcular bunu yaparsa, cemaat ..... Fitness-performans çok teknik bu konudur. (Abd diğer ülkelere fark atacak derecede gelişmiştir ve gelişiyor) Her türlü teknik konuyu hafife almaya meyilli bizler sağolsun. Bu vatandaş futbolcu olamaz ise gelsin bana büyük orta'dan kırkpınara sokarım. Bu kafayla günümüzde güreşçi bile olamazya. Dener artık.
fotoda görüldüğü gibi kolu 45cm civarında falan değil. Diğer fotolarına bakabilirsin.

Onun haricinde dediğin gibi kası da orantılı yapacaksın. Bu arkadaş da zaten kulüpte kafaya göre takılmamıştır, antrenörlerin gözetiminde çalışmıştır ki takılmadığı da 6 ay gibi bir sürede bu hale geldiğinden belli. Önceki hali Cheetos gibiydi, şimdi ise vücudu bir stoper için gayet iyi.

Bu entel ne anlatiyor lan

fotoda görüldüğü gibi kolu 45cm civarında falan değil. Diğer fotolarına bakabilirsin.

Onun haricinde dediğin gibi kası da orantılı yapacaksın. Bu arkadaş da zaten kulüpte kafaya göre takılmamıştır, antrenörlerin gözetiminde çalışmıştır ki takılmadığı da 6 ay gibi bir sürede bu hale geldiğinden belli. Önceki hali Cheetos gibiydi, şimdi ise vücudu bir stoper için gayet iyi.

Bizdeki antrenörlerinde konuya vakıf olmadığına eminim. Neleri yapamıyoruz ki sıra buna gelecek. Fitness ile performans arasındaki ilişki sadece kas boyutuyla (hatta çoğunlukla) alakalı değil. Büyük ölçüde antrenman tekniği ile ilgili. Yanlış çalıştığın takdirde sürat, çabukluk, esneklik, kas kondusyonu gibi birçok temel kriterde gerilemeye neden olur. Bizde çalışan Scott Piri bu konunun uzmanıydı. Çalıştığı firma dünyaya profesyonel olarak bu hizmeti veren bir akademi. Geçende forumda ABD tüm sporlarda neden bu kadar ileri diye tartışılıyordu. Nedenlerinden bir taneside bu.

Sonra herkese aynı yaklaşım sporda da, sağlıkta da aslında rafa kalkmış çoktan. Tıpta bu hastalık yok, hasta var sloganı ile gündemde. Onun için neye göre orantı, kime göre orantı. Herkesin genetiği farklı. Herkesi aynı kalıba sokmaya çalışan fitness yaklaşımının performansı düşürdüğü görülmüş. Hangi spor olursa olsun. Onun için bazı sporcular daha fit, bazıları daha bulk tutuluyor. Kilo boyun 10 birim altı olacak gibi (boy 1.80, kilo 70) Bunlar tarih artık.

Hey maaşallah. Aslan, aslan. Kollara bakın. Oynadığı kısa süre zarfında Koray ve Semih'ten iyi olduğunu gösterdi. Şimdi daha da gelişmiş. Kesinlikle formayı hakediyor. Hamza transfer yapmasını bilmiyor. Bari bu gençlere şans versin.

bd3c3041afa340fa80fc5800bfaa8e36.jpeg

Üst Alt