#40 Emre Can Coşkun - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#40 Emre Can Coşkun

Fizik lafini gorunce ekrana kafa atasim geliyor renkdar :(

Fiziginden once gelistirmesi gereken 2 sey var. Pozisyon almasini bilmeli diger ise tek top, topla beraber ileriye cikmasini ve cok iyi pas dagitmasini ogrenmeli. Bunlar olmadan defans oyuncularindan birsey olmaz.

Bu maçta defansın arkasından 2 tane çok sağlam top çıkardı.Bu maça göre ne iyi konuşmalıyız,ne de kötü zira pek göze batmadı.Yine de gelecek için bana umut verdi açıkçası.Aynı şekilde İbo'da.Gölge presi yapacak adamlar yerine bu tarz adamlar oynasın.En azından istek var.

Rakibin ensesine yapışıyor, rahatsız ediyor, takımda böyle gençleri görmek güzel, Mancini genç oyuncuları seviyor ve önemsiyor, belki ZTK maçlarında da görev verir, orada daha iyi izleriz.

Karşı takımda da 17 yaşında oyuncu vardı, bir bizimkilerin fiziklerine bakıyorum bir de karşıdakilerin, arada bariz fark var. Bizim genlerimizden kaynaklı bence bu çalışma ile direk alakalı olmayabilir. Mesela bir 15 yaşındaki Türk kızına bakıyorsun, gerçekten çocuk gibi. Bir de atıyorum Canada'lı kıza bakıyorsun yaşını söylemese 20 falan dersin. Erkekler için de aynı şey geçerli, Türk insanı geç gelişim gösteriyor sanırım.

Ben begendim acikcasi. Umarim daha cok forma sansi bulur. Türkiye kupasi,rotasyon vs. Dany oynayacagina bu evladimiz oynasin :encouragement:

Herhalde en önemli şeylerden biri fizik futbolda. senin istediğin kadar yeteneğin yoksa, güçsüzsen kullanamazsın.

İkili mücadelede rakibine üstünlüğü neyle sağlayacaksın güçlü olmazsan?

Üst Alt