#43 Ozan Muhammed Kabak - Sayfa 92 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
rodopun açıklamaları ile herşey kabak gibi ortaya çıktı,yönetim 7,5 milyon euro için ozanı satıyor ama bu arada bu rezaleti örtmek için komik açıklama yapıyor, albayrakdan olsa gereken sızıntılarla bay rodop bilmedende olsa ne büyük rezaletin içinde olduğumuzu ve ozan kabağın zerre suçu olmadığı ortaya döktü.. ozan kabak gibi bir oyuncuyu 7,5 milyon euroya satmak ihanetin daniskasıdır..

rodopun açıklamaları ile herşey kabak gibi ortaya çıktı,yönetim 7,5 milyon euro için ozanı satıyor ama bu arada bu rezaleti örtmek için komik açıklama yapıyor, albayrakdan olsa gereken sızıntılarla bay rodop bilmedende olsa ne büyük rezaletin içinde olduğumuzu ve ozan kabağın zerre suçu olmadığı ortaya döktü.. ozan kabak gibi bir oyuncuyu 7,5 milyon euroya satmak ihanetin daniskasıdır..

Ozan kabak a bicilen deger yonetimin inisiyatifinde degil , konuya uzaksin sanirsam , sozlesmesinde ozan in 7,5 milyonu buldugu anda serbest kalma maddesi var

Yani rakami bu yonetim belirleyemiyor yahut tok saticiyi oynayamiyor , sozlesme uzatmaya da bir suredir ozan ve menejeri yanasmiyor

Durum bu

Gitmesi kendisi için olumlu bir karar olur. Mevcut yönetim ve t.d ile bir halt olmayacağını anladıysa geleceği parlak diyebiliriz.

Guzel uslupla daha iyi tartisabiliriz . Ben sevgili sercan derken , sen bana bos , kivirma vs dersen olmaz bu is .. birbirimizi degil , meseleyi irdeleyelim

Gomis in hali hazirda bir kontrati vardi , normalde bir sozlesmeye sadakat beklenir ve tabiri caizse "seni ucuza kapatmis" kulubun bu elde ettigi avantaja hiyanet etmemen gerekir . Gomis bizle bir anlasma yapti , ilk sene imza parasi ve bonuslarla 6+ uzeri bir para kazandi , bize de cok katkisi oldu

Ama bunu inkar eden yok zaten . Fakat bu kadar para nasil kazandi ise , madem 3 senelik sozlesmeye imza atti ise , kulup ona karsi sozlesmenin gereklerini surdurdugu surece , onun da kulube sozlesmesi suresince zam yahut sozlesme uzatma gibi dayatmalar yapamasi gerekir

Bu konu ayyuka cikinca , gomis hem hazirlik maclarinda , hem de ismi ne olursa olsun amaci kupa kazanmak olan bir takimin super kupa macinda isteksiz ve umursamaz bir tavir sergiledi , buna hakki var mi sence ?

Gomis bizden zam alamadigi icin kapris yapmadi , bu zaten yanlis yorumlaniyor , gomis sunu dedi , "sizle kontratim 2 sene ve kazanacagim para 8 milyon euro civari , ama ben 9+7+5 seklinde 3 senelik 21 milyon euroluk teklif aldim , musade edin gideyim..."

Sozlesmesine sadakat konusunda elestiriyor olsam da , gomis yerine kendimi koydugum zaman insani olarak o yastaki bir adamin bu tercihini de anlayabiliyorum fakat benim etik anlayisima gore , sen bir kuluple belirli sartlarla anlasma yapmis isen , buna uymalisin surenin sonuna kadar , kulube santaj yaparcasina "gondermezseniz ayak surterim oynamam" dememelisin , gomis in sezon basi yaptigi buydu

Galatasaray ona bu arap kulubunden gelen parayi odeyemezdi , ayrica zaten yasi yuksek bir oyuncuya +1 ya da +2 sene sozlesme de uzatamazdi . Kulubun hem kadro planlamasi hem de mali yapisi acisindan yanlis olurdu

Elde baska imkan kalmayinca da 6 milyon ve bazi alacaklarini birakmasi karsiliginda gitmesine izin verildi

Ayrica terim in de cok kere acikladigi neydi ? Yonetim maddi , biz de bu karsilanamayacagi icin teknik sebeplerle verim alamayacagimiza inandigimiz icin sozlesmesinden ciktik dedi

Burada su konular elestirilebilir , modesteye neden bu kadar tek secenek olarak bakildi , kayseri deplasmanina gitmemesi konusunda once neden sakatlik sonra para dendi , veya bu dengesiz odeme veya geciktirme isleri neden cozulemiyor ...

Bunlar konusulabilir ama gomis in gitmesi kalmasi konusunda para faktoru var ve rakam farki cok fazla .. bu tip afrikali , arap oyuncular para konusunda cok istekliler , idealleri ya da kariyerleri cok umurlarinda olmuyor

Gomis neden premier ligden turkiye , turkiyeden arabistan yapti , hep bir onceki yerden cok daha iyi imkanlar sunuldugu icin , resmen voleyi vurdu adam , simdi mls den yahut cin den sezonluk 10 milyon euroluk teklif alsa , donup arap kulubune de bize yaptigini yapacaktir

Bu davranisa etik bakmam ama oyuncu acisindan da anlasilabilir derim

Gomis in surecinde mevcut yonetimin hangi hatalari varsa onlari yazarsan uzerine konusup tartisabiliriz

Gomis sözleşme uzatma yada zam talebi yapmış olabilir. Bunun gidişinde asıl etken olduğunu düşünmüyorum. Benim düşüncem yönetimin Gomis'e gelen teklifi değerlendirmek istemesi ve oluşacak tepkileri önlemek için Gomis'i paragöz, hain olarak göstermesi. Gomis para konularıyla ilgili suçlamaları hep reddetmiştir. İki tarafı, yönetimin geçmişte yaptığı açıklamalar ve icraatları bana haksız oldukları yargısını veriyor. Gomis gitti yerine kimse bile alınmadı bu skandal ötesi bir durum. Koskoca Galatasaray forvetsiz kaldı bunun izahı açıklaması yok. Buda Gomis satışının aceleye getirilmesi ve yerine oyuncu düşünülmeden, hiç bir plan yapılmadan gönderildiği yargısını veriyor. Gomis'in yerine düşünülen Modeste kaç paraya gelecekti ? Eminim Gomis'ten daha maliyetli olurdu. Son gün Seleznyov, Vagner Love'a kadar düşüldü.

Senin yazın Gomis ile ilgili yazdıkların bu kadar masum değildi. Maçlarda isteksiz oynadı demek farklı takımı sattı hainlik yaptı demek farklı. Sen burada çığırtkanlık yapıp adamı hain ilan etmiştin.

Bence senin hatan her şeyi sözleşme ve belgelerle sınırlı tutmak. Burada oluşan durumların asla dışına çıkılamayacağı yargısına kapılmak. Ki Gomis ve Ozan konularında kendi bakış açılarınla bile çelişiyorsun. Ozan için sözleşmesinde madde var yönetimin yapabileceği bir şey yok diyorsun. Gomis konusunda ise adamın sözleşmesi var yönetim isterse satmaz tüm insiyatif yönetimde diyemiyorsun.

Şimdi düşündüğümüz zaman Arkadaşlar eğer bu Ozan bu takımı zor durumdayken sözleşmeden istifade edip bırakıp gidiyorsa şöyle deriz bu .bne hainmiş 6 ay oynadı sattık havadan 7.5 aldık allah bereket versin.
Eğer hain değil ise zaten bizde oynayacak seviyede olacak, kullanırız.
Bu arada geçmiş tecrübelere de bakarsak, değeri verilince satacaksın aga, rodrigues için 30-40 lar havada uçuyordu, 10 milyon verseler hiç düşünme. örnekler çoğaltılır.

Üzülmeye gerek yok bizi istemiyorsa alsın bir top sektirsin gitsin

Gomis sözleşme uzatma yada zam talebi yapmış olabilir. Bunun gidişinde asıl etken olduğunu düşünmüyorum. Benim düşüncem yönetimin Gomis'e gelen teklifi değerlendirmek istemesi ve oluşacak tepkileri önlemek için Gomis'i paragöz, hain olarak göstermesi. Gomis para konularıyla ilgili suçlamaları hep reddetmiştir. İki tarafı, yönetimin geçmişte yaptığı açıklamalar ve icraatları bana haksız oldukları yargısını veriyor. Gomis gitti yerine kimse bile alınmadı bu skandal ötesi bir durum. Koskoca Galatasaray forvetsiz kaldı bunun izahı açıklaması yok. Buda Gomis satışının aceleye getirilmesi ve yerine oyuncu düşünülmeden, hiç bir plan yapılmadan gönderildiği yargısını veriyor. Gomis'in yerine düşünülen Modeste kaç paraya gelecekti ? Eminim Gomis'ten daha maliyetli olurdu. Son gün Seleznyov, Vagner Love'a kadar düşüldü.

Senin yazın Gomis ile ilgili yazdıkların bu kadar masum değildi. Maçlarda isteksiz oynadı demek farklı takımı sattı hainlik yaptı demek farklı. Sen burada çığırtkanlık yapıp adamı hain ilan etmiştin.

Bence senin hatan her şeyi sözleşme ve belgelerle sınırlı tutmak. Burada oluşan durumların asla dışına çıkılamayacağı yargısına kapılmak. Ki Gomis ve Ozan konularında kendi bakış açılarınla bile çelişiyorsun. Ozan için sözleşmesinde madde var yönetimin yapabileceği bir şey yok diyorsun. Gomis konusunda ise adamın sözleşmesi var yönetim isterse satmaz tüm insiyatif yönetimde diyemiyorsun.

Elbette satmayabilirdi , orada yonetim ile teknik heyet bu adamla her dakikasi beraber gecen insanlar , simdi burada sinan ya da sercan ne derse desin , o adamlarin karari bizden daha fazla bilgi ve algi ile alinmistir . ustelik terim forvet gelmedigi icin yonetimle belki ustu kapali takismistir ama gomis in gidisinde yonetim kadar terim de defalarca aciklama yapti , "bu sartlarda faydali olamayacagini ongorduk , kanaat getirdik" diye.

ben gomis i hukuken yapmis oldugu akit ile ilgili santaj yapar gibi "ya beni serbest birakin , ya maasimi arttirin , yok ikisini de yapmazsaniz ben de sahada bunun rovansini alirim" tarzindaki hareketleri acisindan haksiz buldum .. cunku adamin vucut dili bozulmustu acikcasi ,lige bu sekilde baslanamazdi

gomis in hakli oldugu konu devre arasi parasini alamadigi icin kayseriye gitmemesi idi , bu meselelerde ben sertimdir , adamin taksidini odemiyorsan , geciktiriyorsan , o da maca cikmaz , oyuncuyu suclamam katiyen .. ama kendi yaptigi sozlesmeye uymayip kapris yaptigini hissettirirse de gomis i koruyamam

fakat diger yandan insani olarak da , kazanacaginin 3 katini teklif eden yere gitmeyi istemesi normal , burada gomis yonetim tarafindan inatla tutulsa idi , oraya gidemez , o parayi kazanamazdi , ama bizim de burnumuzdan getirirdi , bu dusunceye kapildiklari icin adami zorlayamazlardi kalmaya , zaten zorlamamak da gerekirdi

biz bazen hayatin icerisindeki dogal akisa gayet uygun olaylara , mutlaka suclu bulma refleksi ile yaklasiyoruz , "olabilir bunlar isin dogasi" demek yok asla , birimiz gomis suclu deriz, otekimiz yonetim , bir digeri FT der ... bunlara gerek yok , adam iyi bir teklif aldi , sancili da olsa yollar ayrildi

ozan a gelince , ben hali hazirda "alin hemen 7,5 veriyoruz" diyen bile oldugunu sanmiyorum su an , ama 7,5 a gitse de yine bugunku yonetimi suclamam , cunku sozlesmeyi yenilemeyi kabul etmiyor menejerleri diyorlar , bu aciklamaya da kulubu zorlayan bizleriz aslinda , uzatsaniza uzatsaniza denince bunlar da "istiyoruz ama ozan uzatmiyor" demek zorunda kaliyorlar

ozan burada kabahatli degil , adam sozlesmesine uygun maas aliyor , sozlesmesine koyulan maddeden de faydalanabilir , illa biri suclanacak ise eski yonetime catmak gerekir , ama onlar da 16 yasindaki tum adamlara az maas verirken bu maddeleri koyuyorlarmis meger , hic basimiza gelmeyen bir durum

- Giderse aptallik yapmis olur. Bence bu sezonu bitirmeli, hatta gelecek sezon da kalmali. Futbol karakteri olarak biraz daha oturmasi lazim.

- Bir sonraki satistan 30% - 50% arasi (tercihen 50% cunku 7,5 bence kelepir fiyat) koymazsak sozlesmeye Galatasaray olarak biz aptallik yapmis oluruz!

Sercan boşuna uğraşıyorsun. Aynı iddia ettiğin gibi o mesajları ben de hatırlıyorum, hatta en agresif olanların başında geliyor idi. Ancak bu adam böyle, burada bir çok kişiye bir çok konuda suçlama yaptı, yapıyor, yapmaya da devam edecek ama kendi yaptıklarını asla kabul etmiyor, etmeyecek de. Trajikomik olan ise millete yaptığı suçlamaların bir çoğunun aynısını veya benzerini kendisi de yapıyor olması ama başta da dediğim gibi, boşuna kürek çekiyorsun. Net kanıtlar bile işe yaramıyor.

fen lisesi kazanmis bir cocuktan bahsediyoruz, buradaki futbol ortamindan birsey olmayacagini anlayacak zekada sanirim, gitmesi dogru karar kendisi icin. bu kadar ucuza gitmesi ise yonetimin aptalligi her zmanki gibi

Yazık...Nasıl bir para sevdasıdır.Nasıl bir anlayıştır bu anlamak mümkün değil..

Ulan Zaten üst düzey yeteneğin varsa her türlü takımlar seni alır.

Daha 18 yaşındasın seni yetiştiren klüple yap sözleşmeni bak keyfine..yahu Galatasaraylı olmasanda,aidiyet duygusu hissetmesende bu şekilde yapman gerekir..En mantıklı karar bu iken niye insanların nefretini kazanırsın ki..

Ben yönetimin ne kadar çapsız olduğunu her zaman söyleyenlerdenim.
Fakat bu ozan konusunda bu yönetimin kesinlikle suçu yok..Burada eski yönetim ve ozanın çok ciddi hataları var..

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gidecekse bile sezon ortası gitmez diye düşünüyorum. Opsiyonsa, opsiyon sezon sonu da geçerli. Gitmek istiyorsa ısrarla takımda tutulmasın. Güzel paralara gönderilmeyip/gönderilemeyip daha sonra elimizde patlayan çok futbolcu oldu.

Üst Alt