#44 Beknaz Almazbekov - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Türk Milli Takımının dünyada esamesi okunuyor mu?

Ayrıca neden Kırgızistan'ı seçmesin ki? Milliyetçi bir insan değilim olmam da ama önermen hatalı.

Aubameyang Gabon'lu, Gabon nerde?
Hoffeinheim'de bu sezon parlayan Ihlas Bebou Togo'lu

Örnekler çoğaltılabilir ama kumaşı iyiyse milli takım sorun olmaz. Hatta forma giyebileceği bir milli takım avantaj bile yaratır

okunur okunmaz mı bilmem ama as takımında avrupanın kafa takımlarının topçularıyla birlikte oynamak var, en iyi topçusunun rus üçüncü liginde oynayan takımda oynamak var.

togo gabon süper yıldızları olmasa da belli seviyede takımlar. kırgızıstan myanmar'dan bir tık iyi veya denk olan bir averaj takımı.
ha istiyorsa seçsin tabi. ama kendi kariyeri için zerre fayda sağlamaz ölü bir yatırım olur

okunur okunmaz mı bilmem ama as takımında avrupanın kafa takımlarının topçularıyla birlikte oynamak var, en iyi topçusunun rus üçüncü liginde oynayan takımda oynamak var.

togo gabon süper yıldızları olmasa da belli seviyede takımlar. kırgızıstan myanmar'dan bir tık iyi veya denk olan bir averaj takımı.
ha istiyorsa seçsin tabi. ama kendi kariyeri için zerre fayda sağlamaz ölü bir yatırım olur
Ben FIFA sıralamasını baz alarak yazıyorum,

Kırgızistan 96, Togo 126, Gabon 82. sırada olan takımlar. Pek bir fark göremiyorum.

Nasıl İlkay'ın yada Mesut Özil'in kendi kariyerleri için Almanya'yı seçmesi daha iyi olduysa bu arkadaşında kendi kariyeri için Türk milli takımını seçmesi daha iyi olur daha göz önünde ve bir şeyler başarabileceği bir milli takım Türk milli takımı ha çocuk milliyetçi biriyse diyecek bir şey yok nasıl Nuri'yi Almanya istese bile Türk milli takımını tercih ettiği için helal olsun diyorsak ona da helal olsun derim.

Ben FIFA sıralamasını baz alarak yazıyorum,

Kırgızistan 96, Togo 126, Gabon 82. sırada olan takımlar. Pek bir fark göremiyorum.

ben de realiteye bakarak cevaplıyorum
örneklendirdiğin afrika takımları fransız sömürgesi olmasından ötürü kötü de olsa altyapısı olan oyunculara sahip.
adamların aldığı sonuçlar ortada her maç üçer dörder yiyen vasat bile olmayan bir takım.
milliyetçi bir adamsa seçsin ülkesinin gelmiş geçmiş en iyi topçusu olarak anılmak ister belki. (ki çok zor bir hedef de değil)

Aubameyang Fransa Milli takiminda hayatta oynayamam diye 20 yasinda ülkesini secmistir. Adam tercihinden 2 sene sonra patlamasini yapmis. Bebou'da ikinci ligdeyken tercihini yapti. Bunlar baska olay.

5 sene bir ülkede kaldigin an, o ülke icin oynama hakkin olmuyormuydu? Beknazin 2024 yilinda (normalde 2023 de olmali, ama Corona yüzünden bir sene ülkesine gitti diye yazilmisti burda) 5 senesini ülkede gecirmis olup milli takima giremezmiydi? Yasida daha 19 olurdu o durumda.

25-26 yaşına kadar türkiye'ye tatile bile gelmeyen gurbetçi oyuncu türk pasaportu var diye yerli sayılıyor ama genç yaşta ülkeye getirip kendi yetiştirdiğin oyuncu yabancı sayılıyor

tam bir saçmalık, tam bir kafatasçılık. Maksat oyuncu yetiştirme olsa bu kural olmaz zaten

Bizim aptallar da gitsin ancak ilk tercihi Hollanda ikinci tercihi Türkiye olan Ferdi'nin peşinde koşsunlar. Türkiye'yi ikinci seçenek olarak gören gurbetçileri Milli Takıma kesinlikle almamak lazım.

Çocuğu pek izlemedim ancak mevcut kuraldan ve bahsedilen potansiyelinden dolayı a takıma almak mecburiyetindeyiz.bu milli takım soru işaretini tez vakit çözüme kavuşturulmalı

FN1stqPXoAMDMD8

Üst Alt