#45 Marcão - Sayfa 146 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Karısına kızına küfür etmek ayıptır anca korkakların ve ergenlerin yaptığı iştir. Ayrıca bugün küfür edilecek bir maç çıkarmadı ortalama oynadı. Bizim halkın bazı kesimleri çok seviyesiz yakışmıyor.

Kötü oynamadığı maçlarda bile inanılmaz bireysel hataları var artık sosyal medya kullanımından yazın saldığı vücudunu hala toplayamamış olmasına sonra geldiği günden beri kendine futbolculuk namına hiçbir şey katmamış olmasına kadar profesyonellikten çok uzakta benim gözümde

Ama bir yandan da bu daha 22-23 yaşında diyorum kestirip atılmayacak kadar değerli bir iş yapıyor takımı defanstan ileri taşıma görevi verilmiş ki bunu da yapabiliyor diyorum ama yaptığı hatalar gerçekten canımı sıkmaya başladı

Mesela Mariano&Nagatomo ikilisi konusunda görüşüm çok belli ağızları ile kuş tutsalar nafile bu takımdan gönderilmeleri gerekiyor ama Marcao konusunda çok araftayım bir takım gelir kendisine ödediğimiz bonservisi öderse neden satıldı demem inanın hemen yerine kimi alabiliriz diye bakmaya başlarım

Mesela o Brugge takımındaki S.Deli'yi izledim 2-3 maç defans konusunda hava toplarında fizik üstünlüğü konusunda Marcao ile karşılaştırmam bile üstelik 1.93 boyu olmasına rağmen Marcao'dan daha hızlıdır eminim ki Marcao kadar ince olmasa da takımı geriden pasla çıkarma işini yapıyor gayet iyi. Simon Deli'yi bu sene başında Slavia Prag'dan 2.5 mil.€ bonservis ile almışlar sadece

Ben artık stoperlerin böyle fizik üstünlüğü olan üstelik hızlı stoperlerden olmasını istiyorum bakın Luyindama'nın takıma kattıklarına tamam bazen saçmalıyor ama bu sene Nzonzi ile birlikte en iyi 2 katkı veren oyuncumuzdan birisi Luyindama

Dünya piyasasında da stoperlerin bu şekilde öne çıktığına inanıyorum van Dijk olsun de Ligt&Koulibaly&Varane ve Davinson Sánchez gibi adamlar hep buna örnek aslında stoper oyuncularının fiziksel defosu olmaması gerekiyor yüksek fizikli güçlü hızlı ve iyi sıçrayan hava topu bırakmayan adamlar olması gerekiyor

Mesela S.Deli ve Luyindama ikilisini yan yana izlemek isterdim tabii önderinde Nzonzi gibi garanti bir adamın olması şartıyla

ileri gideceği yere geri giden bir stoper. aslında kumaşı iyi, ama suç bizde çok havalandı ilgiyi görünce. ama en kötü şartlarda yaşından dolayı aldığımız paraya elden çıkarırız bence. o kadar kötü bir topçu değil. kendine baksa, çalışsa çok iyi yerlere gelebilir ama kafa yapısı sıkıntılı malesef

Üst Alt