5 Büyük Ligde Şampiyonluk Tahminleri (2021-2022) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

5 Büyük Ligde Şampiyonluk Tahminleri (2021-2022)

Geleneksel tahminlerde yeni sezon zamanı. Bu sene pandemi sebebiyle oyuncu transferlerinde büyük değişimler olmadı. Esas değişimler teknik adam kısmında oldu.

İngiltere: Bu sene yine en çok beklenen lig. Mcity yine en büyük favori olarak gözüküyor. Takımda Aguero efsanesi sonrası orada boşluk oluştu ama Pep artık sahte 9 oynattığı için sıkıntı yok. Grealish ismi ciddi olarak geçiyor. Gelmesi halinde nasıl yapı olacak merak ediyorum. İkinci favorim ManU. Son derece genç ve kaliteli kadro oldular. Yıllardır çekilen stoper sorununu Varane gibi ustayla çözdüler. Sancho hamlesi de geldi. Üçüncü sıraya Chelsea yazarım. Geçen sene Tuchel sonrası yaptıkları malum. Bu sene kadro değişmedi, çok daha yarışın içinde olacaklar. Son takım Liverpool. Van Dijk'ın dönmesi güzel ama Wijnaldum kaybı ciddi sorun. Öndeki üçlü de eskisi kadar verim vermiyor. Klopp yine de bu takımı çok iyi tanıyor, her şeyi yapabilirler. Leicester, Leeds, Aston Villa yine süpriz peşinde olacak. Tottenham ve Arsenal'dan fazla beklentim yok.

İtalya: Son yıllarda gelişimi ve bu sene gelen EURO2020 zaferiyle ikinci en büyük lig konumunda. İnter geçen sene beklediğim şekilde saltanatı kırdı ama Conte giti. Juve hemen Allegri hamlesi yaptı. Roma efsane Mou'yu getirdi, Milan'da bedava giden Donnarumma ve Hakan ileride can yakacak. Napoli Spaletti'yi getirdi, Lazio Sarri'yi getirdi. Atalanta zaten senelerdir istikrarlı şekilde gidiyor. Acayip bir yarış olacak. Bu kez favori Juventus bence. İkinci sıraya Atalanta, Üçüncü sıraya İnter diyorum.

Almanya: Bayern'in domine ettiği lig olarak biliniyor. Leipzig çıkışa başlamıştı ama savunmanın bel kemiği Upamecano ve hocası Nagelsmann'ı söküp aldılar. Dortmund Marco Rose ile anlaştı. Açıkçası şampiyonun kim olduğundan çok, Nagelsmann'ın yıldızlarla nasıl geçineceği ve oynatacağı oyun merak konusu. Diğer merak edilen de elbette ilk 4'e girecek diğer 3 takım. Schalke, Werder, Hamburg gibi bu ligin demirbaş takımlarının olmaması da enteresan olacak.

İspanya: Son yıllardaki kan kaybı iyice tavan yaptı. Real'in Ronaldo'nun gidişi sonrası, önce stad inşaatı yüzünden küçük stadda oynaması, ardından bu sene Ramos-Varane ikilisinin ve Zidane'ın gitmesiyle ciddi bir değer kaybı var. Bunun üstüne birde Avrupa Süper Ligi'ni de eklersek bu kayıp daha da artıyor. Barcelona muhtemelen Messi ile sözleşme yenileyecek ama kesinlikle onların da eski aurası kalmadı. Bonservis ödemeden oyuncu almak zorunda kaldılar, ciddi borç yükü var. Atletico geçen yılın şampiyonu olarak bence bu yılın da favorisi. Barça en yakın 2.takım. Real'den pek beklentim yok.

Fransa: Yıllardır PSG dominasyonu içinde geçen lig. Her ne kadar Monaco ve Lille şampiyonluk yaşasa bile hala aralarında korkunç bir bütçe farkı var. Onu da bu yaz tekrar gördük. Lille hocasını, kalecisini ve orta sahadaki Soumare gibi ismi kaybetti. Daha Botman, Zeki ve Renato Sanches'in gideceği konuşuluyor. PSG ise takımı koruduğu gibi Ramos, Donnarumma, Wijnaldum ve Hakimi gibi isimleri kattı. Çok büyük süpriz olmazsa bu kez 10 puna üstü farkla PSG rahat bir şampiyonluk yaşar

Son olarak bu sene birde önceki senelerinin aksine ekleme yapıp Şampiyonlar Ligi Şampiyonu tahmini de yazayım: Paris Saint Germain. Son 2 yılda bir final, bir yarı final oynayan takımı koruyup üstüne nokta denecek hamleler ve Ramos gibi winner'ı eklediler. Bence bu kez alacaklar.

Yerimi rezervasyon edeyim 5 de 5 yapacak müthiş bir analiz ile geliyorum

İngiltere: Kim şampiyon olurdan ziyade Pep Guardiola ve ekibi en yakın rakibine kaç puan fark atar diye sorgulamamız lazım. Grealish ve Kane transferleri ile ekibimiz tam bir futbol canavarına dönecektir. Chelsea ve Manu 2.lik için kapışır maviler daha şanslı gibiler.

İtalya: Allegri bu ligin etini sütünü bilen birisi diğer rakipleri güç kaybetmişken darbeyi vurur intere. İkinci inter olur. Mourinho sezon sonunu göremez.

Almanya: Bu ligin analizi gereksiz olmaya başladı sürpriz olmaz bavyera ekibi yine ilk yarıda saçma sapan puan kayıpları yapıp rakiplerine 3 5 avans verir ikinci yarıda lewa ultiyi açar ipi göğüslerler

İspanya: Messi'nin sözleşme meselesi belli olunca daha net yorum yapılır ama ispanya kulüpleri son senelerde çok kötü yönetiliyor. Bu lig için yorum yapmayıp çekimser kalıyorum daha avrupa süper lig durumu falan var işler karışık ama şampiyon son hafta belli olur.

Fransa: PSG geçen senenin acısını çıkarır mbappe rakiplerine son kez veda busesini kondurur

Son düzenleme:
İngiltere: United
İtalya: Maalesef Juve
Almanya: Dortmund
İspanya: Barcelona
Fransa: PSG
Türkiye: Adana Demir

Yerimi rezervasyon edeyim 5 de 5 yapacak müthiş bir analiz ile geliyorum

İngiltere: Kim şampiyon olurdan ziyade Pep Guardiola ve ekibi en yakın rakibine kaç puan fark atar diye sorgulamamız lazım. Grealish ve Kane transferleri ile ekibimiz tam bir futbol canavarına dönecektir. Chelsea ve Manu 2.lik için kapışır maviler daha şanslı gibiler.

İtalya: Allegri bu ligin etini sütünü bilen birisi diğer rakipleri güç kaybetmişken darbeyi vurur intere. İkinci inter olur. Mourinho sezon sonunu göremez.

Almanya: Bu ligin analizi gereksiz olmaya başladı sürpriz olmaz bavyera ekibi yine ilk yarıda saçma sapan puan kayıpları yapıp rakiplerine 3 5 avans verir ikinci yarıda lewa ultiyi açar ipi göğüslerler

İspanya: Messi'nin sözleşme meselesi belli olunca daha net yorum yapılır ama ispanya kulüpleri son senelerde çok kötü yönetiliyor. Bu lig için yorum yapmayıp çekimser kalıyorum daha avrupa süper lig durumu falan var işler karışık ama şampiyon son hafta belli olur.

Fransa: PSG geçen senenin acısını çıkarır mbappe rakiplerine son kez veda busesini kondurur
Birde analiz kasmis te allam artist

@Onur Yücel messi meselesi kafa karıştırmakta ya la Liga yönetimi Barcelona’yı rahat bırakmaz ise messi de ille de barca demezse çok garip olaylar yaşanabilir şu an antrenmanlara katılmıyor messi

yok ya bence anlaşılır. Maaşı acayip yüksek, bu maaşı ya city ya psg öder. Psg zaten kadroyu tamamladı, Mcity'de grealish ile anlaşmak üzere

zaten gelen haberler anlaştığı yönünde

Üst Alt