GSC Haber - 5 Futbolcumuzla Sözleşme Yenilendi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
GLiZInfXIAAmH5o

Futbol A Takımı oyuncularımızla sözleşme yenileme kapsamında imza töreni düzenlendi.

Galatasaray Futbol A Takımı Kaptanı Fernando Muslera, oyuncularımız Lucas Torreira, Abdülkerim Bardakcı, Barış Alper Yılmaz ve Kaan Ayhan ile sözleşme yenilendi.

İmza töreni, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un katılımıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park’ta düzenlendi.

Başkanımız Dursun Aydın Özbek, imza törenin açılış konuşmasında şunları söyledi:

TÜM KUPALARI BİZE GETİRMELERİNİ İSTİYORUM

“Değerli basın mensupları, bizi izleyen sevgili Galatasaraylılar, hepiniz basın toplantımıza hoş geldiniz. Bugün beş tane birbirinden değerli futbolcu kardeşlerimizin sözleşme imza töreninde bir aradayız. Bu imza töreninde kardeşlerimin yanında olmak özellikle istedim. Galatasarayımız için bu zamana kadar verdikleri emek, çaba ve fedakarlık için onlara bir kez daha sizin huzurunuzda büyük bir teşekkür gönderiyorum. Öncelikle değerli kaptanımız Fernando Muslera ile başlamak istiyorum. Nando, sadece sahada gösterdiği performansla değil, efendiliğiyle de Türkiye’deki tüm sporseverleri gönlünde taht kurmuş birisidir. Tam tamına 13 senedir sarı kırmızılı forma için ter akıtmış, zor zamanlar yaşamış, sakatlanmış ama bir gün bile mücadeleden kaçmamış, takımımızın en önemli liderlerinden biridir kendisi. Artık ben Nando’yu bir yabancı futbolcu değil, bizden birisi olarak görüyorum. Kendisiyle yeni sözleşme konusunda çok kısa konuştuk, hiç ikiletmedi. Sen ne diyorsan öyledir başkan dedi. Benim dileğim, futbol hayatını Galatasaray formasıyla sona erdirmesi ve ileride yine Galatasaray’ın içinde bir görevle camianın içinde yer almaya devam etmesi. Kendisine bir kez daha huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.

Sevgili Abdülkerim, ilk transfer olduğun dönemde hatırlıyor musun kimilerinin burun kıvırdığı aslan kardeşim benim. Biz senden hiç süphe etmedik bütün Galatasaraylılar olarak. Sen de bugüne kadar gösterdiğin performansla birçok kişiyi düşüncelerine pişman ettin. Ben önünde uzun ve başarılarla dolu yıllar olduğuna yürekten inanıyorum. Galatasaray’ı bulunduğu her yerde temsil ediyor, bizi gururlandırıyorsun. Sana da buradan büyük teşekkürlerimi gönderiyorum sevgili Abdülkerim.

Lucas, takımımızın enerji küpü, orta sahamızın dinamosu. Galatasaray’a transfer olduğu ilk andan itibaren farkını ortaya koydu. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılarda büyük katkısı var. Lucas senin oynadığın maçlarda terinin son damlasına kadar mücadele ettiğinden her zaman eminiz. Sana güveniyoruz, her böyle devam etmeni diliyoruz ve seni çok seviyoruz Lucas.

Sevgili Kaan, her zaman göreve hazır. İhtiyaç olduğunda farklı pozisyonlarda oynayıp aklını ve tecrübesini gösteren çok değerli bir oyuncumuz. Takım içinde birlik ve beraberliğe yaptığın katkılar en az sahada gösterdiğin performansın kadar değerli. Kısa sürede bize sanki yıllardır bu takımın formasını giyiyormuş gibi hissettirdiğin için sana da büyük bir teşekkür ediyorum.

Sevgili Barış, Türk futbolunun son dönemdeki en önemli başarı hikayelerinden birini yazmaya devam eden, genç ve Galatasaray’a kendisini vakfetmiş bir kardeşim. Sokakta gol atan çocuklar Barış Alper diye bağırarak sevinmeye başladılar. Önünde uzun seneler ve kimsenin hayalini bile kuramadığı başarılar olduğuna inanıyorum. Bu mücadele gücünden ve azminden en ufak bir parça bile kaybetmemeni istiyorum.

Burada sözleşmelerini imzaladığımız değerli kardeşlerim ve şu an burada olmayan, diğer futbolcularımızla, Okan hocamız önderliğinde yeni başarılara doğru ilerliyoruz. Bundan daha da önemlisi Galatasarayımızın değerlerine şanlı tarihimize yakışan ve bunu özümsemiş bir futbolcu topluluğunun bir arada olmasıdır. Ben tüm taraftarlarımızın bu takımla gurur duyduğuna inanıyorum, tüm taraftarlarımız adına onlarla birlikte mücadele ederek kazanmalarını ve tüm kupaları bize getirmelerini istiyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur da şu ifadeleri kullandı:

BENİM BURADAKİ MİSYONUM SİZİ HAYALLERİNİZE KAVUŞTURMAK

“Herkese çok selamlar. Hoş geldiniz öncelikle. Kusura bakmayın son anda gelebildim. Başkanım çok değerli bir şekilde tüm oyuncularımızı tek tek dile getirerek ifade etti. İlave edebileceğim sadece şunlar olabilir; neredeyse 2 yıl olacak, 2 yıldır birlikteyiz. Şimdi başkanım konuşurken onu düşündüm. Sanki çok uzun yıllar gibi geldi. Bir şeyin derinliği sadece zamana bağlı bir şey değil, zaman takvim yönünden ibaret. Hepsiyle farklı farklı dostluk yaşıyoruz, abilik, kardeşlik yapıyoruz. Hepsinin de yeri farklı bende. Takımdaşlıktan, takımdaki birlikten, ortaya koyduğu performanslarından çok öte. Hepsi için bunu söyleyebilirim. Aslan gibi kalpleri olan, çok güzel insanlar. Bu işler gelip geçecek. Onlarla da konuştuğumda şampiyon oldun, şu kadar oldun, bu kadar oldun evet ama asıl kalacak olan belki 10 sene 20 sene sonrasında buradan edinilen dostluklar veya öğrenilen şeyler. Ben de çok şey öğreniyorum. Eminim onlar da çok şey öğreniyor. Dışarıdan sadece mücadele gibi gözükse de duygusal tarafı bambaşka. En çok da onun için mutluyum. Geçtiğimiz sene yaz kampında bir toplantı yaptık. Orada amacımın ne olduğunu anlatmak istedim. O toplantıya kadar da kendim amacımı bilmiyordum daha doğrusu. İnsanın amacı tabii ki şampiyonluk diye düşünüyor ama Allah hiç kimsenin gönlüne boş yere tutku koymaz. Bir şey belirleyemediğimde ya annem babam bu durumda benden ne isterdi diye düşünürsün ya da ben çocuğum için nasıl bir şey isterdim diye. Ben de onu düşündüm. Ben çocuğumun başarılı olmasını, şampiyon olmasını değil de çocuğumun hayallerine değer veren bir yerde olmasını isterdim. Ben de onlara onu demiştim. Benim buradaki misyonum sizi hayallerinize kavuşturmak. Hepimizin misyonu da birbirimizi hayallerine kavuşturmak. Geçen sene başkanımızın önderliğinde o hayale kavuştuk. İnşallah bu sene de kavuşacağız. Tekrar yenilemek istiyorum. Burada karşınızda başarılı Türkiye’de veya yurt dışında milli takım sporcusu, milli takım kaptanı veya çok değerli Galatasaray futbolcuları görmüyorsunuz aslan gibi çok güzel yürekli insanlar görüyorsunuz, bence en çok sevinilmesi gereken taraf da bu. İnşallah hepsinin ömründe çok daha güzel şeyler olur. Başarılarla dolu olur hem de gönüllerinden geçirdikleri her şey olur. Buradan onların ailelerine de çok teşekkür ediyorum. Çok güzel insanlar yetiştirdikleri için. En başta da başkanımıza teşekkür ediyorum bu imkanların hepsini sunduğu için. Tekrar çok teşekkürler.”

Yeni sözleşmeye imza atan oyuncularımızın açıklamaları ise şu şekilde:

KAAN AYHAN:

“Merhabalar, Öncelikle herkese teşekkür etmek istiyorum. Böyle bir günde yanımızda olduğunuz için, benim yanımda olduğunuz için teşekkür ediyorum. Ayrıca başkanıma, Erden abime, hocamıza, takımımıza teşekkür ediyorum. Bunu da dile getirmek istiyorum ekstradan çünkü takım arkadaşlarım olmasa belki ben veya hepimiz burada olmayacağız. Belli ki bir başarıya imza attık ve o yüzden böyle bir karar yönetim tarafından alındı. Çok mutluyum. Demin dediğiniz gibi 1,5 sene önce geldim ama buraya gelmek değil, böyle büyük bir camiaya gelmek değil burada kalmak daha zor bir iş olarak görüyorum. Bu başarıyı da takım arkadaşlarımla beraber elde ettiğim için taraftarı da ikna edebildiğim, yönetimi ve başkanımızı ikna edebildiğim için mutluyum. İnşallah daha çok senelere diyorum. Ayrıca burada oturan takım arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. İnşallah daha uzun seneler, sezonlar geçiririz ve daha büyük başarılara imza atarız.”

LUCAS TORREIRA:

“Öncelikle iyi akşamlar herkese. Teşekkürler başkanım ve Erden Bey. Oyuncu arkadaşlarıma da teşekkür etmek istiyorum buradan. Nando’ya ayrıca teşekkür etmek istiyorum onun sayesinde geldim ben buraya. Benim yardımcım Eray buraya geldiğimde tanıştığımızdan beri bir arkadaşım oldu ona çok teşekkür etmek istiyorum ve Paşa yine benim yanımda bulunuyor her zaman, yanımdan eksik olmadı ona da çok teşekkür etmek istiyorum. İyi akşamlar. Teşekkürler.”

ABDÜLKERİM BARDAKCI:

“Herkese merhabalar, iyi akşamlar, hoş geldiniz. Öncelikle başkanımıza ve Erden abiye çok teşekkür ediyorum. Bizim hakkımızdaki güzel duygu ve düşünceleri için. Bu ailenin bir parçası olmaktan büyük onur ve gurur duymuşumdur. Geçen sene geldiğimde bir röportajda da söylemiştim. Bu kulübe uzun yıllar hizmet edip, iyi performans gösterip efsaneleri arasına girmek istiyorum diye. Bunun için tekrar bir adım attık. İnşallah hayallerim ve hedeflerim doğrultusunda güzel bir şekilde ilerlerim.”

BARIŞ ALPER YILMAZ:

“Öncelikle merhabalar, herkes hoş geldi. Çok özel duygular yaşıyorum ilk günkü gibi. Bana bu şansı veren, başkanımıza, Erden abiye, hocama çok teşekkür etmek istiyorum. Her iki taraf için de hayırlı olsun.”

FERNANDO MUSLERA:

“Öncelikle iyi akşamlar. Klipte de gördünüz 13 yıl dile kolay. Bir ömür bu kulüpte geçirdim. Üçüncü kez yeniliyorum burada kontratımı. O yüzden başkanıma ve Erden Bey’e çok teşekkür ediyorum. Hayatta en önemli anlardan bir tanesi diyebileceğim bir an bu benim için. Ailemle, arkadaşlarımla, enerji ve mutluluk dolu yıllar geçirdim burada. Takım arkadaşlarıma da çok teşekkür etmek istiyorum ve onları da tebrik ediyorum. Hocama, Florya personeline, başkanıma ve Erden Bey’e durmadan çalıştıkları için bizimle birlikte mücadele ettikleri için ve bize bu imkanları tanıdıkları için çok teşekkür ediyorum. Ben 16 tane şampiyonluk gördüm. Fakat Galatasaray Türkiye’nin en büyüğü ve bunu sürekli göstermesi gerekiyor ve biz de bunun için mücadele ediyoruz sürekli. Benim için de arkadaşlarım için de aile olmanın önemli bir gerekliliğidir. İsmim burada ailem tarafından da yıllarca konuşulacağı zaman hep Galatasaray’ın kalecisi olarak konuşulacak. Onların desteğinden dolayı çok memnunum. Çok teşekkür ediyorum. Şimdi oyuncu olarak burada bulunuyorum ileride de sürekli takımın bir parçası olmaya devam edeceğim. Şimdi ve sonsuza kadar.”

İMZA TÖRENİNİN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kap açıklaması olacak mı acaba. Muslera'nın kini merak ediyorum farklı iddialar var çünkü benim düşündüğüm Muslera'da indirim olacak 2-2.2 civarına imzalar. Barış-Kerem yıllık 30-35 milyon TL civarı olur. Abdülkerim 40 milyon TL, Torreira 3.2-3.5 arası olur diye tahmin ediyorum.

Kap açıklaması olacak mı acaba. Muslera'nın kini merak ediyorum farklı iddialar var çünkü benim düşündüğüm Muslera'da indirim olacak 2-2.2 civarına imzalar. Barış-Kerem yıllık 30-35 milyon TL civarı olur. Abdülkerim 40 milyon TL, Torreira 3.2-3.5 arası olur diye tahmin ediyorum.
muslera dediğinden daha fazla olmamalı açıkçası bencede. en kötü + bonus koyarsın şampiyonluk vs için ama net ücret 2.2 nin üstü sıkıntı.

Bana kalsa yeni genç bir kaleciye geçme zamanımız geldi artık ama iyi kaleci bulmakta zor Monza'nın kaleci var istesek min 15 milyon fiyat çekecekler mesela.
o en zor iş ve vakti ufak ufak geliyor. kim gelirse gelsin Muslera güvenini kazanmak için ciddi uğraşması gerek.

Muslera öyle bir süreç yaşamadı bizde - Leo Franco zapata vs vs tarzı isimlerin üzerine geldi Muslera ve bana göre kedi misali refleksleri en inanılmaz kalecileden biriydi genç döneminde.

Üst Alt