Haber - 5 Sezonluk Yeni Yabancı Kuralı Açıklandı! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber 5 Sezonluk Yeni Yabancı Kuralı Açıklandı!

Simdi soyle bakmak lazim:

yine 11'de her turlu 1-2 Turk oynamali. Simdi Abdulkerim'i yedeklere atarmisin? Hayir. Kerem iyi oynasa yedek olur mu? Hayir. Simdi 9 yabanciyla ciksan yinede yedeklerde 3 yabancin oluyor. Gerci sonra bu rakam 2'ye dusuyor. Yani hedefimizde en azindan alinan bu genc gurbetcilerden 2-3 tanesinin gelecekte 11 oyuncusu olacak kaliteye gelmesi . O zaman problem yasamayiz. Elimizde Eyup , Gokdeniz falan var yaslari da cok kucuk sayilir, Berkay alinirsa Freiburg'dan bunlarin bazilari tutmasi lazim.
Evet o gurbetçilerin tutması 11 seviyesine gelmesi veya alt yapıdan( bu zor ama 10 senede anca 1 tane çıkıyor) gelmesi gerekiyor uzun vadede. Bencede 1-2 Türk oynamalı ama o oyuncunun kalitesi varsa zaten oynar. 14 yabancı olsa bile abdülkerim kesilmez mesela kerem belki.

Abdulkerim'in bir yere gidecegi yok yav, o boyle oynadigi surece futbolu bizde surdurur. Zaten zamli yeni sozlesme yolda.

Bayern dediler ama ihtimal vermiyorum ben ona. geçenlerdede Atalanta haberleri çıktı. bu şekilde istikrarını sürdürürse taliplisi artacaktır sezon sonuna kadar. Para kazandırarak gitmesinde bir sakınca görmüyorum ben.

Bayern dediler ama ihtimal vermiyorum ben ona. geçenlerdede Atalanta haberleri çıktı. bu şekilde istikrarını sürdürürse taliplisi artacaktır sezon sonuna kadar. Para kazandırarak gitmesinde bir sakınca görmüyorum ben.
Her iyi oynayan oyuncunun gitmesine gerek yok . Abdulkerim para kazandirsin diye alinmadi zaten, Boey alindi mesela ondan iyi para kazanmak istiyoruz. Abdulkerim'e astronomik bir teklif gelmedigi surece satisina izin vermezler.

Bu kuralla 12 yabancında çok kaliteli olmalı artık. Yedeğe ya tutarsa diye Bacambu, Dombele falan alamazsın.
İlk 11i full as yabancı kurabilirsin (muslera. Boey, sanchez, nelson, angel, torera, sergio, ziyech, mertens, zaha, ıcardi)

7-8 tane çok iyi yerli alternatif ( günay, abdül, kaan, demirbay, barış, kerem) bizde 6 tane sayabildim. 2 tane eksik
1 tane yedek as yabancı (Tete)
3-4 tane idare edecek yerli( kazımcan, halil, eyüp) Burda 1 tane eksik
Geri kalanlar altyapı olacak.

Şu aşamada bizde eksik olan çok iyi 7-8 yerli kadromuz yok. Dombele, Bacambu falan bunların yerine 2 tane çok iyi yerli bulmamız gerekiyor. Hadi Berkan gelirse birini doldurur diyelim. En az 1 tane daha çok iyi yerli oyuncu ve 1 tane idare edecek yerli bulmak zorundayız. Giden yabancı olursa yerine daha kalitelisini almak zorundasın.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kulupler ve TFF (hukumet) orta yol bulmuslar.

TFF'ye (hukumete) kalsa bu rakam 8-9 olacakmis. Kulupler cogu istemiyordu bunu, cogu kulup 14 kalsin veya tamamen serbest olsun diyordu. Her iki tarafta bu yuzden bunu okeylemis kisaca. TFF serbest yapmayacagiz-yapamayiz deyince, 11'e kadar dussun denildi. Kuluplerin de onayini almak icin ilk 11 o zaman serbest olabilir diye karar alindi. Bu isler Turkiye'de boyle yuruyor.

Kaleci: Günay

Sağ Bek: Kaan

Stoper: Abdül, Emin, Metehan

Sol Bek: Barış

Orta Saha: Eyüp, Demirdayı, Berkan

Kanat: Aktürk

Bu kuralla 12 yabancında çok kaliteli olmalı artık. Yedeğe ya tutarsa diye Bacambu, Dombele falan alamazsın.
İlk 11i full as yabancı kurabilirsin (muslera. Boey, sanchez, nelson, angel, torera, sergio, ziyech, mertens, zaha, ıcardi)

7-8 tane çok iyi yerli alternatif ( günay, abdül, kaan, demirbay, barış, kerem) bizde 6 tane sayabildim. 2 tane eksik
1 tane yedek as yabancı (Tete)
3-4 tane idare edecek yerli( kazımcan, halil, eyüp) Burda 1 tane eksik
Geri kalanlar altyapı olacak.

Şu aşamada bizde eksik olan çok iyi 7-8 yerli kadromuz yok. Dombele, Bacambu falan bunların yerine 2 tane çok iyi yerli bulmamız gerekiyor. Hadi Berkan gelirse birini doldurur diyelim. En az 1 tane daha çok iyi yerli oyuncu ve 1 tane idare edecek yerli bulmak zorundayız. Giden yabancı olursa yerine daha kalitelisini almak zorundasın.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
+Emin Bayram

Abdulkerim banko
Berkan banko yedek
Gunay banko yedek
Kaan Ayhan
Kerem A.
Kerem D.
BAY
Yunus
Emin
2 yabanci yedek banko

Aslinda cok riskli. Yabancilardan karavana attigin an sıkıntı fakat mesela BAY'dan iyi bir sagbek cikarsan buyuk avantaj veya Kaan Ayhan'i 3 mevkiden birine monte edeceksin

Apo oynayacağı için 2 tane yedek yabancı yazarız. Kerem Demirbay,Kaan Ayhan,Barış Alper,Günay,Emin Bayram,Berkan gibi işe yarayacak yedeklerimizde var. Eğer Yunus dönerse oda var dönmezse onun ücretine Yusuf Sarı alınabilir. Bizlik bi problem olmaz

Bu karar ile birlikte bize Uğurcan çakır farz oldu artık. Büyük ihtimal ile kaleyi yerli yapıp yabancı sayısını hücum ve orta saha oyuncularından (yedekte artırmak adına) kurarız gibi.
Yerli olarak gitmez ise bardakçı, kerem a, Kaan, barış Alper ve bana kalırsa emin bayram olur gibi. Belki 11de bir de demirbay kalırsa yer alır. Abdülkadir ömür alırsak da fena olmaz

SM-S901E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zeki gibi ortalama yerlilere para dökeceğimize gurbetçi gençlere yönelmek lazım. Anadolu kulüpleri bile bunu yapabiliyor. Biz haydi haydi yaparız. Hali hazırda 6-7 tane fena olmayan yerlimiz var zaten. Yabancı transferini isabetli yaparsan elindeki gençleri de bu kadro içinde geliştirebilirsin.

Üst Alt