Haber - 5 Sezonluk Yeni Yabancı Kuralı Açıklandı! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber 5 Sezonluk Yeni Yabancı Kuralı Açıklandı!

Devamlı değiştirip duruyorlar. Neye hangi amaca hizmet ettiği veya yarar sağladığı da belli değil. Kafalarına göre oynuyorlar. Ve her şey daha da kötüye gidiyor. Sorsan milli takım Euro 2024'e katıldı, büyük başarı tesellisi olur. Konunun temelinden son derece uzak ve çağın gerekliliklerinden uzak bakış açısıyla bir yere varamayız.

Ayrıca son skandal olaydan sonra hala mevcut bu yönetimin icraat yapabiliyor olması da baya ironik.

+

Bu yazı üzerinden 3 ay geçmiş ve bu 3 ay içerisinde yapılmayacak ne varsa daha fecaat mevzular nasip oldu. Allah arttırsın!

Bu belirlendiğinde Şampiyonlar Ligi formatı resmileşmemişti diye hatırlıyorum. Şu an fikstürdeki Avrupa maçı sayısı çok arttı. Ligde takım sayısı da pek azalmıyor. O sebeple geniş rotasyon zorunlu olacak. 12 yabancının zaruri olarak arttırılacağını düşünüyorum.

Bu belirlendiğinde Şampiyonlar Ligi formatı resmileşmemişti diye hatırlıyorum. Şu an fikstürdeki Avrupa maçı sayısı çok arttı. Ligde takım sayısı da pek azalmıyor. O sebeple geniş rotasyon zorunlu olacak. 12 yabancının zaruri olarak arttırılacağını düşünüyorum.
muslera 1

nelsson 2
sanchez 3

köhn 4
sag bek 5
her iki tarafi yedekleyen bek 6

torreira 7
8 numara 8
os yedegi 9

10 numara 10
mertens 11

ziyech 12
kanat yedegi 13

icardi 14
forvet yedegi 15

__
15 yabanci olsa tadindan yenmezdi ama simdi 12'ye indirecekler. yukaridaki hesaplamadan 3 adam kesilmesi gerekecek. alacagimiz yedek sol bek türk olmak zorunda. orta sahada torreira-x-berkan-demirbay olacak. bir yabanci daha ekleme lüksümüz yok. kanat veya forvetten feragat etmemiz gerekecek. hücumda cok yönlü oyuncular almaya bakilmali. türk oyuncu takviyesi olmazsa olmaz. en azindan 13'e ikna olsalardi keske.

Tüm kulüpler imza attı 5 sene kimse dokunmayacak diye.

Yoksa her sene yabanci kurali ne kadar olmalı diye konuşmaya devam mi edilsin istiyorsunuz?
Türkiye'de yaşıyoruz ve olaylara çok hakimiz sadece. Şampiyonlar Ligi fikstürü bu kadar kalabalık değildi bu kural belirlendiğinde. Maç sayısı 60'ı bulacak önümüzdeki sezon belki de. Bunu öne sürüp bir düzeltme yaparlar muhtemelen.

Değişeceğini sanmıyorum. Ali'yi eleştiriyorlardı geçen sezon niye 8+3'e izin veriyorsun Galatasaray'a yarıyor diye. Bize yaracağını düşüneceklerinden fb yükseltmez. Halbuki kendilerine de yaramadı Bruma, Lincoln, Crespo, Kent gibi oyuncularda

Türkiye'de yaşıyoruz ve olaylara çok hakimiz sadece. Şampiyonlar Ligi fikstürü bu kadar kalabalık değildi bu kural belirlendiğinde. Maç sayısı 60'ı bulacak önümüzdeki sezon belki de. Bunu öne sürüp bir düzeltme yaparlar muhtemelen.
Yav Şampiyonlar Ligi'nde kim oynuyor sanki 4 takım gonderiyoruz da öyle bir anlatıyorsun. Giden takım biz dahil ust tura cikamiyoruz ne Şampiyonlar Ligisi? Bundan dolayi kimse kurala dokunmaz, dokunmamalari gerek zaten.

Sırf bizim takımı katediyorsan onu bize özel hiç yapmazlar.

Yav Şampiyonlar Ligi'nde kim oynuyor sanki 4 takım gonderiyoruz da öyle bir anlatıyorsun. Giden takım biz dahil ust tura cikamiyoruz ne Şampiyonlar Ligisi? Bundan dolayi kimse kurala dokunmaz, dokunmamalari gerek zaten.
Elemeleri Avrupa maçı saymıyorsun sen herhalde. Formatlar ortada. Kupa 2 de, kupa 3 de aynı formatta oynanacak. Her takım daha çok Avrupa maçı oynayacak diyorum. Türkiye Kupasının da formatı değişti.

Bu durumlar da bir istisna oluşturuyor. Dikkate alacaklardır diyorum.

Türkçe mi anlatamıyorum ben.

Elemeleri Avrupa maçı saymıyorsun sen herhalde. Formatlar ortada. Kupa 2 de, kupa 3 de aynı formatta oynanacak. Her takım daha çok Avrupa maçı oynayacak diyorum. Türkiye Kupasının da formatı değişti diye hatırlıyorum.

Bu durumlar da bir istisna oluşturuyor. Dikkate alacaklardır diyorum.

Türkçe mi anlatamıyorum ben.
Yok istisna yok özel durum dediğimiz surece her sene neden bu zımbırtı konuşuluyor deriz sonra .

Sen 8 yabanci yapmadıklarına şükret.

Değişeceğini sanmıyorum. Ali'yi eleştiriyorlardı geçen sezon niye 8+3'e izin veriyorsun Galatasaray'a yarıyor diye. Bize yaracağını düşüneceklerinden fb yükseltmez. Halbuki kendilerine de yaramadı Bruma, Lincoln, Crespo, Kent gibi oyuncularda
Kendi malliklarina yansinlar.

Luan Peres, Zajc, King, Kent, Bonucci, Krunic, Lincoln, Crespo ve Joao Pedro gibi isimleri sutlamalari gerekiyor. Bonucci ve King'in sözlesmeleri bitiyor ama digerleri devam ediyor.

Üst Alt