#5 Tugay Kerimoğlu - Sayfa 43 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Objektif görünmek için malca konuşmaya devam ediyor, değeri azalıyor. Yazık ediyor kendisine de onu seven camiaya da. Terbiyesiz kepaze herif.

MARATON.COM.TR: Kulüplerinde efsane olan isimler var. Örneğin Roma’da Totti, Real Madrid’te Di Stefano... Tugay Kerimoğlu, G.Saraylı Tugay olarak tanınıyor ama Emre Belözoğlu Türkiye’ye döndüğünde tercihini Fenerbahçe’den yana kullandı.

TUGAY KERİMOĞLU: Profesyonel anlamda düşünüyorsanız ben mantıklı diye düşünüyorum.

MARATON.COM.TR: Arda’nın “Ben G.Saraylıyım ve Türkiye’de G.Saray’dan başka bir takımda oynamam” ve Emre’nin “Ben zaten F.Bahçeliydim” gibi profesyonelliğin dışına taşan görüşlerine nasıl yaklaşıyorsunuz?

TUGAY KERİMOĞLU: Ben ikisine de yaklaşmıyorum! Yanlış düşünüyorlar. Amatör futbolcu değilsiniz. İnsanlar size sevgiyle bakıyor. Yolda yürüyen en küçüğünden en büyüğüne kadar Arda dediğiniz zaman çocukların hepsi parmakla gösteriyor. Arda’nın açıklaması bana göre yanlış. Takım tutma değil, hizmet etme lüksünüz var. 15 sene hizmet ettikten sonra insanlar beni Tugay Kerimoğlu diye düşünüyor. Ama madalyonun öbür tarafından bakarsanız bakmakla yükümlü olduğunuz bir aileniz var. Siz bu şekilde konuştuktan sonra bazı kapıları kapatıyorsunuz. Ben profesyonelim deyip daha mantıklı şeyler söylemeliler. Bu takımı tutuyorsun ya da tutmuyorum, bu takıma gitmem diye bir düşünce de olmam.

MARATON.COM.TR: Çok net bir şey sorabilir miyim o zaman, futbolu da bıraktığınıza göre, hangi takımılısınız?

TUGAY KERİMOĞLU: Ben en fazla bana saygıyı ve sevgiyi gösteren takımın taraftarıyım. Herhangi bir kulüpte yokum şu an.

MARATON.COM.TR: Daha net bir cevap alamaz mıyız?

TUGAY KERİMOĞLU: Daha bundan güzel net cevap olur mu?

MARATON.COM.TR: G.Saraylıyım diyemiyor musunuz?

TUGAY KERİMOĞLU: Ben G.Saraylıyım derim. Niye diyemiyim ki? Ben Beşiktaşlıyım da derim, Fenerliyim de derim. Diyebilirsiniz ama profesyonellik anlamında baktığınız zaman hizmet ettiğiniz kulüpte iyi hizmet ettiğiniz zaman anılıyorsunuz değil mi? Blackburn’e de ben hizmet ettiğimde insanlar benim maskelerimi, Türk bayraklarını suratlarına taktılar. Blackburnlü müyüm?

MARATON.COM.TR: G.Saraylıyım demiyorsunuz çünkü profesyonel hayatınız devam ediyor bir şekilde. Teknik direktörlük kariyeriniz de devam ediyor.

TUGAY KERİMOĞLU: Antrenörlük yapacağız şimdi! İnsanların bakış açısı çok farklı. İnsanlar çocuklarına belki de isimlerini veriyor. Bu doğaldır. Bununla karşılaşıyoruz. Ben G.Saraylıyım da demiyorum ki. Bugün baktığınızda bir insan Manchester United’dan Real Madrid’e gidiyor, Chelsea’den Manchester City’ye gidebiliyor. Ben de G.Saray’da senelerce oynadım. Galatasaraylılık tabii ki var ama profesyonellik anlamında hiçbir kulübü söylememek lazım diye düşünüyorum.

MARATON.COM.TR: Böylece diğer sorumun da cevabını vermiş oldunuz. G.Saray’dan Fener’e de gidebilirsiniz yani!..

TUGAY KERİMOĞLU: Gidebilirsiniz. Bu normaldir. Niye gidemeyeyim ki?

MARATON.COM.TR: Blackburn’den de F.Bahçe’ye gelebilirdiniz?

TUGAY KERİMOĞLU: Her konuda anlaştıktan, maddi ve manevi yönden tatmin olduktan sonra neden gelmeyeyim ki.

Adam kendi içerisinde tutarlı demek böyle düşünüyorsa saygı duyacaksınız yapacak bir şey yok herkes duygusal olmak zorunda değil belki herifin futbola bakış açısı budur sadece meslek olarak görüyordur ailecek Galatasaraylı olduklarını abisi söyledi daha geçen kupa maçımızda ama tugay çok duygusal biri değil demekki

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TUGAY KERİMOĞLU: Ben en fazla bana saygıyı ve sevgiyi gösteren takımın taraftarıyım.
kick-gone.gif

Adam kendi içerisinde tutarlı demek böyle düşünüyorsa saygı duyacaksınız yapacak bir şey yok herkes duygusal olmak zorunda değil belki herifin futbola bakış açısı budur sadece meslek olarak görüyordur ailecek Galatasaraylı olduklarını abisi söyledi daha geçen kupa maçımızda ama tugay çok duygusal biri değil demekki

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben ınanmıyorum GS lı olduguna.Bu acıklamalar maç sonu yorumlarla kendını ıyıce kuçultuyor..

Üst Alt