GSC Haber - 546 Milyonluk Fon Bankalar Birliği Ödemeleri İçin Kullanılmıştır | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber 546 Milyonluk Fon Bankalar Birliği Ödemeleri İçin Kullanılmıştır

EK RAPOR

Galatasaray SK: Şirketimizin 540.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakit karşılanmak üzere %100 artırılarak 1.080.000.000 TL'ye çıkarılması sonucunda elde edilen fonun kullanımına ilişkin Yönetim Kurulu Raporu ekte yer almaktadır.

Değerlendirme ve Sonuç

İşbu rapor tarihi itibariyle fon kullanımı incelendiğinde, Şirket’in halka arz sonucu elde olunan 546.620.542,09 TL net fonun halka arz izahnamesinde ve fon kullanım yeri raporunda belirtilen planlamaya sadık kalınmak suretiyle,finansal borçların anapara geri ödemelerinde kullanıldığı anlaşılmaktadır. Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunulur. 02.02.2024

Meali: Sermaye artırımından gelen 546 milyon liralık fon bankalar birliği ödemelerine kullanılmış. Yani bankalar birliğinden çıkış adına atılmış önemli bir adım.

Sanki çok eski konuşmalarda BB hakkında bizim borcumuz 2.2 Milyar + Bilmemne şubesi 1Milyar gibi borcu vardı - hani ayrılmıştı hesabı kitabı kelime aklıma gelmiyor şube dediğim o - yanlışım varsa düzeltin.

Ana Para olarak 2.2 yi baz alırsak ilk etapta bu ödemeyle ve transferden gelecek(boey+bakambu = 35 M diyelim ilk etapta bonussuz) yarısı kullanılacaksa (17.5 M x 33 = 577 M da orası yapar) yani %50 si mi ödenmiş olur sadece bu kalemler baz alındığında ?

CL geliri vs daha onları hiç hesaba ktmadım çünkü illaki maaşlardır onlardır bunlardır dönüyordur o para içerde.

Kısaca zaniolo opisyonu kullanılırsa büyük ölçüde bu iş yaza doğru biter mi acabayı sorduruyor

Şu konuya da açıklık getirilse iyi olacak gibi. Satışın yüzde 50si buraya gidiyo bu sermaye artışı da gittiyse borç yarıya yakını gitti zaten.

Benim tahminim borcun belirli bir yüzdesini ödeyince çıkmanın bir yolunu bulacaklar. Kalanı başka bir kredi ile yapılandıracaklar. Borcu kısmen kapatmış olursak kulübün faiz yükü ciddi azalacak. Bu da kötü bir şey değil gelecek için.

Üst Alt