55 Milyon Dolarlık Fon Vurgununda Şok İtiraf! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

55 Milyon Dolarlık Fon Vurgununda Şok İtiraf!

Yatirim amacli yapmak isteyeni anlarim da bunlar varlikli insanlar,daha fazla kazanmak ugruna bu tarz islere girmeleri akil alir gibi degil

5,5 sene İş Bankasında çalışmış biri olarak konu hakkında birkaç tespit ve yorum yapmak istiyorum.

Hakan Ateş Denizbank genel müdürü. Demek ki olay Denizbank da olmuş. Zaten TFF futbolcu maaşları için Denizbank ile anlaşmalı. Süperlig topçularının tamamının maaşları yıllardır Denizbanka yatıyor.

Bir müşteriye olmayan bir dekont oluşturup kaşe basıp teslim etmek o kadar basit ki. Yeterki niyetin bozuk olsun. Bunun örneğini 5,5 senede kendim defalarca şahit oldum ama sonunda hep yakalandılar.

Tespitim şu ki; bu kadının müştekileri dolandırdığı su götürmez bir gerçek. Sonuçta bu kadının kazandığı para haram para. Umarım aldığı paraların büyük kısmını mal varlığından tahsil edip geri öderler. Arda Turan, Emre B. falan umrumda değil ama yiğidi öldür hakkını ver demişler...

Ünlü futbolcu Fernando Muslera, jet sosyeteden Buse hanım, iş insanı Fatih bey, hepsi burada... O para geri gelmez. Su icebilirler. 50li yaş üstü insanlar böyle şeylere atlamaz, gözden çıkarabileceği meblaglari yatırırlar, keza Fatih hocada zekâtını yatırmış parasının. Arda tüm kariyerinde kazandığını iç etmiş. Eyüpte kıçını yirtmasi lazım toparlamak icin

ulan bir insan elden o kadar parayı niye verir ki.

Arda Turan: “Seçil Erzan, ‘Bu fona kim ne kadar yatırdıysa ona göre kazanç sağlayacak, bu bir faiz değil' diyerek beni kandırdı. 13 milyon 900 bin doları elden verdim. Bütün birikimim bir anda gitti.”

“PARALARIN BENDE OLMADIĞINI BİLDİKLERİNE EMİNİM”

Kimseyi aramadığını ve paralarını yatırmaları için ikna etmeye çalışmadığını söyleyen Erzan, “Herkes bana ikna olarak geliyordu. Benden şikayetçi olan herkesle ortak paydamız paradan para kazanmaktı. Bu salondaki herkesin bahsedilen o paraların bende olmadığını bildiklerine eminim. Bakiyelerin birilerinin evlerinde, arabalarında, saatlerinde, yurtdışında olduğunu bildiklerini biliyorum” dedi."

Şuradan olayın bir ponzi olduğu söylenebilir. Arda'dan aldığını diğerine kar diye dağıtmış karı. Sıkıştığı yerde arabasını evini satmış, Arda gibilerini ısrarla aramış ikna etmeye çalışmış falan. Rezalet.

“BU DOSYADAKİ İNSANLAR BENİM ETİMDEN SÜTÜMDEN FAYDALANDI”

Seçil Erzan savunması sırasında mahkeme başkanına, “Bana dolandırıcı dedirtmeyin çünkü ben kimseyi dolandırmadım. Ben çok korkak bir insanım bırakın 45 milyon doları bin doları bile kaçıramam. Ben dolandırıcılık yapsaydım cebimde para olurdu. Bu dosyadaki herkes benim etimden sütümden faydalandı. Ben sadece canımla kaldım. Ben kaçmadım. Gitmedim. Zor duruma düşen benim, insanlar mal mülk sahibi oldular” dedi.
Pislikleşmek istemiyorum ama bu ne!

Üst Alt