#55 Sabri Sarıoğlu (ARŞİV) - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#55 Sabri Sarıoğlu (ARŞİV)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: #55 Sabri Sarıoğlu

Devamlı olarak Metristeki şikeci başkanın Galatasaray forumlarına saldığı bordrolu fedailerden bahsediyorum. Amaç yanlış yönlendirmek. Neden Galatasaray'ın temeltaşı Sabri'ye bu kadar saldırıldığını anlamak için müneccim olmaya gerek yok. İki yıldan beri Gökhan-Servet stoperlerine bizi musallat eden, Lincoln'ü kovduran, Arda'ya sövdüren, Ufuk'u dövdüren, Sarp'ı aldıran, yetenekli gençleri küstüren, daha neler neler yaptıran bunlardan başkası değil...

halısahaya gelse kovulur almanya maçında bir ara santrafordaydı santra falan yaptı

kim ne derse desin, kim ne kadar dalga geçerse geçsin ben Sabriyi severim. ayrıca hadi diyelim başkaları dalga geçiyor, yerin dibine sokuyor. Galatasaraylı olduğunu söylüyorsun ve sen de yapıyorsun aynısını. adam olun adam. sahip çıkın oyuncunuza. çok sinirleniyorum böyle Galatasaraylılar gördükçe.

Kaç yıldır izliyorum tam mevkisini çözemedim.Sağ kanat desen değil hücumu zayıf,bek desen değil savunması zayıf,orta saha oynayamaz pasör özelliği yok.

Ama ben yinede beğeniyorum Sabri'yi.

Yazmaktan bıktım artık ama anladığım kadarıyla olay şu;

İnsanlar her olay için bir günah keçisi, bir ''vurun abalıya'' tarzı insan seçerler. Galatasaray Futbol Takımı için bu 7-8 yıldır Sabri maalesef.

Sabri'yi gerçekten futbol dilinde eleştirmek gerekiyorsa, kızılması gereken tek cümle şu olur; ''pas ve orta yeteneğini geliştiremedi'' Bu konuda bende hak veririm. Ama ortalarını geliştirdi. Son 1-2 aydır her maçta 1-2 ''muz'' diye tabir edilen güzel ortalardan açıyor. Her neyse yinede daha çok geliştirebilirdi bu konuda herkese hak veriyorum.

Ama futbolu sadece top kimin ayağındaysa o bölgeyi izleyen, futbolu sadece ofansif yönden izleyen taraftar bizim camia da %90 civarında. Hatta takımını sadece maç özetlerinden takip eden taraftar oranı da %50'nin üstünde. Hatta algılama yeteneği, kendini anlatabilme yeteneği, uygun ve düzgün diksiyonlu Türkçe'yi kaleme alabilme yeteneği en düşük taraftar potansiyeli ve provakatör taraftar da bizim camia da buna eminim. Her neyse bu ayrı uzun konuşulacak bir mevzu.

Sabri'nin girdiği kademelere girebilen bir başka sağ bek Türkiye'de yok. Türk oyuncu olarak tabi. Sabri'nin dayanıklılık-dinanizm-enerji-çeviklik-güç özelliklerine yaklaşabilen bir sağ bek yok yine Türk olarak. Sabri'nin eksik olan yönleri teknik-konsantrasyon eklsikliği ve biraz heyecanlı olması.

Sabri bana zorla para verin ben Galatasaray'dan gitmem demiyor. Fatih Terim 2.dönem, Hagi 1. dönem, Kalli, Gerets, Skibbe, Rijkaard-Neeskens, Hagi 2. dönem, Fatih Terim 3. dönem. Ya bu kadar kalbur üstü iyi teknik hocalar futboldan anlamıyorlar, ya da Sabri'yi eleştirenler. Cevabı net. Her neyse.

Sabri'yi orta saha oynatmak da ayrı bir mesele. Tabi ki yanlış bir mesele. Ama Sabri'nin suçu değil. Orta sahaya bir oyuncu daha almayan yönetimin veya aldırmayan Fatih Terim'in suçu. Milli Takım da Sabri'yi harcatmak isteyen Oğuz Çetin'in ve Fatih Terim'den kopya çeken Hiddink'in suçu. Yine Sabri'nin efendi duruşundan itiraz edememesinden kaynaklanan da bir sorun. Mesela 50.000$ gibi paralara takan bir Arda Turan'a sen sağ bek oyna denseydi, hemen gidip Hürriyet-Goal-Milliyet ve tüm spor basınına şikayet eder konuşurdu. Ama bunu Sabri yapmaz. Çünkü Sabri ekmek yediği yere saygı duyuyor ve en içten bir Galatasaray'lı. Zaten o yüzden bunları yaşıyor. Bu ülkede her zaman düzgün-karakterli-kişilikli insanlar hakaret görmemiş midir? Her zaman ezilmemiş midir? Sabri'de bu mantığı doğrulayan en büyük örnek.

Her neyse ne kadar yazarsak yazalım, hak etmediği halde hakaret yemeye, küfür yemeye, dalga geçilmeye devam edecek. Ama bunu yapanların hiç biri Sabri kadar bir insan değil ve Sabri kadar da Galatasaray'lı değil. Ve Sabri kadar da Galatasaray'a katkı ve destek vermemişlerdir. Zaten bunun hezeyanını yaşadıklarındandır bu kadar hakaret vs...

Sizler gidin rakibine omuz atıp, kendisi 3 metre ileri yere düşen, rakibin her atağında orta sahanın başında çalım yiyip sağ tarafı bomboş bırakan, iyi-kötü her oyuncudan çalım yiyen, maçların 60. dakikasından sonra dili dışarda pili bitmiş Gökhan'ı övmeye devam edin. Sizlere zaten bu yakışır. Tıpkı Alex'i övüp Lincoln'ü harcadığınız gibi, ne de olsa en büyük taraftar biziz değil mi? Evet en büyük taraftar biziz, rakip futbolcularına aşık ve hasta olan bir taraftarız işte. Zaten Galatasaray taraftarlığı son 5-10 yıl içinde ayrı bir tez konusu olmuştur o da ayrı bir meseledir.

Sevgiyle kalın, Sabri'ye de her gün 3 küfür 1 hakaret etmeyi unutmayın bu başlık altında.

ben artık bu adamın takımdan defolup gitmesini istiyorum yanında da ayhan hakan servet aydın aykut ufuk ve gökhanı da almasını istiyorum istersen 200 milyon euro harca transfere bu adamlar takımda olduğu sürece başarının b si gelmez sabriymiş boş teneke birde kaptan oldu bu adam her maç hakeme itiraz istikrarız maçlar taraftarıda anlamıyorum bir maç yuhalıyorsun öbür maç tribüne çıkıp oley çektiriyorsun Almanya maçında hücüma çıkarken 2 tane top kaptırdı o anda maç 4 e 5 e gidebilirdi defans ta olsa gene iyiydi adamı artık ortasaha da oynatıyorlar başka oyuncu yok çünkü bir sarbi kaldı

Sabri sarıoğlu..Galatasaray'da eboue gibi bir beki kestikten sonra milli takımdada gökhan gönül'ü kesen teknik adamların bu adamda benim göremediğim neyi gördüklerini merak ettiğim sağ kanattan bozma sağbek!

Sanırım ilk kez ceza sahasının kenarından orta açmak yerine pas vermeyi tercih etti. Başarılı da oldu, hatta maçın golden sonra en başarılı hareketiydi diyebilirim. Fatih Terim kontrolünde biraz daha çalışıp, bu şekilde aklını kullanmasını iyice öğrenmesi gerekiyor. Alt tarafı sağ bek oynuyorsun, statiksin, sürekli bir çizgi üzerinde oynuyorsun; bu tür hareketleri fazlasıyla yapman gerekiyor.

milli takım performansı kesinlikle gökhan gönülden iyi bir sürü iyi maç çıkardı milli forma ile hamitle oynayınca efsane 2li oluyorlar sağda

Futbol 22 kişi ile 90 dakika çim sahada oynanan, Sabri'nin en iyi sağbek olduğu bir oyun biçimidir. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt