6 Adımda Şampiyon Olma Formülü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Adımda Şampiyon Olma Formülü

Aslında yapılması gerekenler hiç de zor değil. Yeni transferlerin yıllık ücretleri için ek bütçeye gerek bile yok. Sadece bonservisler için paraya ihtiyacımız var. Onun için de €10MN yeterli olacaktır. Biraz kafa çalıştırıp haziran sonunda boşa çıkacak kaliteli oyunculardan en azından birini kadroya katabilirsek 10 milyon euroya da gerek kalmayabilir. Devre arasında Denizli'ye transfer sözü veren yönetim UEFA ile görüştükten sonra "Yok mümkün değil transfer yapamayız çok kötü durumdayız." dedikten sonra bile Donk'a €2.5MN bonservis verebildiyse ve toplamda €5MN harcadıysak, yazın yeni yapılanmamız için de €10MN bütçe oluşturabilmeli.

Şimdi adımlara geçiyoruz.

0. Mevcut yönetim istifa etmeli ve yerine bu kulübü bu bataklıktan çıkarabileceğine güvenebileceğimiz, taraftarı hiçe saymayan, dalga geçer gibi açıklamalar yapmayan, gündemden bihaber olmayan, verdiği sözleri tutan yeni bir yönetim gelmeli. Ama Dursun'un seçim kararı alacağını hiç zannetmediğimden bunu adımdan saymıyorum. Keşke olsa ama.

1. Sabri ve Hamit'in sözleşmesini uzatma = 2.75+1.8 = €4.55MN = yeni forvetimizin yıllık ücreti + primleri, imza parası vb

2. Donk'u sat = €1MN bonservis + €1.5MN yıllık = €2.5MN = yeni stoperimizin yıllık ücreti

3.
Olcan'ı sat = €1MN bonservis + €1.8MN yıllık = €2.8MN = yeni orta sahamızın yıllık ücreti

4.
Yasin'i sat = €1MN bonservis + 1.1MN yıllık = €2.1MN = kanat veya forvetten birinde oynayabilen yeni genç/rotasyon oyuncumuzun bonservisi + yıllık ücreti (Carole formülü, sadece forvet/kanat versiyonu) (bonservis için belki €1MN civarı daha gerekebilir)

5.
Adı geçen isimlerden Favre, Sampaoli, Bielsa gibi, geçmeyenlerden de yine bunlardan eksiği olmayan, taraftarın içine sinecek bir TD'yi takımın başına getir

6.
Bu adım zorunlu olmasa da benim tercihim gerçek kaptanımız Wesley Sneijder'i 1. kaptan yap

İşlem bu kadar. Bu adımların sonucunda oluşan rotasyonlu yeni ideal 11'imiz ve kadronun devamı:

Muslera
Linnes - Chedjou - Transfer - Telles/Carole
Transfer - Dzemaili/Selçuk
Bruma/Sinan - Sneijder - Podolski/Sinan
Transfer

Yedekler: Cenk, Balta, Telles/Carole, Dzemaili/Selçuk, Jose, Emre, Bruma/Sinan/GençTransfer

Diğerleri: Eray, İsmail, Umut Gündoğan veya Jem Karacan, Koray, Semih, Tarık, Bilal, Volkan Pala, Umut Bulut

Toplam: 28 kişi
Yerli oyuncu sayısı: 14
Yeni transferler hariç yaş ortalaması: 27

Yukarıda yazılan adımlar eksiksiz uygulanırsa çok net söylüyorum 34 maçta en az 25/5/4 yapıp 80 puanla şampiyon olarak ait olduğumuz yere geri döneriz. Tabi bu sezon en azından Avrupa bileti alıp cezamızı tamamlarsak...

herşey ok de

dzemaili mi

mevkisi belirsiz ortasaha

Bir tanesinin bile alınıp alınmayacağı meçhulken orta saha için iki kaliteli oyuncuyu aynı anda alabileceğimizi hiç zannetmiyorum. O yüzden elimizdeki malzemeyi kullanmalı, savunma anlamında kız gibi oynayan Selçuk yerine orta sahaya direnç getirmesi için Dzemaili'nin kullanılması bence gayet uygun.

Hayatım da ilk kez numaralandırmaya 0 dan başladığını görüyorum sırf 6 da kalsın diyemi yaptın dostum bunu?

Gerçekleşmesinin hayal gibi olduğunu düşündüğümden sıralamaya katmak istemedim.

Son düzenleme:
1. Dzemaili denen kazma geri dönmemeli.

2. Eray, İsmail, Umut Gündoğan, Jem Karacan, Koray, Semih, Tarık ve Umut g.saray topçusu degiller.

Tabiki değiller ama 28 kişilik kadroda 14 yerli bulundurma zorunluluğu var.

O oyuncular yerine daha kaliteli ve yetenekli yerli oyunculari tercih ediyorum.

yetenekli A2 oyuncular (mesela Recep Burak Yilmaz, Emrecan Coskun ve Volkan Pala); 3
Kadronun nadir idare eden topçular (Balta, Sinan, Yasin, Bilal, Selçuk (maaşi azalirsa); 5
Ligdeki yetenekler/yerliler (Orkan Çinar, Bekdemir, Emre Güral, Musa Çagiran); 4
Fenerden Topal ve Rizeden Eren Albayrak; 2

etti 14 yerli

Tarik ve Erayin aldiklari yillik ücret, dünya ne kadar adaletsiz bir yer oldugunu gösteriyor.

O oyuncular yerine daha kaliteli ve yetenekli yerli oyunculari tercih ediyorum.

yetenekli A2 oyuncular (mesela Recep Burak Yilmaz, Emrecan Coskun ve Volkan Pala); 3
Kadronun nadir idare eden topçular (Balta, Sinan, Yasin, Bilal, Selçuk (maaşi azalirsa); 5
Ligdeki yetenekler/yerliler (Orkan Çinar, Bekdemir, Emre Güral, Musa Çagiran); 4
Fenerden Topal ve Rizeden Eren Albayrak; 2

etti 14 yerli

Tarik ve Erayin aldiklari yillik ücret, dünya ne kadar adaletsiz bir yer oldugunu gösteriyor.

Bu adamları yollamak söylediğiniz kadar kolay değil. Bu oyuncuları kadroda bırakmayı kim ister zaten? Ama bunlar öyle adamlar ki, sözleşmeyi kaptık nasılsa diye gitmiyorlar. Zorla da yollayamazsın gitmek istemeyen adamı. Kadro dışı bıraksan adamlar dert etmiyor hatta daha iyi yattığım yerden kazanırım derler. Tek seçenek var o da tek taraflı feshetmek. Onun da hiçbir faydası yok.

images

Sabri, Hamit sözleşme sonu
Denayer City'e döner
Yasin, Olcan, Umut, Bilal, Tarık, Eray, Semih, Donk, Umut sat ya da sözleşme fesh et
Koray, Jose kiralık gönder
Kiralıkdan döneceklerin hepsini sat, Bruma ve Telles takıma katılsın.

Geriye 15 oyuncu falan kalıyor zaten. 5 tane yabancı as oyuncu al, 3-5 tane altyapıdan kadroya dahil et. 2-3 tane yerli rotasyon oyuncusu al. Tamamdır.

Biz geçen sezonki kadromuzu bozmayıp transfer falan da yapmasaydık bu sezon yine şampiyonduk.
Sadece Podolski eklenebilirdi belki, onun maliyeti de atla deve değil.

Oyuncu alıp satmayı FM oynuyormuş gibi düşünüyorsunuz :D

Para yok diye ağlayan yönetimden de 5 kaliteli as yabancı + 2-3 rotasyon transferi yapmasını bekleyen var, hayal aleminden çıksak keşke :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

1.vizyonlu başkan
2.vizyonlu yönetim
3.hırsız komisyoncu olan liselilerin defolması
4.hırslı başarıya aç disiplinli td
5.yerli paragöz kazma oyuncuların defolması
6.ligden transfer yapmamak

Adam o kadar şey istemiş ancak selçuk/dzemaili'den birini koymuş orta sahaya.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.ulan selçuk bu takımda kalmaya devam ettikçe bi bok olmaz bizden hala selçuk yazıyonuz ya şu orta sahaya bişey demiyorum.yazın anasını satayım yazın.

Adam o kadar şey istemiş ancak selçuk/dzemaili'den birini koymuş orta sahaya.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.ulan selçuk bu takımda kalmaya devam ettikçe bi bok olmaz bizden hala selçuk yazıyonuz ya şu orta sahaya bişey demiyorum.yazın anasını satayım yazın.

ne yapalim selcugu g.tumuze mi sokalim
3 sene sozlesmesi var yilda 3 milyon euro aliyor

Maçlar oynanmasın, kupalar kazanılmasın sadece Football Manager gibi transfer konuşalım. Çoğunluğunuz böyle daha mutlu olacak sanırım =)

merkeze m.topal ile sneijder monte etmek lazım.

kanatlarda bruma-sinan.

en ucta iki hayvani zenci; roldega-mbokani.

Üst Alt