6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1 - Sayfa 515 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
En azından yenilen bokları söyleyebiliyorlardı. Şimdi ihale Allah'a kaldı.

Eski siyasetcileri sevelim sevmeyelim cok daha durust ve net idi. Bunu soyluyoruz romantik oluyoruz aha bu kanit iste. Adam net olarak ancak siyasi bir dille (yani hedef gostermeden sorumluluk alarak, yani kibarca ) hata bizde de var demis. Olay budur. Bunlar olmasin istedik iste ama degisen birsey olmadi arada Van-Izmir gibi depremler yasadik.

Parti avukatlığına lüzum yok.
Bu hayattaki en ifrit olduğum şeylerden biri de bu, körü körülenik. Mevcut düzende eleştirmek bile suç ya da hakkımız olan şeyleri -hakaret olmadan - ifade etmek bile. Yoksa herkes her şeyin farkında ki, gelecek adına umut pek yok... Çoğu sey değişmeyecek. En azından fikrimizi ifade etme kısmı değişsin kafasındayız. Ben öyleyim yani. Sadece gitsin diyebiliyorum ama görüşlerimle de örtüşmeyen, isteklerimi de karşılamayan çok şey var, fakat seçenek yok. Sadece en yakını var. Demokratik bir ülke için üzücü. Nerdeee Atam gibisi...

Bu ülke bunları kesinlikle hak etmiyor. Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Hatay... Hepsi büyükşehir bunların. Köyleri geçtim, şehir merkezleri yerle bir oldu.

İmar affından tutun müteahhit şebekesine kadar ortada ciddi anlamda bir insanlık suçu, hatta cinayet var.

İnsanlarımız can hıraş her tarafa yetişmeye çalışıyor ama plansızlığı çok net bir şekilde gördük. Hızlı karar alma mekanizması diye reklam edilen mekanizma ilk 48 saatte çalışsaydı binlerce insanımız daha kurtulurdu.

Kıbrıs ambargosundan dolayı yağ ve tüp bulamıyorduk diyen orta (yaşlı) kesim 2023 yılında 1 hafta sonra enkaz altından çıkarılan çocukların görüntülerini gördükten sonra ne hissetti acaba?

Terörden ölüyoruz
Selden ölüyoruz
Depremden ölüyoruz
Trafikten ölüyoruz

...

Bir şekilde uygulanan politikalardan dolayı sıfır sorundan sırf soruna geçiş yapmıştık. Depremden sonra yıllarca kanlı bıçaklı olduğumuz İsrail, Yunistan ve Ermenistan gibi ülkeler destek yolladı. Özellikle İsrail hızır gibi yetişti. Yunan bakan bugün ziyarete gelmiş. Çeşitli ülkelerin kiliselerinde bizim için dua edilmiş ve para toplanmış.

İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın...

Profile girince belli oluyor ne bok oldukları aynı zihniyet kansız itler .
Bunun gibi itler yüzünden bu durumdayız.

Türkiye İş Bankası'nı Atatürk'ün kurduğunu ve bankanın %28'ine Cumhuriyet Halk Partisi'nin sahip olduğunu bilse büyük ihtimalle bankayı fetöcü ilan edecek adamın şu şovlara bak. Bir de Türk Bayrağı koyuyor pis herif. Bayrağımızı görünce artık sosyal medyada bu kesin Cumhurcu diyorum direkt. %90 da öyle çıkıyor profil. Ne acı! Darbe öncesi en büyük Türk düşmanı AKP'lilerdi, en büyük bayrak düşmanı AKP'lilerdi. En büyük Atatürk düşmanı AKP'lilerdi. Darbe sonrası tek Türk dostu onlar, tek bayrak dostu onlar, tek Atatürkçü onlar. Samimiyetsiz, pislikleri yüzünden okunan insanlar hepsi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt