#66 Arda Turan - Sayfa 101 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#66 Arda Turan

Ben yaptığı o malum hataları yazmadım ama dikkat ettiysen,milletin karısına sarkmasını,silahla hastane basmasını,terime uçakta küfretmesini,prim olayları gibi hatalardan bahsetmedim başka bişeyden bahsettim

o tarz hatalarıda büyük hatalar ama senin dediğin gibi yapılabilecek hatalar o yüzden ordan yakalamadım olayı olabilir diye

sorduğum soru kilit soruydu,ihtimali imkansız olan bir soruda değildi,terimle çalışmayacak bir yönetim geldiği takdirde e ardanında sözleşmesi oto uzuyo gayette imkan dahilinde olan bişey,cevabı vermeyerek cevaplamış oldun zaten :)

ben ardayı çok iyi tanıyorum,çokta severdim ama sonra yaptıkları,yaşananlar,söylenenler,kendi açıklamaları sevgiyi götürdü benden,önyargı yapmadım yani

bizden ayrıldığında çok üzülmüştüm,atldede çok başarılı olmasını istemiştim hatta atl tribünlerinin meşhur arda turan Tezahüratını izler gururlanırdm arada ama başarılı ve iyi giderken kulübün yüzüne bakmayan gsnin teklifi komikti diyen,güçlüyken açık açık siyasi propaganda yapabilen,güçlüyken terime küfür edip burnundan kıl aldırmayan arda,güçsüzken biz istemeyince seba forması giyecek kadar düşmüş,güçsüzken başağa anca gidebilmiş,başak gönderecek piyasadan silinip survivora düşecekken ancak kafasına gs dank etmiş ve ancak o zaman medyada arda gsnin evladıdırı pompalattırmış ancak o zaman terimin elini öpmüş birinin samimiyetine tabikide güvenmeyeceğim

hiç futbol oynadınmı bilmiyorum ama sen yedeksen senle aynı mevkide oynayan arkadaşın sakatlansın istersin içinden ki oynayabilesin bu 2*2 4 tür ama sana sorduklarında saçmalama o sakatlanmasın ben hep yedek beklerim dersin yalandan

Bu örnekteki saçmalama o sakatlanmasın ben hep yedekte beklerim diyen adam arda işte ama ben onun yerine yaptığı yanlışta olsa arkadaşı için sakatlansında ben oynıyım i açıkça söyleyen adamı yeğlerim,en azından kaypak olmadığını bilirim
...

Son düzenleme:
O kadar saçmalamışsınki,söylediğimide,söylemekistediğimide evirip çevirip bambaşka bir şekilde cevaplayamamışsın

örneği örnek olarak verdim belki anlarsın başka bi açıdan bakıp esas olayı yakalarsın diye ama onuda becerememişsin,esas olay örnek değil örneğe takılma olayı anlaman için bütün gerçekleri sundum ama hala bilerek anlamak istememen neticesinde örnekle belki olayı yakalatırım diye yazdım sadece,anlamak istememen diyorum zira gerçekten anlamadığına inanmak istemiyorum

ahshas yaw adama niyetten örnek vermek için kenardaki topçu sahadaki topçunun sakatlansın ister gerçeğini göz önüne serdim adam olayı ben takım arkadaşımın sakatlanmasını istiyomuşum şeklinde anlayıp bana kötü niyetli kibirli demiş üstüne birde kenardakinin daha çok çalışması lazım diyip tespit yapmışsın ben bambaşka birşey söylüyorum olayı niye ve nasıl anlamıyosun onada çok şaşırdım valla gülecem ama halinede üzülecem danyal kb

senin neyi savunduğunuda anlamadım zaten kendinde anlamamışsındır

bencede uzatmayalım şu yukardaki mesaj büyük hayal kırıklığına uğrattı beni

Moderatör tarafında düzenlendi:
O kadar saçmalamışsınki,söylediğimide,söylemekistediğimide evirip çevirip bambaşka bir şekilde cevaplayamamışsın

örneği örnek olarak verdim belki anlarsın başka bi açıdan bakıp esas olayı yakalarsın diye ama onuda becerememişsin,esas olay örnek değil örneğe takılma olayı anlaman için bütün gerçekleri sundum ama hala bilerek anlamak istememen neticesinde örnekle belki olayı yakalatırım diye yazdım sadece,anlamak istememen diyorum zira gerçekten anlamadığına inanmak istemiyorum

ahshas yaw adama niyetten örnek vermek için kenardaki topçu sahadaki topçunun sakatlansın ister gerçeğini göz önüne serdim adam olayı ben takım arkadaşımın sakatlanmasını istiyomuşum şeklinde anlayıp bana kötü niyetli kibirli demiş üstüne birde kenardakinin daha çok çalışması lazım diyip tespit yapmışsın ben bambaşka birşey söylüyorum olayı niye ve nasıl anlamıyosun onada çok şaşırdım valla gülecem ama halinede üzülecem danyal kb

senin neyi savunduğunuda anlamadım zaten kendinde anlamamışsındır

bencede uzatmayalım şu yukardaki mesaj büyük hayal kırıklığına uğrattı beni
ağır sacmalık olmus doğru :d uykudan kalkıp yazmanın zararları kb. alt satırı komple silmiş zihin.

ardanın galatasaray ın teklifi komikti açıklaması kendisini yanlıs savunmasıyla alakalı. savunması; galatasray beni hiç istemedi o 6 aylık boş dönemde diyor. gazeteciler, medya üzerinden da biz istiyormuşuz da arda istemiyormus algısı yaptılar diyor hatta. galatasaray beni istemedi diyemedim utandım diyerek sonlandırıyor. cengiz yönetimini dışarda bırakarak. al bak burda acıklaması.

terim giderse arda gider. çıkıp üç beş bir şeyler yapabiliyorsa fiziğinin müsaitliğinden değil motivasyonundan yapıyor. yapıları ikisinin de benzeri terim/arda ikilisinin. ardanin barca da ilk gittiği dönem 6 ay yatmasına rağmen sonrasında neymarın da sakatlığını fırsat bilip çatır çatır oynaması teknik direktör kaynaklıydı. sonrasındaki düşüşü de valvardenin kendisine sans vermemesi kendisine güvenmemesiymiş, öyle diyor.. barca'ya da gitsem bu içimdeki amatörlük değişmedi bu sebepten de düşüş yaşadım diye bitiriyor.

terim de, cengiz yönetiminin kendisi ve kulübü savunamadıkları için tavır yaptı ve görüyoruz ki şampiyonluk o dönemde elimizin avcumuzun içinden kaydı gitti. o yüzden benzerler diyorum. arkalarında güveni hissettikleri an yapamayacakları şey yok, ama arkasında güvensizlik soru işaretleri oldu mu da her şey alt üst oluyor. bilerek yapmıyorlar bunu istemsiz yapıyorlar.

terim arda'yı cengiz e rağmen zorla aldırdı kulube. kariyerini kötü bitirmesini istememesinden. yoksa arda'dan müthiş performans falan beklediği yoktu bence. öyle de oldu. ama kulubü bilip benimsemiş bir borcu olduğunu düşündüğü için geri getirdi. süreç gösteriyor ki fena da olmadı. kulubun değerlerini bilen birinin genc ekibe rehberlik etmesi güzel detaydır. basit gibi gözükür ama toparlayıcıdır. tonla hata yapmış biri de olsa gelmesi iyi oldu. camiasız kalacak kadar kötü değil arda. terim babalığını yaptı, arda'da evlatlığını yapacaktır.

sorunun cevabını yaşamadan da bilemeyiz. terim gitti arda kaldı diyelim neyin ne getireceğini nası kestirelim bu zamanda? 12 sene öncesinin örneğine göre mi?
kaçamak cevap verdiğim falan da yok bak ciddi bilmiyorum sürecin neler getireceğini.

şöyle diyebilirim o konuda. arda/terim ikilisinin arası futbolcu antrenör ikilisinin çok ötesinde. bilerek galatasaray'a zarar verecek bir şey yapacaklarını sanmam. lakin istemsiz de olsa terimden sonra gelecek olan hocaya zararı dokunabilir. gelecek olan hoca kendisini istemezse üstelik. barca'da yaşanan senaryonun benzerini bizde yaşar. tahmini tabi bunlar. altını mı oyar, üstüne mi koyar yaşamadan bilemeyeceğimiz detaylar. yaşanırsa söylediğin senaryo yaşayıp göreceğiz. :)

farklı frekans cevap için kb tekrardan :D

ağır sacmalık olmus doğru :d uykudan kalkıp yazmanın zararları kb. alt satırı komple silmiş zihin.

ardanın galatasaray ın teklifi komikti açıklaması kendisini yanlıs savunmasıyla alakalı. savunması; galatasray beni hiç istemedi o 6 aylık boş dönemde diyor. gazeteciler, medya üzerinden da biz istiyormuşuz da arda istemiyormus algısı yaptılar diyor hatta. galatasaray beni istemedi diyemedim utandım diyerek sonlandırıyor. cengiz yönetimini dışarda bırakarak. al bak burda acıklaması.

terim giderse arda gider. çıkıp üç beş bir şeyler yapabiliyorsa fiziğinin müsaitliğinden değil motivasyonundan yapıyor. yapıları ikisinin de benzeri terim/arda ikilisinin. ardanin barca da ilk gittiği dönem 6 ay yatmasına rağmen sonrasında neymarın da sakatlığını fırsat bilip çatır çatır oynaması teknik direktör kaynaklıydı. sonrasındaki düşüşü de valvardenin kendisine sans vermemesi kendisine güvenmemesiymiş, öyle diyor.. barca'ya da gitsem bu içimdeki amatörlük değişmedi bu sebepten de düşüş yaşadım diye bitiriyor.

terim de, cengiz yönetiminin kendisi ve kulübü savunamadıkları için tavır yaptı ve görüyoruz ki şampiyonluk o dönemde elimizin avcumuzun içinden kaydı gitti. o yüzden benzerler diyorum. arkalarında güveni hissettikleri an yapamayacakları şey yok, ama arkasında güvensizlik soru işaretleri oldu mu da her şey alt üst oluyor. bilerek yapmıyorlar bunu istemsiz yapıyorlar.

terim arda'yı cengiz e rağmen zorla aldırdı kulube. kariyerini kötü bitirmesini istememesinden. yoksa arda'dan müthiş performans falan beklediği yoktu bence. öyle de oldu. ama kulubü bilip benimsemiş bir borcu olduğunu düşündüğü için geri getirdi. süreç gösteriyor ki fena da olmadı. kulubun değerlerini bilen birinin genc ekibe rehberlik etmesi güzel detaydır. basit gibi gözükür ama toparlayıcıdır. tonla hata yapmış biri de olsa gelmesi iyi oldu. camiasız kalacak kadar kötü değil arda. terim babalığını yaptı, arda'da evlatlığını yapacaktır.

sorunun cevabını yaşamadan da bilemeyiz. terim gitti arda kaldı diyelim neyin ne getireceğini nası kestirelim bu zamanda? 12 sene öncesinin örneğine göre mi?
kaçamak cevap verdiğim falan da yok bak ciddi bilmiyorum sürecin neler getireceğini.

şöyle diyebilirim o konuda. arda/terim ikilisinin arası futbolcu antrenör ikilisinin çok ötesinde. bilerek galatasaray'a zarar verecek bir şey yapacaklarını sanmam. lakin istemsiz de olsa terimden sonra gelecek olan hocaya zararı dokunabilir. gelecek olan hoca kendisini istemezse üstelik. barca'da yaşanan senaryonun benzerini bizde yaşar. tahmini tabi bunlar. altını mı oyar, üstüne mi koyar yaşamadan bilemeyeceğimiz detaylar. yaşanırsa söylediğin senaryo yaşayıp göreceğiz. :)

Gerek içerik gerek şekil olarak harika anlatmışsın meramini tebrik ederim.
Şu şekilde cümle kuramadan maç yazısı yazıp ayda 30 bin 50 bin spor yazarlarını gördükçe forimdaki cevherlere üzülüyorum.
Arda konusunda aynı düşüncedeyiz.Seneye Terim gitse de kalsa da Arda kalmalı motivasyonu kaptanlığı ağırlığı inanılmaz katkı veriyor.
Alt oyma vs uğraşmaz 1 sene oynayıp bırakır zaten fizik bitik maalesef. İNŞALLAH seneye şampiyonluk artı Avrupa kupalarında başarı ile mutlu bir veda ederiz kaptana.

SM-A715F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Problem yok aga tahmin ettim zaten bir gariplik olduğunu(uykudan yeni kalkmışsın) o yüzden mantığım almadı/alamadı dediklerini

o teklif komikti konusuna gelince ardanın senin dediğin gibi güçsüzken yaptığı bi açıklama değildi o doğru hatırlıyosam güçlüyken yaptığı açıklamaydı,hatta atlye gittiğinde 2013te amk gazetesinde ahmet bulutun ardanın bizim yönetimin görüşmesi ifşalanmıştı gökmen özdemir tarafından yılın transfer görüşmesi diye onun akabinde yapılan teklife komikti açıklamasını yapmış olabilir,keyfi gıcırken bizi tınlamıyodu yani

ardanın süreci şöyle ilerliyor,gsnin çocuğu arda,yurtdışında bizide ülkeyide temsil eden arda,başarılıda arda,barcaya transfer yapan arda,siyasete yakın olup gücü iyice eline alıp esip gürleyen arda,sonra silahtır prim olaylarıdır terimle küsmesidir medyada terime verip veriştirmesidir,barcadan gönderilmesidir milli takımdan uzaklaştırılmasıdır derken gücü iyiden iyiye bitti,son bi hamleyle başağa aldılar onu tayyiple göksel,sonra baktılar performans yok,başaktada suyu ısındı taraftarı olmamasına rağmen sabretmediler üstüne 16maç cezada aldı tam bırakacak futbolu gsnin ve gslilerin nefret ettiği biri olarak,sonra birden arda baktı çaresi kalmadı tamda o dönem terime güzellemeler yaptı,l1üçgende terim taktik bilmmiyomu sorusuna olurmu öyle şey dünyanın en iyi hocalarından biridir güzellemeleri devam etti,medyada yakın oduğu dikkat et sinan,ertem bilimum akpye yakın basın gs ardaya sahip çıkmalyı işlediler,haber çıkardılar şu bu,finaldede terimin elini herkesin içinde öpmek zorunda kaldı çünkü yapacak birşeyi yoktu,itaat etti ve terim itaati kabul etti egosu okşandı ve takıma istedi

şuan buraklada arası kötü hocanın mt dan beri biliyoruz dimi ve kesinlikle istemez burak özür dilemeden itaat etmeden,ha bak burakta terimin elini öpsün transfer listesinin ilk sırasıjna burağı yazar

buna karşıyım işte ben,iki yüzlülüğe,neyleyim ben güçsüzken yerin dibindeyken hatırladığın gsyi terimi,güçlüyken hatırlasaydı hiçbir sorun olmazdı

karakteri böyle,takımada gelmiş artık yapacak bişey yok futboluna bakayım diyorum bi iyi oynadığı dönem var 3 hafta 5 hafta hadi 10 olsun,30 maç kayıp,hadi 30 maç kötüde oynayabilir oda sorun değil ama kilo almış,götünü kaldırıcak hali yok,1 depardan sonra dil dışarda sürüklene sürüklene geçrbiliyo anca mevkisine,tam tersi yırtınması gerekirken

yani bi yerden tutamıyorum bi türlü hal böyleyken,dün gol attı diye bunları unutup beyaz sayfa açamıyorum albayrak gibi

bu alt oyma işide şu,az çok basını futbolu takip ediyo herkes,arka 5li diye bi tanımlama var dimi,bu tanım otobüsün en arkasındaki 5 koltuğu ve 5 kişiyi tanımlıyo ama esas anlatılmak istenen o arka 5linin takımdaki gücü,sıkıntı çıkarabilme ihtimali gibi şeyler

taylanla oğulcanın rüzgar gibi uçtuğu benimde çok övüp çok sevdiğim günlerde bile taylanla oğulcan birbirine çok yakın e ardada bu grupta inş yeniçerilik yapmazlar ilerde diye onlarada yszmışımdır,1 brezilyalı iyidir 2 brezilyalı şampiyon yapar 3 brezilyalı td kovdurur diye bi söz var yeniçerilik takıma zarar kısacası

Alt oymanın ne demek olduğunu bilmeyenlerde var yukarda yorum yazmışlar,rijkaard döneminde servete sabriye iyi bakmamışlar demekki,2012de servetin terime attığı tribi,oynadığı maçlarda ruh gibi olduğuna,hatta şampiyonluk töreninde ismi anons edilinceki ruh haline davranışlarına iyi baksınlar alt oymak alt oymaya çalışmak neymiş,lan hadi daha doneleri çoğaltmayacam son bir örnek vericem yukarda yorum yazan terimi öven ardayı öven oyuncu tdnin altını oymaz yeaaa diyen o 1-2 vatandaş size soruyorum euro 2016da arda burak caner gökhan terimin altını nasıl oydu hatırladınızmı,terimin türk halkından özür dilesinler dediği ,o yüzden o kadar olay olduya hani,nasıl oyuluyomuş alt gördünüzmü

alt oyma diye bişey yoktur dediğiniz durumun olduğunu alt oymaz dediğiniz ardayla kanıtladım size

Haşırt dı bilekbord

Not:son paragrafları sana ithafen yazmadım danyal diğer bir iki üyeye yazdım osmanla diğeri neydi bakamadım tam isimlere

Problem yok aga tahmin ettim zaten bir gariplik olduğunu(uykudan yeni kalkmışsın) o yüzden mantığım almadı/alamadı dediklerini

o teklif komikti konusuna gelince ardanın senin dediğin gibi güçsüzken yaptığı bi açıklama değildi o doğru hatırlıyosam güçlüyken yaptığı açıklamaydı,hatta atlye gittiğinde 2013te amk gazetesinde ahmet bulutun ardanın bizim yönetimin görüşmesi ifşalanmıştı gökmen özdemir tarafından yılın transfer görüşmesi diye onun akabinde yapılan teklife komikti açıklamasını yapmış olabilir,keyfi gıcırken bizi tınlamıyodu yani

ardanın süreci şöyle ilerliyor,gsnin çocuğu arda,yurtdışında bizide ülkeyide temsil eden arda,başarılıda arda,barcaya transfer yapan arda,siyasete yakın olup gücü iyice eline alıp esip gürleyen arda,sonra silahtır prim olaylarıdır terimle küsmesidir medyada terime verip veriştirmesidir,barcadan gönderilmesidir milli takımdan uzaklaştırılmasıdır derken gücü iyiden iyiye bitti,son bi hamleyle başağa aldılar onu tayyiple göksel,sonra baktılar performans yok,başaktada suyu ısındı taraftarı olmamasına rağmen sabretmediler üstüne 16maç cezada aldı tam bırakacak futbolu gsnin ve gslilerin nefret ettiği biri olarak,sonra birden arda baktı çaresi kalmadı tamda o dönem terime güzellemeler yaptı,l1üçgende terim taktik bilmmiyomu sorusuna olurmu öyle şey dünyanın en iyi hocalarından biridir güzellemeleri devam etti,medyada yakın oduğu dikkat et sinan,ertem bilimum akpye yakın basın gs ardaya sahip çıkmalyı işlediler,haber çıkardılar şu bu,finaldede terimin elini herkesin içinde öpmek zorunda kaldı çünkü yapacak birşeyi yoktu,itaat etti ve terim itaati kabul etti egosu okşandı ve takıma istedi

şuan buraklada arası kötü hocanın mt dan beri biliyoruz dimi ve kesinlikle istemez burak özür dilemeden itaat etmeden,ha bak burakta terimin elini öpsün transfer listesinin ilk sırasıjna burağı yazar

buna karşıyım işte ben,iki yüzlülüğe,neyleyim ben güçsüzken yerin dibindeyken hatırladığın gsyi terimi,güçlüyken hatırlasaydı hiçbir sorun olmazdı

karakteri böyle,takımada gelmiş artık yapacak bişey yok futboluna bakayım diyorum bi iyi oynadığı dönem var 3 hafta 5 hafta hadi 10 olsun,30 maç kayıp,hadi 30 maç kötüde oynayabilir oda sorun değil ama kilo almış,götünü kaldırıcak hali yok,1 depardan sonra dil dışarda sürüklene sürüklene geçrbiliyo anca mevkisine,tam tersi yırtınması gerekirken

yani bi yerden tutamıyorum bi türlü hal böyleyken,dün gol attı diye bunları unutup beyaz sayfa açamıyorum albayrak gibi

bu alt oyma işide şu,az çok basını futbolu takip ediyo herkes,arka 5li diye bi tanımlama var dimi,bu tanım otobüsün en arkasındaki 5 koltuğu ve 5 kişiyi tanımlıyo ama esas anlatılmak istenen o arka 5linin takımdaki gücü,sıkıntı çıkarabilme ihtimali gibi şeyler

taylanla oğulcanın rüzgar gibi uçtuğu benimde çok övüp çok sevdiğim günlerde bile taylanla oğulcan birbirine çok yakın e ardada bu grupta inş yeniçerilik yapmazlar ilerde diye onlarada yszmışımdır,1 brezilyalı iyidir 2 brezilyalı şampiyon yapar 3 brezilyalı td kovdurur diye bi söz var yeniçerilik takıma zarar kısacası

Alt oymanın ne demek olduğunu bilmeyenlerde var yukarda yorum yazmışlar,rijkaard döneminde servete sabriye iyi bakmamışlar demekki,2012de servetin terime attığı tribi,oynadığı maçlarda ruh gibi olduğuna,hatta şampiyonluk töreninde ismi anons edilinceki ruh haline davranışlarına iyi baksınlar alt oymak alt oymaya çalışmak neymiş,lan hadi daha doneleri çoğaltmayacam son bir örnek vericem yukarda yorum yazan terimi öven ardayı öven oyuncu tdnin altını oymaz yeaaa diyen o 1-2 vatandaş size soruyorum euro 2016da arda burak caner gökhan terimin altını nasıl oydu hatırladınızmı,terimin türk halkından özür dilesinler dediği ,o yüzden o kadar olay olduya hani,nasıl oyuluyomuş alt gördünüzmü

alt oyma diye bişey yoktur dediğiniz durumun olduğunu alt oymaz dediğiniz ardayla kanıtladım size

Haşırt dı bilekbord

Not:son paragrafları sana ithafen yazmadım danyal diğer bir iki üyeye yazdım osmanla diğeri neydi bakamadım tam isimlere
kesinlikle yaşanır demiyorum ama biraz açıp eskileri arastırdım terim in basın toplantısını, prim muhabbetini vs. kesin var popülerlik zehirlenmesi arda'da.
terim e de soruyorlar hatta egosunu barcada bırakıp gelecek diye söyleminiz oldu mu diye. üstü kapalı kabul de ediyor. sonrasında ortalık karışıyor. 150 binlik prim demirören tarafından 500 bin e çıkıyor, topçular 650 de diretiyor alıyor da. onaylamıs terim bunu.
eğitimsizlikten bunlar ama düşünsene bayrampasadan barca'ya o muazzam kadroya kadar gidiyorsun. torpil falan da yok emeklerinle basamak basamak gidiyorsun. şöhretin getirdiği zehirlenmeyi yaşamış net. o dönem siyasi şeylere de karıştı doğru. silahla hastane de bastı. şarkıcı da darp etti. siyasi görüşünden cezasız da kalmış olabilir bilmiyorum detaylı takip etmedim o meseleyi. karsısındaki popcuyu da gram sevmem çünkü.

ta ki terim in elini öptüğü zamana kadar. evet arda yalnızlastığından yapmış olma ihtimali çok yüksek. git gide şöhreti bitti, saha hariç birsürü olaya karıştı, camiası istemedi, camiasının taraftarı sürekli karşısında yer aldı falan diye gider. dibi gördü arda. ama tam olarak planlı programlı olarak yaptığını sanmıyorum bunları. terim ile arayı ne pahasına olursa olsun düzeltme isteğinin ağır basmasıyla alakalıydı bence o. galatasaray'a yamanmak için değil. ben öyle hissediyorum en azından. galatasray'a gelmek istiyordu doğru ama terim ile arayı düzeltmek daha çok istiyordu. çünkü aralarında dediğim gibi hoca antrenör bağından çok daha öte şey var.

arda geçmişte tonla hata yaptı derken bunu kastediyordum zaten. ağır da ödedi bedelini bence. barca yıldızlasan arda'dan, yalnızlaşan arda'ya evrildiği dönemde. bunlar dediğim gibi eğitimsizlikten, kendini geliştirememekten, gelen absurd parayla birlikte kendini çok yükseklerde görmekten. yükseklere hızlı çıktı hızlı da düştü ama bu da bir dersti arda için.

otobüsün arka 5 lisi doğru tespit, bir etkisi var o oyuncular üzerinde. hep olumsuzunu düşünüyoruz da belki bugün o oyunculardan biraz performans alıyorsak arda'nın abiliğindendir. onu da es geçmemek lazım. bence katkısı var çünkü. özgüven açısından en azından.

takım içi gruplasma hep vardır. yayına acılan antrenmanlarda bile belli oluyor bu. 5e2leri dikkat edin ne zaman denk gelsem hep birlikte vakit geçirmeyi seven kişiler o gruplarda. ömer-donk-babel-ozornwafor dikkat ettiğim, şu sıra gedson da katılmış o gruba. diğer grup malum.

önemli olan bu gruplasma birbirleri arasına sert bir duvara sebebiyet vermesin. dışarıda ne yapıyorlarsa yapsınlar ama sahada birbirinin ardını toparlayabilsinler. 30 kişi adamlar sonucta hepsinin farklı karakteri var zevkleri var aileleri var, ırkları var. normal yani gruplasmalar. güney amerikalılar da kendileri arasında gruplasıyor. marcao muslera falcao sarrachi gibi. eğer kötüsünü düşünecekse seneye td değişirse belki bunlar alt oyar.

ben an itibariyle olan bitenden son derece memnunum. ciddi problemlere sebebiyet vereceğini de düşünmüyorum. ardanın gelen yabancılara da nası yaklastığını gördüm. muslerayla aralarındaki bağı da görüyor hissediyorum. arda'nın galatasaray formasını giydikten sonra sivas maçı sonu ağlamaktan röportaj verememesini de gördüm, hakemin var'dan gelecek haberi beklerken gözündeki ışığı da gördüm, santrayi gösterdikten sonra cocuklar gibi sevinmesini de. fb deplasmanı sonrası röportajı da bana yetti ne yalan söyleyeyim. diyor ki; "kac defa daha fb stadına galatasaray formasıyla gelirim bilmiyorum ama ben galatasaraylıyım gururluyum" maç günü önceleri evinde değil tesiste kalması bile ne kadar özlem duyduğunun ispatıdır. çok sıkıntılı dönemden geçmiş net. bunların hepsi kurgu olamaz öyle bir oyunculukta yok görmedim ben. hele hele futbolcu gibi sadece ayakları çalısan adamlardan beklenmeyecek gösteriler bunlar :)

düşüncelerin kesiştiği yerler var aslında. arda imajını toparlamak için geldi galatasaray'a. ama sevgisini de yabana atmamak lazım. o cahil arda gencken aziz yıldırım döneminde para için fb ye gidebilirdi. daha önce gitmiş abileri de vardı üstelik. yapmadı. acun a aziz yıldırım ın baskısına rağmen yapmadı. müthiş tekliflere rağmen.

arda bize ilk geldiğinde yok gelmesin yok zarar verir birsürü şey söylendi. ben ısrarla gelmesi gerekitğini hatta 11 oynayacağını yedekte beklemeyeceğini söylemiştim. bize geldiğinde atleticodaki kadar formdaydı fizik olarak. kondisyon maç eksiği falan baska boyutu işin tabi. 1 sene top oynamamıs adam için cok zordur bunu basarabilmek. istemiş demek çalışmış. borcu vardı ardanın bize. terim in yüzünü yönetime karşı kara çıkarmamak içinde çabalayacaktı. bunları düşünürsek basarısız olma ihtimali çok düşüktü. bu yüzden ardanın gelmesinden, ardanın 66 numarsıyla gelmesinden çok memnunum. her şeyin üzerine sünger çekip hem kendini affettirmeye, kendisine sahip çıkan camiasına da borcunu ödemesi gerektiğini düşünüyorum. bu sene olmasa seneye yapacak ve bitirecek kariyerini. olması gerektiği gibi. :)

arda'nın artık birilerinin altını oymaya ne vakti var ne enerjisi. enerjisini oraya verirse istediği gibi bitiremeyecek futbol hayatını farkında. borcu var arda'nın galatasaray'a. imajı toparlamak kadar farkında olduğu bu gerçek var.

gençken hata yapar insan bundan sonrasına bakalım biz. hata yaparsa hatalısın deriz geçmişle geleceği çözümleyemeyiz.

Arda'dan futbolculuktan ziyade bir figur olarak gelecekte farkli gorevler bekliyorum bende. Dun gol atti, onceki birkac macta da atti. Bunlar guzel ama ben sahsen Arda'yi saha icin gerekli gormuyorum (suan tabi ama asil amac sonraki donemi). Siyasi gorusu de hayat gorusu de bana ters ve zit ancak Galatasaray ortak noktasinda onu anliyorum ve bence de hizmet etmeye bir sekilde devam etmeli. Genclere sahip ciktigi gibi (Taylan, Kerem vs.. ornek cok) yabancilarla da cok iyi bir iletisimi var ve sonucta kariyeri de olan bir oyuncu. Tirt bir "camianinin cocugu" degil yani. Yapmasi gereken 1-2 sene daha saha da sonra teknik heyet icin ideal yerde bu altyapida olur devam etmek. Tek istegim, daha sert gorunmesi ki gelecegi planlasin (sadece goruntu olarak) cunku bizim insanimiz bunu sever.

Bunun disinda, uzuldugum bir kariyeri var. Siyasete girmese, calisip sadece futboluna odaklansaydi, su Barca'da cok rahat kendine yer bulurdu. O Barca'dayken, Barselona'ya gitmistim gercekten sehir icindeki muzeler olsun, bilboardlar olsun onu cokca goruyorum yani seviliyordu. Ama cok hizli bozdu kendini, gece hayati, sacma iliskileri, ilginc demecler, Milli Takim sureci (sanirim sirazesi burada kaymis olabilir, birakti falan..) ustune de siyasi demecler, bugun ki Arda haline geldi. Biraz daha dikkat et kendine "sipsi".

Gelmesine o kadar karşıydım ki geldiğinde gerçekten tedirgin olmuştum. Takımın yapısını bozacağından, abuk subuk cezalar alıp ileri geri açıklamalar yapacağından çok emindim. Şahsen hatalı olduğumu kabul ediyorum. Geçmişinde olanlar yenilir yutulur şeyler değil ancak bu sezon soyunma odasında olan mesele hariç (ki onda da ben orasının gizli bir alan olması nedeniyle çok da büyük bir kabahat göremiyorum) yaptığı bir hata yok. Tam aksine sahaya her çıkışında inanılmaz bir hırs var, istek var. Maalesef takımın kalanında bu yok.

Girdiği maçlarda ben iyi top yaptığını düşünüyorum ki zaten hocanın sisteminde kanatların birinin Babel, Feghouli, Kılınç veya Arda gibi top yapan birisi olup diğer kanadın Onyekuru, Kerem, Oğulcan gibi görece daha hızlı isimlerden oluşması var. Dikkat edin hep böyle bir kontrast yapılıyor bu sezon içerisinde. Tabii Arda'nın en büyük eksikliği fiziksel olarak artık işin geçmesi. Bundan geriye dönebileceğini sanmıyorum. Özellikle Barcelona ve Başakşehir dönemlerinde özellikle sahadan uzak kaldığı dönemleri fiziksel olarak çok kötü geçirmiş. Sezon başı toparlasa da yeterli olmuyor.

Gelecek sezon hoca Fatih Terim'se, Arda Turan en kötü ihtimal antrenör kadrosunda olur. O olmasa da kendisinin olma ihtimali de mevcut. Bu şartlar altında zaten kulüpte kalmaya devam edecekse virüsün de ne olacağını bilmediğimizden oyuncu kadrosunda da bulunup takımla antrenman yapmasında bir sakınca yok. Koca Chelsea Petr Čech'i kadroya aldı bu sebepten. Yine aynı şekilde sezon başı Selçuk bile oyuncu kadrosuna yazılabilirdi ama tabii ondan bir katkı alacağımızı düşünmüyordum. Aksine Arda'dan gördüğüm 20-25 dakika oynasa bile takıma bir şeyler kazandırma potansiyeli olduğu. İlle sayı konuşmak isteyenler için Arda'nın bu sezon attığı gol sayısı (4) takımın en çok oynayanlarından Emre Kılınç ile aynı. Taylan, Kerem, Oğulcan gibi oyuncular üzerinde (çok şaşırtıcı bulsam da) pozitif bir etkisi gözüküyor. Özetle gelecek sezon ligde 38, kupada 5-6 maç oynarken 10-12'sinde oyuna girip bir fark yaratacaksa oyuncu lisansının çıkmasının bir mazuru yok. Zaten altyapıdan yetişen oyuncu kriterlerini uzun yıllardır karşılamıyoruz.

Arda oynayacağına gençler oynasın diyorsanız size ben katılabilirim ama Fatih Terim katılmıyor. Israrla, mesela sağ bek yedeği olmadığı zamanda dahi 21 kişilik kadroya (eksik kalsa da) genç oyuncu almıyor. Gelecek sezon diğer hocalar gibi antrenör sözleşmesi imzalansın, aynı zamanda oyuncu lisansı da çıkarılsın. Bir şey kaybedeceğimizi düşünmüyorum.

Bence Fatih hocanın 4. döneminde yaptığı en büyük yanlıştır Arda.. Fatih hoca işin kolayına kaçıp Arda’ya diğer oyuncularla kendisi arasında köprü olma vazifesi verdi; ki bu durum hocanın takım üzerindeki etkisini bloke etti maalesef..
Arda efendi Oğulcan ve Taylan’la zil zurna sarhoş story attığında eyvah demiştim..

Üst Alt