#7 Adem Büyük - Sayfa 33 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Boyu 1.68 Süper Lig’in en kısa forveti. Ancak hava toplarında o kadar etkili ki, 1.90’lık stoperleri bezdiriyor, ‘Bu çocuğun altında tabure mi var!’ dedirtiyor.Adem Büyük bu özelliğini ise şöyle yorumluyor:
“Allah’ın bana verdiği bir hediyedir bu, özel yetenek diyelim. Uzun değilim ama benden 15-20 cm uzun adamlardan kafa topu alıyorum hatta bazen göğsümle indiriyorum. Ülkemizde kısa boylularla ilgili bir önyargı var, ben biraz olsun bunu değiştirdim” (TRT Spor- 2016)

Levent Tüzemen : E Adem'in özelliği o zaten
Boyu 1.68 Süper Lig’in en kısa forveti. Ancak hava toplarında o kadar etkili ki, 1.90’lık stoperleri bezdiriyor, ‘Bu çocuğun altında tabure mi var!’ dedirtiyor.Adem Büyük bu özelliğini ise şöyle yorumluyor:
“Allah’ın bana verdiği bir hediyedir bu, özel yetenek diyelim. Uzun değilim ama benden 15-20 cm uzun adamlardan kafa topu alıyorum hatta bazen göğsümle indiriyorum. Ülkemizde kısa boylularla ilgili bir önyargı var, ben biraz olsun bunu değiştirdim” (TRT Spor- 2016)

Helal olsun, ilk geldiğinde çok tepki vardı. Ama nedense iş yapacağına inanıyordum. Öyle de oldu. Efendi duruyor cıvıtmıyor, lakayıt davranmıyor. Topunu oynamaya çalışıyor ve katkısını sağlıyor. Helal olsun harbiden ilk başlarda bende kuşkuyla baktım ama geldiğinde o heyecan gözlerinde belliydi.

Adem, Ömer Bayram gibi yerli isimler lazımdı yedek kadromuza. Yedek kulübesinde olması rahatlatıyor elimizi.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Elinden geleni yapiyor fazlasiyla.Boyle adamlar gerekli.Girdigi her macta bir sekilde skora katki yapti.Profesyonelce oynuyor cunku hala profesyonelligi aldifgi maasta gosterenler var bu takimda!

Beklentilerimin çok üstünde bir performans gösteriyor. Topu çok iyi tutuyor. Pasları gayet iyi. Vücudunu iyi kullanıyor. Kafa toplarında çok etkili. Koşu yollarına iyi hareketleniyor.

Çok yararlı bir transfer oldu.

Hep yediğimiz kazıkları mı söyleyeceğiz, bir kere de iyisini söyleyelim. İşin doğrusu aynı Ömer gibi onca oyuncunun önünde şu an 9 numaranın en iyi alternatifi gibi duruyor. Sadece gol sayısı değil genel takım oyununa katkıda da Falcao'nun misli misli önünde. Falcao böyle zırt pırt sakatlanacaksa Adem'i maçlara başlatıp Falcao'yu ikinci 45'lerde hamle oyuncusu gibi kullansak daha iyi. Nasıl olsa 3 yıl daha bizim oyuncumuz, yazın tam kamp yiyince (pek bir fark yarattığı da yok gerçi bizim takımda) seneye her maç 11 başlatırız.

Üst Alt