#7 Henry Onyekuru - Sayfa 105 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Son yıllarda sol kanatta oynattığımız adamlardan çok verim aldık.Bruma ile başlayan bu serüven garry ve onyekuru olarak devam etti.Hepsininde ortak özelliği çok hızlı olmasına rağmen 3 üde farklı tipte oyunculardı.Garry 3 nün içinsde yetenek olarak en düşük seviyede olanı idi fakat kendini çok geliştirip kritik gollerin adamı oldu.Bruma da içlerinde en yeteneklisi idi.Fakat onyekuru skora o kadar büyük etki etttiki ayakla alkışladım bu sezon için.22 yaşında ve gelişme hala çok açık.1 sene daha kiralayabilsek keşke.

Oyununu, futbol aklını çok beğenmiyorum. Bence hiçbir zaman da Premier Lig'de direkt 11 çıkacak kalibrede adam olamayacak. Ama şunu söylemeliyim, 2002'deki Luce takımını çok hatırlamıyorum, o dönem de çok kiralık oyuncumuz vardı ve kimse beklemezken hem şampiyonluk yaşayıp hem de ŞL'de muazzam işler yapmıştık. O kadroda bu kadar karakterli, kulübe bağlı oyuncu var mıydı bilmiyorum ama yakın dönemde gördüğüm hakikaten en adanmış kiralık futbolcu. Ve bu çocuk daha 21 yaşında, Türkiye gibi çok daha farklı bir coğrafyada. Seneye Avrupa'da başarı hedefliyorsak Onyekuru'yu ölmüş Babel'in bile arkasına yazarım ama sırf şu karakteri için hiç yoktan ilk ŞL deneyimini Galatasaray formasıyla yaşamasını diliyorum. Hem saha içi yaptığı işler, hem saha dışı pozitifliği ve Fatih Terim'le olan inanılmaz bağı gerçekten göz doldurur cinsten. Sağol varol genç adam, bu senenin en iyi oyuncusu Feghouli olsa da beklentiyi aşıp şampiyonluk yolunda ince farkı yaratan adam attığı 15 golle, ortaya koyduğu karakterle ve kariyerinde yaşadığı ilk kırılmayla Onyekuru oldu. Feghouli bu kadar coşmasa belki yine şampiyon olurduk ama Onyekuru bu beklenmedik katkıyı yapamasak bugün Başakşehir'in 2-3 saatlik şampiyonluk kutlamalarını izliyor olurduk.

Bir ara çok rezildi ama gayet iyi toparladı. Alternatifsiz olmasından kaynaklı diye düşünüyorum. Rekabet olsa daha bile iyi olabilirdi. Hedef maçların hepsinde gol attı. 2m € maliyet ile şampiyonluğa direkt etki. Valla helal olsun. Kalmak ister ama Everton kolay bırakmaz.

Giderse Bruma'ya direkt yapışalım.Sonuçta Terim'im transferiydi.Fazla çalışma imkanı bulamamışlardı.Bruma'da gelmek ister diye düşünüyorum.

Bu cocugu tekrar kiralamaliyiz. Adam 21 yasinda ve Feghouliden sonra 2. En onemli oyuncuydu sampiyonluk yolunda.

Dun topukla muthis asist yapti belhandaya, abuk sabuk sekilde iptal edildi. Gitti gol atti, yine yamuk ofsayt cizgisiyle iptal edildi, gitti kafayla atti isi bitirdi!

Cok onemli oyuncu.

Maçtan sonra hoca tek tek oyuncularına sarıldı en uzun da Onyekuru reise sarıldı çok güzel bir andı şimdi gitse bile aklının bir köşesinde Galatasaray hep olacak bu da sevdalandi bize bakarsın havaalanında yatar ...

Üst Alt