#72 Ali Turap Bülbül - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#72 Ali Turap Bülbül

Tesisler ve zihniyeti değiştirmediğimiz sürece bu çocuklardan olmaz bir kere rekabetçi ve fiziksel olarak güçlü bir ligde oynamıyorlar en azından U-19 takımına Belçika, Fransa, Hollanda alt liglerinden 3 takım alıp orada oynayan bir takım yaratalım yabancı + yerli karmasıyla oynasınlar.

Akademide ne öğretiyorlar ne eğitimi veriyorlar çok merak ediyorum. Yıllarca altyapıda oyna koskoca Galatasarayda sen elenme ve o akademinin bir parçası ol ve orta bile doğru düzgün açmadan bek oynadığın ilk maçı bitir. Çocukta suç asla yok suç eğitim verenlerde. Bir gün inşallah bu yazdıklarımdan utanırım!

Abileri kendisine zorda kalmadıkça pas bile vermedi öyle bir durumda işte. Atalay Babacan ve diğerleri gibi alt liglerde krampon arşınlar gram fazlası olmaz.

Genç olma ile ne oluyor yani? yanına pasta mı veremeyeceksin.

Uçup kaçmasını kimse beklemiyordu zaten. Ancak idare edecek kadar oynamak, belli özellikleriyle biraz olsun ışık vermek bir tarafa, çok basit işleri bile yapamaması ümit kırıcı...

Bu ''altyapı da altyapı, ne cevherler var!'' ezberine hiçbir zaman prim vermedim; kendi yaş kategorisinde dikkat çekmekle A takıma çıkmak çok farklı şeyler. Fatih Hoca zamanında da bunlar hep söylenirdi; içlerinden bir tane oyuncu çıkmadı ki bizleri pişman etsin. Ali Yavuz nerede, Emir Tintiş nerede? Geriye doğru onlarcası sayılır...

Potansiyel vaad eden birini yakalarsa her TD memnuniyetle sahaya sürer; başarılı olursa takdir edilir, olamazsa da pek kimse bir şey demez hocaya. O çok övülen çocuklar yetersizse hoca ne yapsın?..

6'ya 7 oynamamak icin hali sahaya cagirdigin topcular gibiydi. Bir daha ki sefere direkt cagrilmak icin biraz caba gosterdi ama simdilik yetersiz. Rakibin bunun kanadina yuklenmesi de fiziki yetersizligi de ilk profesyonel macina cikan bi genc icin dogaldir bence.

Bırakalım oynatsın gençleri de görelim, bir fikir sahibi olalım. Bunları son 20 dk. Falan oyuna almak lazım ama kadro planlamamız yüzünden 11 çıkmak zorunda kaldı. En azından şu an için bir alternatif olmadığını görmüş olduk.

Zayıf çelimsiz ve ürkek olanları mı seçiyorlar altyapıya. Bi tane düzgün, kuvvetli atletik oyuncu çıkmaz mı yav kim var bu altyapının başında.

Ben kendim üniversitde 18 19 20 yaşındayken koca sahalarda 2 saat oynardım bıraksalar bi 2 saat daha çıkarırdım, saldırırdık topa resmen. Bunlar sözüm ona hergün antreman yapıyor bi de. Bi halt olmaz bundan da, zaten alt liglerde bile oynayamıyor bizden çıkan. Altyapı hocaları falan dandik heralde.

Daha kimse şu genç neden oynamıyor bu genç neden oynamıyor diye sormasın. İşte bu yüzden oynamıyor. Gs Tv’de mahalle çocuklarıyla yapılan maçlarda sivrilince her genç topçumuzu messi, dani alves falan sanınca böyle olur.

Üst Alt