#80 Olimpiu Moruţan - Sayfa 42 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
lider konusunda katılıyorum, genç takıma hücumda bir tane tecrübeli ve kaliteli lider çok başka futbol ortaya çıkartabilirdi ve bu görünen bi tehlikeydi bence ama öyle bi oyuncu almadılar. bu takımın henüz fazla birlikte oynamadığı da doğru ama terimin geçmişten gelen bi sıkıntısı bu hücumdaki kısırlık meselesi, yani bu sorunu aşabileceğine düşük ihtimal veriyorum ve umudum az açıkçası.
Çok sancılı süreçler bizi bekliyor açıkçası, bakalım ne olacak. Lider olmaması bu süreçlerin yarasını daha da arttıracak.

bi de o kadar yatırım, genç takım projesi güme giderse en çok ona üzülürüm. halbuki şöyle çakma klopp vari bi hocamız olsaydı, gençleri çok başka bi yere evriltebilirdi.
Proje bozulmaz da bahsettiğin profilde bir hoca getirmek çok zor bence, o konuda fikrim sabit, ancak alt profil takımlarsdan potansiyelli birisi gelebilir.

Gönül Feldkamp gibi birini isterdi genç değil de.

Haklisin, mahrez, bernardo,reus felan pacegoatlar
Kinayen bir yana, Sana cok daha basit bir ornek vereyim. Sol Kanat , Kerem yerine Onyekuru, Sag kanat Morutan yerine bizim Gary Rodrigez, takim cok daha iyi olurdu. Ha morutanin yeri sag acik degil vs onu bilmem. Ben su an oynatildigi yere gore yorumlarim. Orasi kesinlikle hiz istiyor. Hagi bile geldiginde 31 yasinsaydi, gene de topla Morutandan hizliydi.

TS maçı ok ama bugün kötüydü bence özellikle Halil herkesi bozdu bugün, hiç fayda sağlayamadı.

Aslında sağda Kılınç sağ içte Feg yerine Morutan devam etse daha iyi olabilirdi

TS macinda oyle oynadik zaten ilk yari. Dogru kurgu o. Emre K. lazim ve bu sezon gerceken yeri hazir takimda kendini gelistirmeli tabi ama bence aradigimiz eksik ozellik ve donanima sahip.

Ayrica, hucumdayken cabuk kaptirilan ve kazanilamayan toplar (supurucu bir defansif lider/ortasaha) eksikligi cok bariz goze carpiyor. yoksa ornek bjk'de kaybediyor ama cok kisa surede kazanabiliyor ya da alani kapatiyor, boylelikle Morutan gibi oyuncular geriye bu kadar cok kosu yapmak zorunda da kalmiyor. Bazen elbette.

Kisacasi, hucumda lider evet onemli bir detay ama oncesinde defansif lider eksikligi yasiyoruz. Marcao bile fark yaratti. Lazio macinda iki kritik top kapti biz hucumdayken daha top gelmeden izledim rakibe kosup basti 3.bolgede. Bu lazim iste, o topu kazandik kenara oynadik pozisyon koavaladik yorulmadi Kerem-Halil vs.. geriye donmek zorunda kalmadilar.

Morutan'a gelince, etkisizdi bugun ama bunu etkileyen onun disinda bircok faktor vardi. Halil formsuzdu, Kerem sonradan toparladi aslinda, Taylan-Berkan kisirligi vs.. Ha bir de Yedlin faktoru.

TS macinda oyle oynadik zaten ilk yari. Dogru kurgu o. Emre K. lazim ve bu sezon gerceken yeri hazir takimda kendini gelistirmeli tabi ama bence aradigimiz eksik ozellik ve donanima sahip.

Ayrica, hucumdayken cabuk kaptirilan ve kazanilamayan toplar (supurucu bir defansif lider/ortasaha) eksikligi cok bariz goze carpiyor. yoksa ornek bjk'de kaybediyor ama cok kisa surede kazanabiliyor ya da alani kapatiyor, boylelikle Morutan gibi oyuncular geriye bu kadar cok kosu yapmak zorunda da kalmiyor. Bazen elbette.

Kisacasi, hucumda lider evet onemli bir detay ama oncesinde defansif lider eksikligi yasiyoruz. Marcao bile fark yaratti. Lazio macinda iki kritik top kapti biz hucumdayken daha top gelmeden izledim rakibe kosup basti 3.bolgede. Bu lazim iste, o topu kazandik kenara oynadik pozisyon koavaladik yorulmadi Kerem-Halil vs.. geriye donmek zorunda kalmadilar.

Morutan'a gelince, etkisizdi bugun ama bunu etkileyen onun disinda bircok faktor vardi. Halil formsuzdu, Kerem sonradan toparladi aslinda, Taylan-Berkan kisirligi vs.. Ha bir de Yedlin faktoru.
Evet Gedson o yüzden çok değerliydi takımı öne itiyor ve dönenleri topluyordu. O olmayınca bunu yapamıyoruz maalesef.

Bunu Marcao, Boey ve takımca çözmek zorundayız bu şartlarda.

Evet Gedson o yüzden çok değerliydi takımı öne itiyor ve dönenleri topluyordu. O olmayınca bunu yapamıyoruz maalesef.

Bunu Marcao, Boey ve takımca çözmek zorundayız bu şartlarda.

Maalesef Keramettin, gecen o yuzden yaziyordum sana diger baslikta. Eksigiz abi eksik. Ortasaha isirmiyor. Berkan ehh iste yapiyor hakkini yiyemem. Taylan golge presi, lafim yok yapisi bu. Sen dedigin icin diyorum, yoksa izlemedim Gustavo'yu, Taylan vari bir oyuncuysa maliyeti disinda yanlis transfer. Hani iyi pasor cikar vs.. kapatir bazi eksiklerini. Cok net Melo lazimdi bize (modern hali = Gedson). O kadar sert olmasa bile onde, stoperlerden once rakibi karsilayarak, 3.bolge de alan kapatacak ilk top basacak, defansif farkindaligi olan oyuncu lazim-di. -di diyorum, yok iste. Olmayinca, Morutan-Kerem-Halil-Cica full geriye kosuyor bir de ustune bizim sacmaliklar (PVA-Yedlin vs..) basit top kayiplari yapiyoruz bitiremedik bir turlu..

Kisacasi sunu diyorum, o bolge eksik + pas hatalari + kadro secimi = kotu defansif yerlesim = gec/yapilamayan ofansif kurgu.

Maalesef Keramettin, gecen o yuzden yaziyordum sana diger baslikta. Eksigiz abi eksik. Ortasaha isirmiyor. Berkan ehh iste yapiyor hakkini yiyemem. Taylan golge presi, lafim yok yapisi bu. Sen dedigin icin diyorum, yoksa izlemedim Gustavo'yu, Taylan vari bir oyuncuysa maliyeti disinda yanlis transfer. Hani iyi pasor cikar vs.. kapatir bazi eksiklerini. Cok net Melo lazimdi bize (modern hali = Gedson). O kadar sert olmasa bile onde, stoperlerden once rakibi karsilayarak, 3.bolge de alan kapatacak ilk top basacak, defansif farkindaligi olan oyuncu lazim-di. -di diyorum, yok iste. Olmayinca, Morutan-Kerem-Halil-Cica full geriye kosuyor bir de ustune bizim sacmaliklar (PVA-Yedlin vs..) basit top kayiplari yapiyoruz bitiremedik bir turlu..

Kisacasi sunu diyorum, o bolge eksik + pas hatalari + kadro secimi = kotu defansif yerlesim = gec/yapilamayan ofansif kurgu.
Gustavo belki holding midfielder gibi takımı öne itebilir ki bu tarz bir pasöre de ihtiyaç var ama en azından bir tane net liderimiz olsa çok şey değişirdi.

Gelecek gençlerden dolayı biraz da öngörülemez durumda o yüzden en iyisi beklemek, umarım şapkadan tavşan çıkarmayı becerip istikrar kazanırız.

FT eleştirilerine katılırım ama birlikte 3 maç bile oynamadı hücum hattı, o uyum kısa sürede olmaz.

Bir de esas sıkıntı hala saha içi liderimiz yok, işler zora girdiğinde topların toplandığı bir oyuncu olmalı

Bu açıdan Paulinho, Draxler gibi bir profil istiyordum. 1 adet böyle oyuncu çok şeyi değiştirirdi.

Cica zamanla bu role bürünemez mi? O da biraz çekingen duruyor.

Emre Kılınç kanat oynar, Morutan kanat oynar. Yav işte yetenekli bir adam at orta ileriye oynasın adam niye kanata koyuyorsun abi bu adamları

Kanatta oynatsak da kaleye yakın konumlandırmalıyız. Çalım ve şut var, çizgide top almasının hiçbir artısı yok bize

Üst Alt